Skocz do zawartości

Stereo do laptopa


deli116

Recommended Posts

Witam Wszystkim

Jest to mój pierwszy post na tym forum, jednakże przeglądałem je od jakiegoś czasu próbując się czegokolwiek dowiedzieć. Zaznaczam więc, że jest prawie całkowicie zielony w kwestii sprzętu, w związku z tym liczę na pewną wyrozumiałość, oczywiście rozumiem podstawowe pojęcia, ale w związku z tym jestem całkowicie oddany waszym propozycjom i sugestiom.
Do tej pory używałem przy laptopie głośników Modecom MC-HF10 i najwyższa pora przejść na coś godnego uszu.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Max. 1000-1300zł, chociaż jeśli na prawdę nie dałoby się to 1500zł za kolumny, wzmacniacz i DAC (z tego co czytałem, zrozumiałem, że to jest niezbędne)
Dodatkowo prosiłbym o rady w sprawie kabli.

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Używany, rozumiem, że o nowym nie ma co marzyć.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy)

Stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Wyłącznie laptop: Lenovo Z510 ze zintegrowaną kartą dźwiękową

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

ok 15,5m2 w załączniku dodam dokładne wymiary i rozmieszczenie rzeczy w pokoju

6) Jakiej muzyki słuchamy

Głównie elektronika house (40%), ale tak na prawdę wszystko przez rock, country, przez klasykę po metal.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Na najbliższe kilka lat na pewno jednorazowy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Jak w temacie, chcę podłączyć pod laptopa, z którego słucham muzyki

9) Dźwięk jaki lubię:
Na pewno nie lubię zbyt mocnych bassów, lubię, gdy dźwięk jest "wyśrodkowany"? Bardzo miło jest jeśli mogę rozróżniać poszczególne instrumenty.

Rzut pokoju dołączyłem w załączniku. Niestety przestawianie czegokolwiek nie wchodzi w rachubę, gdyż jest obecnie mam maksymalną funkcjonalność pokoju. Oczywiście jeśli to możliwe, prosiłbym o jakieś sugestię odnośnie potencjalnego ustawienia kolumn.

DSC01446.jpg



Z góry dziekuję za wszystkie uwagi, jednocześnie proszę o wyrozumiałość, gdybym napisał coś nie tak.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem.
Co do kolumn to po przejrzeniu opinii Tannoy'e wydają się odpowiednie, patrząc po serwisach chodzą po 600-700zł, nie wiem czy to odpowiednia cena? Oczywiście chciałbym najpierw odsłuchać czy nie byłoby z nimi żadnego problemu, a widzę, że całkiem niedaleko mnie jest taka możliwość.
Jeśli chodzi o wspomniane Magnaty, to nie wiedziałem zbytnio za jakimi modelami się rozglądać, dlatego skupiłem się wyłącznie na pierwszej propozycji.
Co do wzmacniacza, wydaję mi się, że bardziej odpowiadałaby mi Yamaha, którą znalazłem po 350-400zł.

A jeśli chodzi od DAC, to nie mogę znaleźć nic używanego, z wymienionych propozycji, a nowe niestety przekroczyłyby mój budżet.

Pytanie jeszcze odnośnie kabli. Czy musiałbym rozglądać się za czymś szczególnym, czy tutaj już raczej nie ma wielkiego znaczenia przy tych kwotach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty dźwiękowe to jednak karty a DACi to DACi chodź tego produktu nie znam.
Niestety używane DACi trzymają cenę.
Musisz albo poczekać na okazje albo dołożyć.
Nie ma co schodzić segment niżej bo jednak ożnica jest znaczna. Zarówno przy wzmaku jak i kolumnacj jak i DACu.
Kabelki na końcu, solidne ale bez wodotrusków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Myślenicach masz komis z używanym audio z bardzo dużym wyborem sprzętu. Znajdziesz tam wzmacniacze, kolumny, kable, może nawet Daca. Masz też możliwość odsłuchu na miejscu i skonfigurowania sprzętu do swojego gustu. Może warto się wybrać? To tylko jakieś 40 km od Krakowa.

Link
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...57016&id=11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Udało mi się skompletować wszystko i jestem po pierwszych odsłuchach u siebie w pokoju.
Ostatecznie zdecydowałem się zgodnie z waszymi poradami na:
Yamaha ax500
Tannoy M2
Dacmagic 100 (w tym miejscu serdeczne podziękowania dla S4home, tylko dzięki niemu udało mi się zmieścić w zakładanym budżecie)
Kable, póki co zwykłe beztlenówki

Co mogę napisać o dźwięku? Napiszę swoimi słowami, jak najlepiej potrafię oddać.
Fajnie grają w dole i w środku, basu dla mnie jest aż zadość. Natomiast mi osobiście brakuję trochę góry, wydaję się troszkę "przytłumiona", ale przy odpowiednim ustawieniu na wzmacniaczu jest OK, chociaż bez szału.
Biorąc pod uwagę, że nie bardzo mam możliwość manewrowania ustawieniem kolumn, a pliki to w większości zwykłe mp3, to jestem na prawdę zadowolony.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, że nie słychać góry. DacMagic potrzebuje ok 100 godzin lub ciut więcej (nie wiem ile kable), ale po tym okresie będzie zdecydowanie lepiej. Uzbrój się w cierpliwość, aż wszystko się wygrzeje! Wiem bo tak miałem - nie wiem jak często słuchasz ale to tak od 1 tygodnia do miesiąca.
Drugi aspekt to akustyka, często jest tak, że wystarczy minimalnie poprawić i masz wysokie jak trzeba.

Ps. Napisz jeszcze gdzie kupowałeś jeżeli nie tajemnica i ile wyszło za wszystko z kablami bez Daca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zobaczymy, jak to będzie, w każdym razie i tak jestem zadowolony.

A jak chodzi o kupno, to tak się to prezentuje:
Kolumny - 500
Wzmacniacz - 380
Obie rzeczy na olx znalazłem
Kabel zwykły 2x2,5mm po 3,5zł za metr, ja akurat potrzebowałem 12m żeby nie było nic napięte, najtaniej mimo wszystko wyszedł na alledrogo ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że gra tak samo na różnych źródłach i jakości już jest nieco nie pokojace. Po wygraniu będzie lepiej ale to nadal nie to. Soprany na Maksa?
Jakiego playera używasz?
Cambridge z Yamaha powinni być dobrze.
Obstawial bym że albo coś jest nie tak z wzmakiem albo z kolumnami. Masz możliwość sprawdzenia tych części zestawu w innej konfiguracji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie odsłuchiwania kolumn były podłączone do jakiegoś Marantz'a, nie wiem jaki model, ale z tego co mówił właściciel dość wysoki i grały na prawdę ładnie, więc kolumny na pewno są w porządku.
Wzmacniacza nie bardzo mam u kogo podłączyć do innego zestawu, a po sklepach też nie bardzo mam ochotę jeździć i prosić, bo raz, że się krzywo patrzą, a dwa, że to trochę nadużywanie dobroci icon_razz.gif Ale bardzo możliwe, że jest on "zmęczony", bo w momencie kiedy go otrzymałem, nie dawał wcale dźwięku na kolumny, oddałem go do elektryka, a ten tak właściwie tylko sprawdził i się okazało, że jednak gra, taka magia icon_biggrin.gif

Standardowo używam Winampa z przyzwyczajenia, ale sprawdzałem też na Windowsowym playerze i na Foobarze.
A z jakością to może nie jest tak, ze jest całkowicie bez różnicy niezależnie od źródła, wiadomo CD ładniej brzmi niż youtube, ale tak czy siak soprany muszą być podkręcone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...