Skocz do zawartości

Słuchawki do 1000zł do komputera (+ew. karta dźwiękowa)


Recommended Posts

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum, to mój pierwszy post icon_smile.gif

Przymierzam się do zakupu słuchawek do 1000zł.

Zastosowanie: do komputera, głównie gry, czasem filmy i muzyka.
Rodzaj: Na pewno wokółuszne, wygodne + otwarte / półotwarte
Barwa brzmienia: Dużo bassu, obecne treble, barwa brzmienia raczej ciepła, ale wszystkie propozycje rozważe
Estetyka: mile widziane czarne. srebno-szare być może też przejdą, na pewno nie kolorowe bądź jaskrawe (caly moj zestaw komputerowy to kolor czarny)
Mogą być stereo, mogą być 7.1, niby 7.1 w grach przydatne, ale zależy mi na jakości dźwięki i czasem możliwości wzięcia ich "na spacer" icon_smile.gif Mile widziane Sennheisery, ale inne także przemyślę (np. Bose itp.)

Obecnie posiadam kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Z oraz głośniki Edifier S760d połączone kablem optycznym, Dolby Digital miksowane na karcie / poprzez oprogramowanie (upmix do 5.1 realnego, mam dźwięk przestrzenny we wszystkim co go oferuje).

Słuchawki łączyłbym poprzez albo kartę dźwiękową wprost albo minijack 3.5mm od karty dźwiękowej do klawiatury Razer Blackwidow Chroma v2 i wtedy poprzez klawiaturę do słuchawek.

Chyba wykorzystywanie wzmacniaczy nie ma zbyt sensu? (chyba że są jakieś wielkości pudełka zapałek dodatkowe, nie znam się). Nie chciałbym dodatkowego wzmacniacza stacjonarnego pomiędzy komputer a słuchawki/głośniki. Zależy mi na wygodzie.

Ewentualnie możecie polecić kartę dźwiękową do dobrej jakości dźwięku, jeśli uważacie Creative Sound Blaster Z za złą, wymagania to:
-obsługa mixu sprzętowego do dobly digital (tego wymagają moje głośniki będąc połączone po optyku, po analogu nie będę ich łączył ze względu na pewną wadę konstrukcyjną -> brak ściągania bassu ze wszystkich kanałów do subwoofera, gdy po analogu idzie)
-złącze PCIe lub PCI, raczej PCIe na przyszłość
-wyjście optyczne, w osteteczności koaksialne
-miło widziane coś w stylu "Crystalizer" jak w Creativie icon_smile.gif (do niskiej jakości materiałów dobre, zwiększa jakość odrobinę)
-cena do 500zł lub do 1000zł maks icon_smile.gif (ewentualnie dozbieram kaskę).

Dzis po posłuchaniu Sennheiserów w Saturnie (seria HD500 lub HD600 nie pamiętam) byłem miło zaskoczony, chociaż przyznam, że moje Koss UR-45 za 150zł też mimo niskiej jakości materiałów brzmią świetnie jak na tą cenę icon_smile.gif

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi od znawców w temacie słuchawek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloprzetwornikowe słuchawki 7.1 z zasady nie nadają się do muzyki. To coś typowo dla graczy.
Sennheiser HD600 to dość wymagające słuchawki zupełnie nie spacerowe icon_smile.gif .
Gdybyś odpuścił szukanie słuchawek pod kolor komputera i niekoniecznie w jakimś stopniu otwarte ( zapewne chodzi o przestrzenność dźwięku i tu tego nie powinno zabraknąć ) to warto posłuchać Creative Aurvana Platinum. Do tego masz w nich dobrą sekcję bezprzewodową bluetooth z aptx.
Wybór słuchawek to kwestia dość indywidualna.

Niestety większość dobrych słuchawek wokółusznych do użytku domowego stawia bardzo wysoką poprzeczkę co do sprzetu do którego się je podłącza i użycie do nich wzmacniacza słuchawkowego bywa niezbędne. Wyjście słuchawkowe Creative Labs Aurvana Platinum może im nie podołać. W każdym razie bardziej zasadne było by użycie tańszych słuchawek i audiofilskiej karty dźwiękowej. Dało by to zdecydowanie lepszy efekt. Kolejną kartę dźwiękową zawsze można dokupić często nie rezygnując z posiadanej już wcześniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z koloru mogę zrezygnować, liczy się efekt icon_smile.gif

Bezprzewodowe nie muszą być, ale chyba mogą (jednak tak, by bez problemu można było podłączyć je do karty dźwiękowej w PC).

Wzmacniacz niestety odpada, trochę brak miejsce i chęci do dodatkowych sprzętów.

A ewentualnie Sennheiser HD 550 itp. pod komputer / telefon? Lepiej sprawdziłyby się?

Jeśli chodzi o 7.1 praktycznie tylko wtedy wchodzi w grę Razer (pod planowany zestaw klawiatura+mysz+podkładka) - czy mają oni jakieś dobre (w klasie 7.1 gaming) słuchawki i jeśli tak, to które byłyby najlepsze / najbardziej uniwersalne pod względem dźwięku i ew. podłączenia 3.5mm?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniał bym się już do AKG K 550, tu jednak basu nie jest zbyt dużo. Sennheiser HD 550 zupełnie nie znam. Z Sennheiser MM 550-X Travel nie miałem do czynienia. Tyle że zdaje się ze one są albo bezprzewodowe, albo podłącza się je przez USB.
Słuchawki z jackiem 4-polowym do komputera podłącza się przez specjalny rozgałęźnik, jeśli potrzeba używać mikrofonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądzisz że Xperia Z1 Compact wspiera również słuchawki 600 ohm ?Nie, ale po telefonie raczej nie spodziewam się cudów icon_smile.gif

Duża różnica na minus będzie, jeśli wziąłbym słuchawki 300/600Ohm (np Sennheiser HD600 / HD650) w stosunku do takich 50Ohm (np. Sennheiser HD558, HD598) ?

Czy po prostu nie będą wyjątkowo głośno grały, w pełnym potencjale? (pytam, ponieważ w tematach audio jestem dość laikiem, szczególnie jeśli chodzi o słuchawki)

+ Czy duża różnica na plus będzie z takich 600Ohmowych w stosunku do 50 Ohm na karcie dźwiękowej (np. powyższe Sennheiser'y) ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłącz np w sklepie słuchawki 600 ohm do telefonu i sam się przekonasz jak będą cicho grały. Do sprzętu przenośnego nie podłączał bym słuchawek i impedancji większej niż 70 ohm. Przy karcie którą masz 300 ohm będzie dużym wyzwaniem. Sporo zależy od efektywności słuchawek przy określonej mocy. Jedne są bardziej wymagające a inne mniej. Jak już pisałem jest wiele słuchawek domowych wysokiej klasy których podłączanie do telefonu zupełnie niema sensu. Zdarzają się jednak rzadkie przypadki bardzo dobrych słuchawek wokółusznych które mają niskie wymagania od sprzętu. Do takich nalezą właśnie AKG K550 i im pokrewne. Seria słuchawek Creativa Aurvana jest z zasady przewidziana uniwersalnie do domu i na zewnątrz. Można tez kupić jakiegoś playera z mocnym wzmacniaczem lub zewnętrzny DAC do telefonu ( lub zewnętrzny wzmacniacz ). Jest również na rynku sporo drogich słuchawek z zasady przewidzianych do użytku na zewnątrz lub w podroży. Takie słuchawki są zwykle nauszne. Można je używać w domu.

Sam fakt użycia przetworników o wyższej impedancji nie oznacza jeszcze lepszego dźwięku. Często jednak słuchawki o wyższej impedancji sa bardziej detaliczne od ich wersji o niższej impedancji. Te o niższej w wersji impedancji z reguły oferują więcej basu. Do zasilania słuchawek o wyższych impedancjach potrzeba wyższych napięć wyjściowych sygnału.

Niższa impedancja wyciska ze wzmacniacza większe natężenie płynącego prądu. Dla przykładu przy 2 razy niższej impedancji popłynie 2 razy większy prąd. To z kolei sprawia ze przy tym samym ustawieniu głośności popłynie 2 razy większa moc. Przy stosunku impedancji 32 i 600 ohm na słuchawkach 32 ohmy wydzieli się prawie 19 razy większa moc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za szczegółowe wytłumaczenie.

Chyba właśnie tak zrobię, podłączę jakieś 300/600ohm do telefonu w sklepie i zobaczę czy to w ogóle idzie w parze.

Odnośnie Creative Sound Blaster Z - różne opinie właśnie przeczytałem w Internecie, niektórzy piszą, że dobrze grają ze słuchawkami 600ohm, inni że nie.

Przed chwilą także sprawdziłem je z moimi Koss UR40 - ładnie grają, ale trochę brakuje im mocy przy większych basach (magnesy pukają). Muzyka super brzmi, filmy już tak bez szału (szczególnie w porównaniu do głośników Edifier S760d, przestrzenność + bass). Jednak dalej chętnie chcę coś wyższej klasy.

Co dziś zdecydowałem - karta dźwiękowa zostaje taka jaka jest, słuchawki będą raczej przewodowe mini-jack 3.5mm.

Pozostają na chwilę obecną następujące kwestie:
1) Czy licząc w tej samej cenie bezprzewodowe słuchawki będą grały gorzej od przewodowych? Czy takie słuchawki mają dodatkową kostkę, by podłączyć je do komputera (nie mam bluetooth w PC).
2) Chciałbym podłączyć od wyjścia w karcie dźwiękowej kabelek mini jack 3.5mm do klawiatury Blackwidow Chroma v2 (jako przedłużenie, bo w niej jest kolejne wyjście). Czy wpłynie to na jakość dźwięku, czy lepiej, aby kabel poprowadzić wprost od komputera do słuchawek?
3) Podsumowując słuchawki stereo, przewodowe minijack 3.5mm, o oporności 30-70Ohm / -100Ohm, w przedziale 500-1000zł jakie modele (głównie muzyka jednak, ale także filmy i gry) moglibyście polecić? Z Sennheiserów (spodobały mi się), które modele/serie? HD500? HD558? HD598? Oczywiście inny producenci także mile widziani.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kabli w słuchawkach to obowiązkowy temat słuchawkowych audiofilów icon_smile.gif . Sporo zależy tu od współpracującego z słuchawkami sprzętu. Do tego jedni słyszą większe różnice a inni mniejsze. Dobrze jest mieć słuchawki z odłączanym przewodem. Wtedy łatwiej o wymiany różnych przewodów i eksperymenty. Podłączenie słuchawek do klawiatury to przede wszystkim wygoda. Przy grach nie powinno mieć to znaczenia. Przy muzyce sam musisz się przekonać. Sporo tu może zależeć od jakości przewodów w wiązce klawiatury. Prawdziwie purystycznym rozwiązaniem jest podłączanie przewodu bezpośrednio do sprzętu, w tym również nie do panelu przedniego komputera.

Jeśli chodzi o bluetooth do podłączenia słuchawek to wystarczy możliwie dobry moduł pod USB. Zupełnie przyzwoite można kupić za kilkadziesiąt złotych. Dobrze jest wybrać z możliwie nowym standardem transmisji. Jakość elektroniki w słuchawkach bluetooth zawsze limituje jakość dźwięku. Często taki moduł w dobrych słuchawkach może być lepszy od tego co oferuje wyjście jack telefonu. Jednak trudno oczekiwać że zapewni jakość dźwięku na poziomie dobrej karty dźwiękowej. Wygoda czasem bywa ważniejsza np. przy oglądaniu filmu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwage i odpowiedzi - DECYZJA PODJĘTA! icon_smile.gif

Byłem na odsłuchu Bayerdynamic DT PRO 770 / 880 / 990 w sklepie audio (wzmaczniacz demo CD + telefon) oraz w Saturnie Sennheiser HD598 (tylko telefon).

Senki ładnie brzmiały, ale...

W Bayerdynamic DT 770 się zakochałem icon_biggrin.gif

Słuchałem zarówno wersji 32 Ohm jak i 250 Ohm.

250 Ohm - bogatsza w średnim stopniu w szczegóły.
32 Ohm - nieco uboższa, chociaż dalej jakoś miażdżąca (szczególnie w porównaniu doi Koss'ów)

Poziom głośności na telefonie - 32 super, głośne, 3/4 głośności było głośno, nie trzeba ustawiać na maks, 250 trzeba ustawić na maks i wtedy grają "należycie głośno", ale nie wybuchnie ich głośności głowa, nie wiem też jak w głośnym otoczeniu np. pkp sprawdzą się.

Dodatkowo 250 na tel trochę gorzej radził sobie w NIEKTÓRYCH piosenkach z poziomem bass'u. Jednak nadal był super, niski, miękki, tak jak lubię.

Mam nadzieję, że pomogę innym swoją opinią, sam na 90% wybieram wersję 250Ohm icon_smile.gif

Ps.
Jeszcze jest wersja 80Ohm, ale jej nie sprawdzałem, może na telefonach sprawdzi się podobnie dobrze, jak 32 z lekko lepszym dźwiękiem, nie wiem. Aha i 80 oraz 250 mają przyjemne futerko na ucho, 32 ma ala skórę, mniej przyjemna, ale ładniejsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czuję ze niedługo zaczniesz szukać wzmacniacza słuchawkowego do telefonu icon_smile.gif. W głośnych miejscach może okazać się konieczny przy tych słuchawkach.Bardzo możliwe, już to delikatnie rozważałem icon_smile.gif Dużo mobilnie nie słuchał, ale może tam sobie jakiś mały, na baterie/akumulator mógłbym wziąć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie Bayerdynamic DT 770 to bardzo dobre słuchawki. Są dobrze wykonane z dobrym dźwiękiem i powinny dobrze sprawdzać się przy długim słuchaniu muzyki. To już klasyka, ceniona przez wielu ludzi. Jeśli miał byś w przyszłości okazję je porównać z Creative Aurvana Live 2 ( to słuchawki robione przez Fostexa dla Creativa , z membranami z biocelulozy ), Ciekaw jestem Twojego zdania. Spotkałem się ze zdaniem posiadacza obu, że te drugie są znacznie lepsze. Z tego co wiem to podobny typ brzmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...