Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
pawelmk1

Proszę o pomoc znajacych się w temacie dobor amplitunera.

Witam wszystkich forumowiczów,

Posiadam zestaw głośników Firmy Jamo studio 628 hcs - 2 kolumny , dwa głośniki , głośnik centralny plus subwoofer jamo j12.
wszystkie głośnik sąi 6 ohms 5 kolumn i mocy 540w rms , subwoffer 200w rms.

Szukam amplitunera do napędzenia tego zestawu głośników i suba.

Interesują mnie 3 mode amplitunerów :

yamaha rx-v681

denon avr-x2300w

pioneer vsx-1131

Sprzęt w większości bedzie gał muzykę klubową zależy mi na mocnym i miękkim basie, bedzie tez wykorzystywany jako kino domowe do telewizji i oglądania filmów,

Jestem zielony w temacie bardzo proszę o opinie amplitunerow jakie polecacie z tych trzech modeli , może z jakimiś mieliście styczność za każda podpowiedz pomoc będę bardzo wdzięczny,

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Pawelmk1

Czasami trzeba się wykazać cierpliwością – to nie jest „infolinia 24h” tylko grono osób, które na Forum usiłują pomóc innym w swoim wolnym czasie!

Niewątpliwie każdy z tych modeli da sobie radę jeśli chodzi o właściwe napędzenie tych kolumn. Oraz będą wyższej klasy niż Twoje kolumny.
Yamaha już parę lat temu straciła swoją ostrość, a z JAMO całkiem ładnie się zgrywa.
Ale pewnie Koledzy z "Branży" będą mogli jutro coś więcej powiedzieć na ten temat, bo mają te amplitunery w swojej ofercie.

Na jakiej powierzchni to ma grać?

Pozdrawiam
PS. A jak już jesteśmy przy mocy - to kolumny frontowe mają 150W/240W (ciągła / chwilowa)

Biorąc pod uwagę jaki dzwięk reprezentują te Jamo to polecam wyłącznie Denona X2300.
Z Pioneerem, Yamaha i Onkyo będzie jazgot. Tu koniecznie musi być amplituner o jak najbardziej cofniętych sopranach.

Pozostaje do dyspozycji.

Panowie wielkie dzięki za porady, opisze dalej swoja sytuacje:

Powierzchnia do grania około 40m2

zastanawiam się jeszcze nad zestawem głośników..
Byłem już prawie zdecydowany nad systemem 5.0 jamo 628 plus sub j12

Teraz poczytałem troche o systemie 5.0 firmy Wharfedale Obsidian 600 HCP 5.0 i sie zastanawiam.

MAGNAT SUPREME II 2002/202/252/SUB302A Zestaw 5.1 tez bardzo mnie zainteresowal.

Chcę skleić czyste wokale z miekkim poterznym basem.

Sprzęt jak wcześniej wspominałem bedzie gral muzyke klubowa dokładnie "HOUSE" gdzie duze oparcie jest na miękkim basie.

Dlatego pytam o opinie i szukam pomocy, a widzę juz że na tym forum ja znajdę.

A czyli kolumny jeszcze nie wybrane?
A to dobrze. Całe szczęście.
Jaki budżet na kolumny?
Set Magnat Quantum serii 6 wchodzi w gre? 677/673/67 sub 6725
Dużo lepiej od Jamo wypadają także Melodiki BL40MKII set z subem Klipsch R10SW
Tańsze Magnat Shadow, także lepiej wypadają.

Zatem wybór amplitunera od początku icon_smile.gif

Napisano (edytowany)

Budżet na glosniki z amplitunerem i subwooferem okolo 6000zl

Jaka cena za tego magnata Quantum? Edytowano przez pawelmk1
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić lub uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post bezpośrednio po drugim.

Cytat

Jaka cena za tego magnata quatinium?

Pawelmk1

Jak interesuje Ciebie cena - to zadzwoń do firmy albo napisz mail/PW, bo trudno tego typu sprawy omawiać na Forum! Jest to sprawa indywidualna..

Dobrze że nie kupiłeś tych JAMO- bo są lepsze modele w porównywalnych cenach.

Pozdrawiam
PS. A przy okazji to subwoofer - a nie "subufer" oraz Quantum a nie "quatinium". Dbajmy o poprawność językową, a jak coś napiszesz z błędem to jest funkcja "EDYTUJ".

Witam RoRo

Może byś zaproponował podpowiedział coś z praktyki ?

Bede bardzo wdzięczny za każdą podpowiedz z twojej strony icon_biggrin.gif

Mamy już powierzchnię Twojego pokoju -40m^2 oraz kwotę 6 tys na amplituner z kompletem 5 kolumn i subwooferem...
Wymieniłeś trzy świeże modele amplitunerów: yamaha rx-v681, denon avr-x2300w oraz pioneer vsx-1131, czyli na kolumny zostaje ok. 3,5 tys.
Będziesz potrzebował wszystkich aktualnych "wynalazków" jak WiFi, Bluetooth, radio internetowe itd? Bo bywają starsze ale lepsze konstrukcje amplitunerów.

Odrzuciłbym serię Supreme (oraz te Jamo) i celował w wyższe serie - jak Quantum.
Nie podpowiem Ci konkretnie - spytaj "branżę" o komplet amplituner + kolumny, bo przy takiej kwocie można już dostać ciekawe propozycje (nie "siedzę" w kinie domowym na bieżąco).
A ewentualnie subwoofer dokupić później - jakby się pojawił ciekawy zestaw (tzn. lepsze kolumny) i przekroczyłby zakładany limit,

No i jeszcze będziesz musiał kupić kable połączeniowe (w komplecie tego nie dostaniesz - chyba że sprzedawca dołoży Ci jako gratis).

Fajnie jakbyś trafił kolumny poekspozycyjne - wyjdzie taniej, a dostajesz pełną gwarancję.

Pozdrawiam
PS. Uzupełnij w profilu gdzie mieszkasz, bo na pewno warto podjechać do salonu i samemu posłuchać.

Rozgladajac sie za seria quantum czytajac opinie i recenzje mysle ze to bedzie sluszna decyzja wybierajac zestaw.

Magnat quantum 677/673/67 sub 6725

Przesiedzialem kilka godzin na internecie szukajac owego zestawu.

Znalazlem kilka ciekawych propozycji cenowych.

Przystanmy na to iz zestaw glosnikow ostatecznie mamy wybrany dzieki podpowiedzia forumowiczow i opinia oraz znalezionych testach internetowych tego sprzetu.

Moze teraz skupimy sie na doborze amplitunera do tego kompletu kolumn?

Oczywiscie takie rzeczy jak wspomniales czyli wifi, Bluetooth w moim przypadku byc musza.

Tak ze z niecierplowoscia czekam na dalsza pomoc oraz propozycje w kwesti doboru amplitunera do zestawu jak wczesniej pisalem
Magnat quantum 677/673/67 sub 6725.

Mając taki budżet chciałeś iść w Jamo?
No to nie tędy droga. W tej cenie dostaniesz dużo lepszy set.
Quantum 677/673/67
Melodika BLS420
Klipsch R26 set

Pisz do nas o cenę to zrobię Ci od razu na komplet
Co do kompletu amplitunera.

do Quantum - Denon, Onkyo
do Melodiki - Onkyo, Yamaha
do Klipscha - Denon, Onkyo, Yamaha

U nas dostaniesz kompletną pordę odnośnie sprzętu, jeżeli Ci się nie spodoba będziesz mógł wymienić i masz pełne wsparcie po sprzedażowe.

Pozdrawiam i zapraszam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0