Skocz do zawartości

Amplituner + 5.0 - Taga + Yamaha - czy da rade


Matul

Recommended Posts

Potrzebuję zestawu amplituner + kolumny 5.0 do pokoju o koło 22mkw. Odsłuch będzie na powieszchni 4mx3,5m (tak jest ustawiona sofa i TV.

To na czym mi zależy, to podłogowe kolumny przednie (najlepiej wszystkie kolumny białe), wysokość amplitunera do 15,5cm i cenie do 2500zł.
Zestaw będzie służył bardziej do kina niż muzyki. Obecnie mam plastikowe samsungi HT-E4550 - moc daje radę, ale dźwięk, jak przeszedłem się do sklepu audio to tragedia w porównaniu z każdymi normalnymi kolumnami stąd potrzeba zmiany.
Odsłuch zazwyczaj do 50% mocy, bo to mieszkanie w bloku. Nie chcę Suba, ale zależy mi na dobrym basie.

To co zamierzam kupić to Taga Harmony TAV-506v2 i YAMAHA RX-V381 lub HTR-2067. Kable jakie są położone w scianach to 4mm do frontów i 2,5mm do surround.

Nie jestem audiofilem, ale obecny dzwięk z plastiku zaczał mi przeszkadzać i muszę to zmienić. Nie chcę też wydawać majątku. Pytanie czy ten proponowany zestaw da radę, czy lepiej coś zmienić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszym wyborem w przypadku białych kolumn będą Taga 606?
Czy znajdę jeszcze jakieś inne białe kolumny w planowanym budżecie?

Szczerze mówiąc bardziej pod względem wyglądu i ceny, możliwości zmieszczenia kolumny centralnej na półce bardziej podobają mi się Taga 506. Nie rozważałem zmiany wybranych do zestawu kolumn, ale cóż , one mają po pierwsze dobrze grać - nie sądziłem, że będzie przepaść między tymi kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...