Skocz do zawartości

Problem z DENONem


Adam1987

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam taki problem. Ostatnio zakupiłem mini wieżę DENON RCD-M40DABdo małego mieszkania, kawalerki. Niestety radio FM bardzo kiepsko ściąga, a radio cyfrowe w systemie DAB i DAB+ w pewnych momentach zacina. W momencie kiedy sprzęt podłączony jest do komputera, czy gdy komputer i wieża są podłączone do jednego gniazdka z prądem. Zważywszy że bardzo dużo słucham radia, niezależnie czy cyfrowego czy analogowego bardzo utrudnia mi to odsłuchiwanie różnych programów. Mieszkanie jest na obrzeżach Warszawy ale w ogóle nie ściąga mi Antyradia czy TOK FM. Tak jak napisałem radio FM bardzo kiepsko odbiera, a przy DABie często pojawia się komunikat NO SERVICE. Postanowiłem zwrócić ten sprzęt do sklepu ponieważ nie satysfakcjonuje moich osłuchów. A warto zaznaczyć że puszczona mp3 podłączona do głośników ściąga więcej fal niż DENON.
W związku z powyższym moje pytane do Państwa brzy czy w jakiś sposób można zniwelować te zakłócenia, a jeżeli nie to jaki sprzęt Państwo polecają tak do 1 500 zł żeby odbiór radia nie był niczym zakłócany. Dla mnie najważniejsze jest żeby radio odbierało perfekcyjnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo prawdopodobne ze jest coś nie tak z tą wieżą. Również bardzo prawdopodobne że zasilacz komputera sieje zakłóceniami do sieci. W przypadku wieży jeśli inny egzemplarz działałby lepiej to świadczy że problem jest w niej. Jeśli problem jest z zasilaczem to raczej trzeba by go wymienić na działający prawidłowo. Przy słabym zasięgu wskazane było by użycie anteny zewnętrznej FM ze wzmacniaczem sygnału.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli podlaczysz do innego gniazdka jest ok? Nie wydaje mi się
To że nie łapie fal krótkich czy dana nie jest niczym nowym. Wystarczy zaglądnąć na forum emitela.

1. Jeśli działa wszystko dobrze gdy wieża jest wpieta solo do sieci to albo ja wymień na inną sztukę albo zainwestuj w listwę lepszej jakości.

2. Jeśli się okaże że jednak zakłócenia nadal występują to proponuję dokupić chromecast audio i cieszyć się radirm internetowym.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest bardzo prawdopodobne ze jest coś nie tak z tą wieżą. Również bardzo prawdopodobne że zasilacz komputera sieje zakłóceniami do sieci. W przypadku wieży jeśli inny egzemplarz działałby lepiej to świadczy że problem jest w niej. Jeśli problem jest z zasilaczem to raczej trzeba by go wymienić na działający prawidłowo. Przy słabym zasięgu wskazane było by użycie anteny zewnętrznej FM ze wzmacniaczem sygnału.



Zasilacz z komputera był świeżo co wymieniany (z dwa tygodnie temu). A odnośnie gniazdka, to tak podłączony był do dwóch różnych gniazdek, i do trzech różnych listew i ciągle te same zakłócenia. A czy proponujecie może jakiś inny sprzęt żeby wypróbować i żeby nie był aż tak delikatny ? Ten DENON nawet mi się podoba dzwiękowo, ale z tym odbiorem radia to trochę mnie irytuje. Jak jest włączony kabel łączący wieżę z komputerem też DAB szwankuje, ale w momencie odłączenia kabla działa dobrze (próbowałem podpinać trzy kable)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...