Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins


dijkstra

Recommended Posts

pytanie żółtodzioba do bardziej obeznanych: z czego wynika tak niewielka dostępność głośników B&W w salonach audio?
czy taka jest polityka dystrybutora czy coś jest z nimi nie tak?
zainteresowały mnie kolumny 683 s2 (sporo pozytywnych opinii, szczególnie pod kątem cięższego grania) i chciałem porównać ich brzmienie z innymi, których już słuchałem, na amplitunerach, których słuchałem - ale okazuje się, że dostępne są tylko w jednym miejscu, które w dodatku praktycznie nie ma wyboru amplitunerów. wtf???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jak to jest... i czy tak jest w rzeczywistości,
poza tym nawet nie wiadomo gdzie szukałeś (brak informacji o miejscu zamieszkania w Twoim avatarze).
To raczej pytanie do dystrybutora Audio Klan oraz sieci sklepów
http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wo...ace/683-s2.html
W salonach powinieneś otrzymać informację gdzie są i kiedy mogą być dostępne.

Strona internetowa jest dostępna i czytelna - a w dodatku masz opcję "sprawdź z salonie". Salonów jest 14, na wyrywki sprawdziłem chyba z 10 i we wszystkich były dostępne te kolumny.

Czyli masz możliwość sprawdzenia jak grają te kolumny z amplitunerami kd i stereo oraz wzmacniaczami Yamaha oraz w stereo z NADem, Rotelem i ...

Pozdrawiam
PS. A gdzie są dostępne te kolumny poza Top HiFi to nie powiem, bo nie znam polityki sprzedaży dystrybutora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, już uzupełniłem miasto (Wwa)
tophifi są aż trzy, ale w dziedzinie amplitunerów AV serwują właściwie tylko yamahy - a moje plany krążą pomiędzy marantzem (SR5010/SR6010) a onkyo (TX-RZ800). w żadnym z pozostałych warszawskich salonów audio, a jest ich sporo, B&W nie znalazłem - stąd moje pytanie czy to nie wynika z polityki dystrybutora.
może ktoś wie? wszak to znana i zdaje się szanowana marka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest bardzo prosta. Dystrybutor tej marki zamknął dostępność tej firmy i części pozostałych tylko do swoich firmowych sklepow top hi fi. Jeśli interesuje cię zakup z polska gwarancja to dostaniesz je tylko tam.
Odsłuchać możesz iść ale jak już wiele razy wspominalem nie idź do salonu Mercedesa po poradę czy jest lepszy od BMW.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów hop. Zaznaczam chodzi o polska gwarancję.
Bowersy z importu istnieją i da się ich odsłuchać.
W ostateczności jeśli bardzo chciałbyś te bowersy a nie polecam to możesz iść ze swoim wzmakiem.
Tak rozumiem jego także musiał byś wypożyczyć lub kupić.
No taka polityka. Dzięki temu mogą utrzymać wyższe ceny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tak jak myślałem...
czyli odsłuch b&w na marantzu czy onkyo w Polsce nieosiągalny :/



W praktyce, można przyjść do naszych salonów z każdym z tych sprzętów. Wystarczy wypożyczyć takiego Marantza i przyjść z nim do któregoś z naszych salonów. Klienci często przychodzą do nas albo ze swoim sprzętem, albo z wypożyczonymi konkurentami i wszyscy są zadowoleni.
Jeszcze inaczej, można wypożyczyć oba sprzęty po prostu do domu. Oczywiście, nie jest to najwygodniejsza opcja, ale dla chcącego nic trudnego, a i dowiesz się w ten sposób najwięcej.
Polecam też patrzeć z lekkim przymrużeniem oka na automatycznie negatywne opinie specjalistów, którzy tych kolumn mieć nie mogą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam też patrzeć z lekkim przymrużeniem oka na automatycznie negatywne opinie specjalistów, którzy tych kolumn mieć nie mogą.



Proszę czytać uważnie. Pan S4 zaznaczył, że chodzi mu o konkretny model B&W nie o całą markę. To, że inne salony nie posiadają w ofercie jakiejś marki nie znaczy, że nie wiedzą jak brzmi. Moim osobistym zdaniem bowersy zaczynają się od serii CM niższe modele nie są warte swojej ceny, miałem przyjemność odsłuchu kilku modeli i jak dla mnie jest sporo lepiej brzmiących kolumn także w salonie top hi fi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, komu jakie kolumny pasują za jakie pieniądze jest kwestią bardzo indywidualną, więc takie skreślenie komuś innemu modelu 683 na starcie bo nam się nie podoba, jest trochę nie fair. Warto dać im szansę, bo wielu klientów po odsłuchach wszystkich opcji w salonach Top Hi-Fi jak i prawdopodobnie u konkurentów, wraca właśnie do modelu 683 S2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

tak jak myślałem...
czyli odsłuch b&w na marantzu czy onkyo w Polsce nieosiągalny :/




Polecam też patrzeć z lekkim przymrużeniem oka na automatycznie negatywne opinie specjalistów, którzy tych kolumn mieć nie mogą.


Mogą, tylko nie z polską gwarancją. Jest wiele firm importujących te kolumny..
I brzmienie Bowersów jest mi znane icon_smile.gif
Seria 6 nie. Także uważam że Bowers zaczyna się od serii CM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...