Skocz do zawartości

Wymiana CD i DAC


ssskorpionixxx

Recommended Posts

Cześć,

odtwarzacz CD, z którego do tej pory korzystałem "umarł", dokładnie był to odtwarzacz DVD Pioneera (nie wnikając dlaczego było to DVD)
Jeżeli odtwarzacz CD będzie podpięty pod zewnętrznego DAC-a, wypadałoby zainwestować w CD porównywalne jakościowo z pozostałymi komponentami zestawu stereo , czy można kupić podstawowy odtwarzacz Cd za ok 1000 zł skoro będzie tylko transportem. Co polecacie w zależności od wybranej opcji?

W obecnym DAC-u może banalne, ale doskwiera mi brak pilota, dodatkowo z bliżej nieuzasadnionych przyczyn urządzenie zaczyna się wyłączać czasem po 30 minutach czasem godzinie, raczej objaw nie jest naturalnym. Dlatego myślę nad wymianą. A jak wymieniać, to polepszać, czyli fajnie gdyby było również słychać różnicę oczywiście na +. Co polecacie?

Słucham wszystkiego, zależy mi na neutralności,dokładności i szczegółach.

Jaką kwotę mogę przeznaczyć ... nie wiem.
Zależy mi na optymalnym doborze CD i DAC do posiadanego już sprzętu. Można wydać na DAC-a 5000, ale po co skoro wzmacniacz i kolumny go ograniczą. A przynajmniej do końca gwarancji nie mam zamiaru nic wymieniać. A jak będę wymieniał to tylko całość i w momencie kiedy finanse pozwolą wymienić na "słyszalnie" lepsze.


Posiadany sprzęt:

NAD 356, Heco Music Style 900, Onkyo NS-6130, CA Dac Magic 100, wszystko spięte Melodiką Purple Rain.
Na dzień dzisiejszy, CD, odtwarzacz strumieniowy i telewizor wpięte w dac-a.

CD - nowy
DAC - może być używka.

Dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...