Skocz do zawartości

ktory wzmacniacz


perla

Recommended Posts

Witam
Mam pytanie.
Zakupiłem w końcu kolumny Dali Mentor 6.
Do tego posiadam wzmacniacz nad c356 oraz c375 plus DACmagic100.
Wiem jak to gra.
Jednak chciałbym zapytać czy wymiana tych wzmaków na któryś z poniżej wymienionych:
Hegel h80
Rotel a14
primare i22
cambridge audio cxa80
NAD 368

zmieni coś pod względem jakości? Pomijając ceny tych sprzętów oczywiście, który byłby najlepszym rozwiązaniem
Lub może jakiś inny w podobnej cenie.
muzyki słucham każdej dobrej, źródło PC.

dzięki za sugestię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie żaden z nich nie wniesie znaczącej poprawy w dźwięku. Zmianę i owszem ale nie poprawę.
Taki cxa80 gra zupełnie inaczej od hegel 80. Jednak te kokumny wymagają czegoś innego.
Tu polecał bym cayina a55tp, roksan caspian, Denon 2020ae, naim xs2
Jeśli chcesz faktycznie poczuć że sprzęt gra na miarę możliwości.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wzmacniacz w podobnej cenie mógłby znacząco poprawić jakość dźwięku.
Ale musiałby to być wzmacniacz używany. Za takie pieniądze można już kupić świetne urządzenie.
A tak, to na pewno trochę poprawisz ale bardziej zmienisz barwę dźwięku, jego charakterystykę.

Rzeczywiście najlepiej gdybyś się wypowiedział jak gra teraz Twój zestaw. Co Ci się podoba a co chciałbyś zmienić.
Oczywiście nie szalej od razu z wymianą. Sprzęt się musi ułożyć, wygrzać. Pograj na tym zestawie choć ze 100 godzin a wówczas będziesz wiedział jak naprawdę z nim jest.

Oczywiście przy tej jakości sprzętu warto by już zainwestować w dobrej klasy okablowanie. Bo marne druty mogą zdegradować jakość dźwięku, możesz w pełni nie poznać możliwości swojego zestawu.
Może pisałeś o tym w jakimś poprzednim wątku? Ale zakładając nowy trzeba wszystko napisać od początku. Kto pamięta co masz? icon_eek.gif
Jaki pokój, jakiej muzyki słuchasz, jakie masz wymagania, upodobania? Może tam to było. Ale nikomu się nie będzie chciało tego tam szukać.
Powinieneś kontynuować w poprzednim swoim temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami.
I dzięki S4 za pomoc icon_smile.gif
a więc racja nad plus dali mentor 6 schodzą za nisko, trochę dokuczało.
testowane na 356 z dac wbudowanym, oraz 375 z dac tez wbudowanym.
połączone po optyku. z PC.
Tak więc miałem możliwość zakupienia Cayine a55tp do tego dorzuciłem DAC REGA i kabelek QED QUNEX SILVER SPIRAL.
Podłączyłem no i gra to zdecydowanie lepiej, fakt trochę to kosztowało, jednak chyba mogę powiedzieć, że jestem teraz zadowolony.
Chociaż wydaje się że brakuje mi nie wiem jak to opisać sceny przestrzeni tak jak to pamiętam było na nad plus opticony 6 kiedy słuchałem u znajomego.
Może to jednak mi się wydaje, albo opticony tak już mają.
W każdym bądź razie podpięte mam teraz z tego samego pc.
dali mentor 6 plus dac rega plus cayine oraz
jamo concert c97 nad 375 z dac
i różnica jest jakby ktoś narzucił koc na jamo icon_smile.gif
kiedy natomiast podłączam dali pod rege i nada jest ok, jednak przy niektórych kawałkach popiarduje ten bas, chyba właśnie za dużo tego.
tak więc na ta chwilę nady oba idą na sprzedaż, zostawiam cayina , prezentuje się pięknie, rewelacja. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif jak jest ciemno lamy ładnie świecą i grzeją , do tego wspaniałe brzmienie.
Na pewno na tym nie zakończyła się moja przygoda z testowaniem sprzętu, jak będę miał możliwość odsłuchu czegoś nowego napisze.
dzięki wszystkim
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się moja teza o a55tp.
Bardzo melodyjne lampka, wciągająca w odsluch, po prostu.
Co do sceny to tu sprawdź swoją akustykę. Chodziles po pomieszczeniu z kolumnami?
Sprawdziles inne ustawienie, skręcenie kolumn?
Dali zaleca ustawienie na wprost. Pan od marantza skręcenie ich dużo "za dużo".
Sprawdź sobie te ustawienia, fale odbite. Możesz wyciągnąć więcej z systemu. Jest kilka ciekawych stronie o akustykę pomieszczenia. Głównie po angielsku, prześledz parę.
Ewentualnie kolega Simson tu na forum zaczął ostatnio badać ten temat bardziej poważnie. Sproboj podeslij mu rzut pomieszczenia, jeśli będzie miał czas na pewno podzieli się swoimi wynikami.

Życzę miłego użytkowania sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się moja teza o a55tp.
Bardzo melodyjne lampka, wciągająca w odsluch, po prostu.
Co do sceny to tu sprawdź swoją akustykę. Chodziles po pomieszczeniu z kolumnami?
Sprawdziles inne ustawienie, skręcenie kolumn?
Dali zaleca ustawienie na wprost. Pan od marantza skręcenie ich dużo "za dużo".
Sprawdź sobie te ustawienia, fale odbite. Możesz wyciągnąć więcej z systemu. Jest kilka ciekawych stronie o akustykę pomieszczenia. Głównie po angielsku, prześledz parę.
Ewentualnie kolega Simson tu na forum zaczął ostatnio badać ten temat bardziej poważnie. Sproboj podeslij mu rzut pomieszczenia, jeśli będzie miał czas na pewno podzieli się swoimi wynikami.

Życzę miłego użytkowania sprzętu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...