Skocz do zawartości

Amplituner czy wzmacniacz byle WiFi


Galactus

Recommended Posts

Witam!

Nie znam się na sprzęcie audio zbytnio wiec proszę o wyrozumiałość icon_smile.gif

Potrzebuje jakiegoś wzmacniacza czy amplitunera do salonu cel jest taki. Abym mógł podłączyć wzmacniacz pod telewizor najlepiej drogą WiFi i jednym przełącznikiem na pilocie zmienił że we wzmacniaczu będzie dźwięk z laptopa. W skrócie to będzie wyglądało tak Telewizor -> wzmacniacz -> kolumny przełączam to chyba się nazywa wejście aux i cd jakoś tak u kumpla to robiliśmy tylko że na kablach chyba jest już taka technologia że można to robić drogą wiFi bez kabli i druga możliwość Komputer -> wzmacniacz -> kolumny mam nadzieje że każdy mnie zrozumie o co chodzi nie interesują mnie żadne odtwarzacze blueray itp. tylko żebym mógł mieć na kolumnach TV a raz Laptopa

Pytanie brzmi czy mam sobie kupić wzmacniacz czy amplituner i jakie są koszty takiego urządzenia czy dostanę używkę do 300 ewentualnie 400zł?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jesteś bardzo na początku drogi.
1 w tej cenie nie kupisz nic z Wi-Fi
2 wzmacniacze wogole nie mają sieci. Chyba że jakieś moduły itp.
3. Jest możliwość połączenia kompa z amplitunerem po Wi-Fi. Ale to amplituner wyciąga informacje z dysku kompa. Więc nie puscisz np Youtube.
4. Nie ma możliwości połączenia ampli z tv poprzez Wi-Fi. Tu raczej kabelek optyczny i gra gitara.

Wszystko poza budżetem. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Technics to chyba najskromniej wyposażony wzmacniacz w wejścia, gramofon i tuner.
Choć wydaje mi się, ale zastrzegam że mogę się mylić, że opcja TAPE -playback, ( na froncie włącznik tape monitor) chyba też działałąa by jako opcja włączenia źródła sygnału z tego wejścia.
Niemniej za 2oo zł darowałbym sobie ...stary niskiej klasy technics i dodatku bez nawet kilku wejść.
Dokładając 50 zł kupisz dużo młodszego technicsa z nowej linii gdzie potencjometry działają i jest spooro mocniejszy np. TECHNICS SA-EX100 , SA-EX120, to nawet lepsza alternatywa niż podstawowy ich wzmacniacz np. TECHNICS SU-V300 bo 300 jest słabiutka.
Za podobne pieniądze znajdziesz coś lepszego i praktyczniejszego także innych firm , przefiltruj aukcje po cenie od - do .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...