Skocz do zawartości

elektrostaty


zn21

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu chodzi mi głowie posłuchanie elktroststów Martina Logana. Dolar poszedł w dół i kto wie. Powiem szczerze, nigdy nie miałem okazji posłuchać ich. Co prawda teraz na upartego mam taką możliwość ale za to czasu brakuje. Czy są tu miłośnicy i przeciwanicy elekytrostatów. Oczywiście swoje uwagi należy odnosić do głośników dynamicznych bo zdominowały świat audio. Ciekawy jestem waszych opini.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
proponuję Ci posłuchać Magnepanów oraz elektroistatów Martina Logana. Kolumny oferują trochę inne brzmienie (poczytaj o różnicach na zachodnich stronach). Co do brzmienia - osobiście mnie się bardzo podoba. Pierwsze wrażenia są mieszane, jednak po dłuższym odsłuchu czujemy niesamowitę swobodę grania, czystość, przestrzeń. Oczywiście kolumny wymagają stosunkowo mocnego wzmacniacza, jednak przy prawidłowej konfiguracji efekt jest rewelacyjny. Napisz proszę jaki posiadasz wzmacniacz oraz jak duże pomieszczenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ok. 18 m2. Co do wzmaka to nie jest on kupny z produkcji. Robiłem go sam z wg. schematu elektora z 94 roku (wzmak 175W/kanał/4ohm). Taka symetryczna konstrukcja z wejście asymetrycznym. Zrobiony jest jako dual mono z kondestorem KP SN na wejściu (bez kondziora nie dało się) za to na wyjściu nie ma przekaźnika. Ma w zasilaczu 2 trafa o 300W każdy no i niezła bateria kondensatorów Hitachi (ok. 2x 128 000uF na kanał). Oczywiście wszystkie elemanty parowałem więc zmuszony byłem kupować na garście by coś stworzyć. Cześć napięciową stabilizowałem. W sumie brzmi dobrze. Do tego przedwzmacnicz lampowy na lampie 6H8C. Ostanio dokupiłem nowy przetwornik DAC-1 Audio Nemesis. To tak gwoli ciekawości. Głośniki robił mi AKKUS z Wejherowa. Szkoda, że nie zaszalałem i zamiast wysokotonowca Revelatora nie kupiłem wstęgi Ravena. Ale był 2 razy droższy od Scan Speaka!!! A prawdziwej wstęgi nigdy nie słyszałem i trzeba będzie wybrać się kiedyś do Katowic do Top Hi Fi bo cos tam mają w ofercie ale boję się, że zachoruje na nie i będzie problem, wielki problem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...