Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
dominik5020

Budowa zestawu audio od podstaw

Witam,

Mam zamiar zbudować zestaw audio do domu do słuchania muzyki oraz do podłączenia do TV. Myślałem o wzmacniaczu, dwóch kolumnach i subwooferze. Kiedyś jako podlotek zrobiłem (jak umiałem) kolumnę składającą się z głośników:

wysokotonowy: alphard TE-220 4-8 Ohm, 50 Watt RMS;
średniotonowy: alphard EM801 8 Ohm, 100 Watt RMS;
niskotonowy: altronic 4 Ohm, ile mocy nie pamiętam (chyba coś między 100-200 Watt) średnica 300mm

Do chwili obecnej zostały mi 2 komplety ww. głośników wysoko i średniotonowych i jeden niskotonowy altronic. Pytanie brzmi czy z tych głośników można coś złożyć, jakie głośniki basowe dokupić, jaki wzmacniacz? I jak zabrać się za planowanie i budowę aby jakoś to wszystko grało.

Witam,

Alphardy i Altronici radzę Ci sprzedać i zamienić je na głośniki potrzebne do zbudowania jakiegoś dobrze opracowanego gotowego projektu kolumn. W sieci jest tego sporo, a wybór zależy od wielkości pomieszczenia w jakim zestaw będzie grał, rodzaju słuchanej muzyki i zasobności portfela.  Mając koncepcje na budowę kolumn, można zacząć się rozglądać za jakimś używanym lub nowym wzmacniaczem. Na początek polecałbym raczej używany sprzęt, z dwóch powodów: łatwiej tanio kupić i łatwiej sprzedać bez straty w razie gdyby okazało się, że wzmacniacz nam jednak z jakiegoś powodu nie pasuje.

Reasumując- określ budżet jaki chcesz przeznaczyć na zestaw, powiedz w jakim pokoju (ile metrów kwadratowych) będziesz słuchał i jaką muzykę preferujesz. Razem coś wymyślimy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0