Skocz do zawartości

Proszę o pomoc znajacych się w temacie dobor amplitunera.


pawelmk1

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Posiadam zestaw głośników Firmy Jamo studio 628 hcs - 2 kolumny , dwa głośniki , głośnik centralny plus subwoofer jamo j12.
wszystkie głośnik sąi 6 ohms 5 kolumn i mocy 540w rms , subwoffer 200w rms.

Szukam amplitunera do napędzenia tego zestawu głośników i suba.

Interesują mnie 3 mode amplitunerów :


yamaha rx-v681

denon avr-x2300w

pioneer vsx-1131


Sprzęt w większości bedzie gał muzykę klubową zależy mi na mocnym i miękkim basie, bedzie tez wykorzystywany jako kino domowe do telewizji i oglądania filmów,

Jestem zielony w temacie bardzo proszę o opinie amplitunerow jakie polecacie z tych trzech modeli , może z jakimiś mieliście styczność za każda podpowiedz pomoc będę bardzo wdzięczny,


Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelmk1

Czasami trzeba się wykazać cierpliwością – to nie jest „infolinia 24h” tylko grono osób, które na Forum usiłują pomóc innym w swoim wolnym czasie!

Niewątpliwie każdy z tych modeli da sobie radę jeśli chodzi o właściwe napędzenie tych kolumn. Oraz będą wyższej klasy niż Twoje kolumny.
Yamaha już parę lat temu straciła swoją ostrość, a z JAMO całkiem ładnie się zgrywa.
Ale pewnie Koledzy z "Branży" będą mogli jutro coś więcej powiedzieć na ten temat, bo mają te amplitunery w swojej ofercie.

Na jakiej powierzchni to ma grać?

Pozdrawiam
PS. A jak już jesteśmy przy mocy - to kolumny frontowe mają 150W/240W (ciągła / chwilowa)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzięki za porady, opisze dalej swoja sytuacje:

Powierzchnia do grania około 40m2

zastanawiam się jeszcze nad zestawem głośników..
Byłem już prawie zdecydowany nad systemem 5.0 jamo 628 plus sub j12

Teraz poczytałem troche o systemie 5.0 firmy Wharfedale Obsidian 600 HCP 5.0 i sie zastanawiam.

MAGNAT SUPREME II 2002/202/252/SUB302A Zestaw 5.1 tez bardzo mnie zainteresowal.

Chcę skleić czyste wokale z miekkim poterznym basem.

Sprzęt jak wcześniej wspominałem bedzie gral muzyke klubowa dokładnie "HOUSE" gdzie duze oparcie jest na miękkim basie.


Dlatego pytam o opinie i szukam pomocy, a widzę juz że na tym forum ja znajdę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyli kolumny jeszcze nie wybrane?
A to dobrze. Całe szczęście.
Jaki budżet na kolumny?
Set Magnat Quantum serii 6 wchodzi w gre? 677/673/67 sub 6725
Dużo lepiej od Jamo wypadają także Melodiki BL40MKII set z subem Klipsch R10SW
Tańsze Magnat Shadow, także lepiej wypadają.

Zatem wybór amplitunera od początku icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jaka cena za tego magnata quatinium?


Pawelmk1

Jak interesuje Ciebie cena - to zadzwoń do firmy albo napisz mail/PW, bo trudno tego typu sprawy omawiać na Forum! Jest to sprawa indywidualna..

Dobrze że nie kupiłeś tych JAMO- bo są lepsze modele w porównywalnych cenach.

Pozdrawiam
PS. A przy okazji to subwoofer - a nie "subufer" oraz Quantum a nie "quatinium". Dbajmy o poprawność językową, a jak coś napiszesz z błędem to jest funkcja "EDYTUJ".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już powierzchnię Twojego pokoju -40m^2 oraz kwotę 6 tys na amplituner z kompletem 5 kolumn i subwooferem...
Wymieniłeś trzy świeże modele amplitunerów: yamaha rx-v681, denon avr-x2300w oraz pioneer vsx-1131, czyli na kolumny zostaje ok. 3,5 tys.
Będziesz potrzebował wszystkich aktualnych "wynalazków" jak WiFi, Bluetooth, radio internetowe itd? Bo bywają starsze ale lepsze konstrukcje amplitunerów.

Odrzuciłbym serię Supreme (oraz te Jamo) i celował w wyższe serie - jak Quantum.
Nie podpowiem Ci konkretnie - spytaj "branżę" o komplet amplituner + kolumny, bo przy takiej kwocie można już dostać ciekawe propozycje (nie "siedzę" w kinie domowym na bieżąco).
A ewentualnie subwoofer dokupić później - jakby się pojawił ciekawy zestaw (tzn. lepsze kolumny) i przekroczyłby zakładany limit,

No i jeszcze będziesz musiał kupić kable połączeniowe (w komplecie tego nie dostaniesz - chyba że sprzedawca dołoży Ci jako gratis).

Fajnie jakbyś trafił kolumny poekspozycyjne - wyjdzie taniej, a dostajesz pełną gwarancję.

Pozdrawiam
PS. Uzupełnij w profilu gdzie mieszkasz, bo na pewno warto podjechać do salonu i samemu posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladajac sie za seria quantum czytajac opinie i recenzje mysle ze to bedzie sluszna decyzja wybierajac zestaw.

Magnat quantum 677/673/67 sub 6725

Przesiedzialem kilka godzin na internecie szukajac owego zestawu.

Znalazlem kilka ciekawych propozycji cenowych.

Przystanmy na to iz zestaw glosnikow ostatecznie mamy wybrany dzieki podpowiedzia forumowiczow i opinia oraz znalezionych testach internetowych tego sprzetu.

Moze teraz skupimy sie na doborze amplitunera do tego kompletu kolumn?

Oczywiscie takie rzeczy jak wspomniales czyli wifi, Bluetooth w moim przypadku byc musza.

Tak ze z niecierplowoscia czekam na dalsza pomoc oraz propozycje w kwesti doboru amplitunera do zestawu jak wczesniej pisalem
Magnat quantum 677/673/67 sub 6725.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki budżet chciałeś iść w Jamo?
No to nie tędy droga. W tej cenie dostaniesz dużo lepszy set.
Quantum 677/673/67
Melodika BLS420
Klipsch R26 set

Pisz do nas o cenę to zrobię Ci od razu na komplet
Co do kompletu amplitunera.

do Quantum - Denon, Onkyo
do Melodiki - Onkyo, Yamaha
do Klipscha - Denon, Onkyo, Yamaha

U nas dostaniesz kompletną pordę odnośnie sprzętu, jeżeli Ci się nie spodoba będziesz mógł wymienić i masz pełne wsparcie po sprzedażowe.

Pozdrawiam i zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

niestety w dzisiejszych czasach cena   odżwierciedla prawie zawsze jakość i cechy produktu dobry odsłuch to po pierwsze  - dobre głośniki [zestawy kolumn czy jak to zwali] oferowane zestawy kolumn głośnikowych wraz z amplitunerem w kwocie do 3 000 zł radzę omijać szerokim łukiem na dzień . dzisiejszy niema w naszym kraju profesjonej firmy która zajmowała by się doradztwem w sprawie wyboru sprzętu radzę kupić amplituner wielokanałowy osobno bez wraz z nim dedykowanych kolumn bo to zawsze jest badziew który nie nadaje się nawet do spalenia w piecu bo można za to dostać karę najważniejsza zasada    to  kupujemy  kolumny  osobno  kupujemy amplituner i zestaw gośników  dopiero póniej zajmijmy si ę amplitunem to co teraz napiszę jest pierwszą tego rodzaju analizą ludzie którzy pisali w większości o kinach domowych sprzedawanych w polsce piepzyli jak to się mówi o chipolicie  i nie wiedzą o czym piszą a ja to przeszedłem jak to się mówi organoleptycznie  a więc dobry zestaw kolumn głośnikowych po drugie amplituner który osiągnie parametry zestawu kolumn po trzecie telewizor który spenia najwyższe standarty  wiem otym że często osoby które zakupiły kino domowe są dezorientowane i nie mają zielonego pojęcia o co chofzi zapraszam do forum a tak naprawdę próbójcie na meila sbodzo@vp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bodzo napisał:

niestety w dzisiejszych czasach cena   odżwierciedla prawie zawsze jakość i cechy produktu

Zdecydowanie to nie prawda !

3 godziny temu, bodzo napisał:

niema w naszym kraju profesjonej firmy która zajmowała by się doradztwem w sprawie wyboru sprzętu

A my?

Powiem tak. Albo ktoś cię skrzywdził przy zakupie. Albo pisałeś tego posta pod wpływem :) co widać też po sposobie :)

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie łatwiej było by wywnioskować, o co chodzi koledze Bodzo, gdyby używał w tym swoim wywodzie znaków interpunkcyjnych.

nawet mocno średnio zorientowany potencjalny klient wie, że takie gotowe "zestawy" proponowane w sklepach "nie dla idiotów" należy omijać szerokim łukiem, gdyż często są to przypadkowo poskładane klocki, a do tego najczęściej modele, które w normalnych warunkach nie znalazłyby nabywców.

A jeżeli ludzie twierdzą, że

3 godziny temu, bodzo napisał:

niema w naszym kraju profesjonej firmy która zajmowała by się doradztwem w sprawie wyboru sprzętu

to właśnie znaczy, że

3 godziny temu, bodzo napisał:

pieprzyli jak to się mówi o chipolicie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj nowy i mam niewielką wiedzę w temacie audio, ale w związku z tym, że niedawno kupowałem ampli plusk kolumny to dorzucę coś od siebie. U mnie gra ampli denon avr x1400 h z kolumnami dali zensor 5 jako fronty i dali zensor vokal jako centralny. Jak na moje skromne oczekiwania gra to bardzo pzyjemnie. Nie wiem tylko czy te małe kolumienki nie będą za małe do takiego pomieszczenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie się zemną nie zgadzać ale jeszcze raz powtarzam aby uzyskać dobry odsłuch nie da się tego zrobić bez dobrego zestawu głośników to musi być spełnione lepiej w nie więcej zainwestować niż w amplituner bo to się bardziej opłaca a po drugie macie wtedy pewność że jeżeli coś jest nie tak na pewno nie jest to sprawa głośników pszepraszam za moją pisownię poprzednim razem nigdy wcześniej nie używałem komputera do tego rodzaju komunikacji a jeżeli ktoś twierdzi że są jakieś niezależne firmy doradcze które nie są powiązane z producentami kin domowych chętnie je poznam i wypraszam sobie sugestie jakobym był pod wpływem ktokolwiek zechce porozmawiać bardziej szczegółowo na temat kina domowego jego ustawień doboru głośników działania ogólnych opinii zapraszam do drogi meilowej którą podałem wcześniej dodam że posiadałem wcześniej amplituner wielokanałowy chronologicznie ;denon onkyo yamaha potem zestaw sony obecnie używam pioneer vsx1131 kolumny podłogowe jbl arena 180 4szt sabwufer e150 f również jbl dwa głośniki podstawkowe jbl arena 130 igłośnik dwudrożny arena 125c nie uważam się za super znawcę i chętnie porozmawiam na temat kina domowego właśnie z użytkownikami bo to wtedy daje nam wszystkim pewnego rodzaju obraz co do kin domowych ich jakości możliwości dodam że do wszelkich informacji dochodziłem sam przez kilkanaście lat powtarzam nie uważam się za eksperta liczę bardziej na dyskusję opinie wrażenia i co najważniejsze doradztwo bo przecież to jest najważniejsze w tej naszej komunikacji a'prpos potwierdzam jeszcze raz zestawy kolumn głośnikowych które są sprzedawane z amplitunerami w kwocie do około 3000zł to oględnie mówiąc jest to wyciąganie kasy 

Dnia ‎08‎.‎04‎.‎2018 o 20:12, seba3002 napisał:

Jestem tutaj nowy i mam niewielką wiedzę w temacie audio, ale w związku z tym, że niedawno kupowałem ampli plusk kolumny to dorzucę coś od siebie. U mnie gra ampli denon avr x1400 h z kolumnami dali zensor 5 jako fronty i dali zensor vokal jako centralny. Jak na moje skromne oczekiwania gra to bardzo pzyjemnie. Nie wiem tylko czy te małe kolumienki nie będą za małe do takiego pomieszczenia.

Pozdrawiam

ludzie na miłość boską najpierw czytajcie sprawdzajcie wchodźcie na fora sprawdzajcie opinie i dopiero kupujcie ręce opadaja

nie mogę pomóc proszę sprawdzić odsłuch u kolegów znajomych sklepach firmowych z kinami domowymi jeżeli rozpozna pan różnicę w odsłuchu a jestem pewny że tak no to przecież i tak z tym pan nic nie zrobi może pan przy zakupie w przyszłości troszeczkę spróbuje się cokolwiek zorientować o co chodzi bo proszę mi wierzyć że nie zawsze trzeba wydać duże pieniądze żeby cieszyć się świetną jakością dźwięku w rozsądnych pieniądzach

1 godzinę temu, bodzo napisał:

możecie się zemną nie zgadzać ale jeszcze raz powtarzam aby uzyskać dobry odsłuch nie da się tego zrobić bez dobrego zestawu głośników to musi być spełnione lepiej w nie więcej zainwestować niż w amplituner bo to się bardziej opłaca a po drugie macie wtedy pewność że jeżeli coś jest nie tak na pewno nie jest to sprawa głośników pszepraszam za moją pisownię poprzednim razem nigdy wcześniej nie używałem komputera do tego rodzaju komunikacji a jeżeli ktoś twierdzi że są jakieś niezależne firmy doradcze które nie są powiązane z producentami kin domowych chętnie je poznam i wypraszam sobie sugestie jakobym był pod wpływem ktokolwiek zechce porozmawiać bardziej szczegółowo na temat kina domowego jego ustawień doboru głośników działania ogólnych opinii zapraszam do drogi meilowej którą podałem wcześniej dodam że posiadałem wcześniej amplituner wielokanałowy chronologicznie ;denon onkyo yamaha potem zestaw sony obecnie używam pioneer vsx1131 kolumny podłogowe jbl arena 180 4szt sabwufer e150 f również jbl dwa głośniki podstawkowe jbl arena 130 igłośnik dwudrożny arena 125c nie uważam się za super znawcę i chętnie porozmawiam na temat kina domowego właśnie z użytkownikami bo to wtedy daje nam wszystkim pewnego rodzaju obraz co do kin domowych ich jakości możliwości dodam że do wszelkich informacji dochodziłem sam przez kilkanaście lat powtarzam nie uważam się za eksperta liczę bardziej na dyskusję opinie wrażenia i co najważniejsze doradztwo bo przecież to jest najważniejsze w tej naszej komunikacji a'prpos potwierdzam jeszcze raz zestawy kolumn głośnikowych które są sprzedawane z amplitunerami w kwocie do około 3000zł to oględnie mówiąc jest to wyciąganie kasy 

ludzie na miłość boską najpierw czytajcie sprawdzajcie wchodźcie na fora sprawdzajcie opinie i dopiero kupujcie ręce opadaja

nie mogę pomóc proszę sprawdzić odsłuch u kolegów znajomych sklepach firmowych z kinami domowymi jeżeli rozpozna pan różnicę w odsłuchu a jestem pewny że tak no to przecież i tak z tym pan nic nie zrobi może pan przy zakupie w przyszłości troszeczkę spróbuje się cokolwiek zorientować o co chodzi bo proszę mi wierzyć że nie zawsze trzeba wydać duże pieniądze żeby cieszyć się świetną jakością dźwięku w rozsądnych pieniądzach

 

Dnia ‎07‎.‎04‎.‎2018 o 09:59, S4Home napisał:

No ok. Ale co nie ma żadnej firmy której udacie? No nic nic?

liczą się tak naprawdę opinie użytkowników ale proszę pamiętać o tym że są proste kina domowe ite bardziej zaawansowane jakościowo niestety cena zazwyczaj odpowiada jakości odradzam zakupu kina domowego wraz z głośnikami . jeżeli chodzi o odsłuch i ma pan jakieś preferencje mogę cokolwiek doradzić

i jeszcze jedno zwracam się do wszystkich użytkowników jakichkolwiek kin domowych którzy spotkali się z jakąkolwiek firmą doradczą nie powiązaną z producentem proszę o kontakt na naszych forach 

kupujcie rozsądnie i pamiętajcie głośniki czy też kolumny głośnikowe zwał jak zwał są najważniejsze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałeś ani jednej kropki w swojej wypowiedzi. Przepraszam ale po paru linijkach nie da się tego czytać. Skoro komputer jest ci obcy to nie dziwię się że nie możesz znaleźć firm, które doradzają dobrze i za darmo. 

Rozumiem, pewnie jesteś rozgoryczony swoim wyborem ale uwierz generalnie wygląda to całkiem nieźle. Zapraszam do nas pogadamy, napijemy się kawy. Opowiesz o swoich problemach.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam pytanie do znawców jak na przykład S4Home co myśli o mojej konfiguracji. generalnie w życiu miałem dziesiątki amplitunerow i glosnikow , testowalem wiele głośników ale mówimy tu raczej o sprzęcie dla ,,kowalskiego,, nigdy nie brałem pod uwagę sprzętu z górnej polki ze względu na koszt. i prawda jest ze niekoniecznie droższe tym lepsze. głośniki za 1000zl mogą być o wiele lepsze niż za  3000zl. wcześniej sugerowałem sie parametrami dzis wiem ze wiele firm albo kłamie co do parametrów wiec najlepiej porównać na miejscu.

do rzeczy , w końcu chce sie zajac moim zestawem. i chce zobaczyć czy moj zestaw jest ok. zestaw ma być głownie do kina (atmos ) i muzyki .lubię głęboki bas i wyraziste szerokie tony plus krystaliczne soprany .generalnie na moim amplitunerze akurat tym co mam mam możliwość ustawic kazdy glosnik co do częstotliwości i skalibrować go co bardzo mi to odpowiada.

używałem tego zestawu w małym salonie 24m2 a teraz przeprowadziłem sie i mam salon 50m2 wiec zastanawiam sie czy mój zestaw sprawdzi sie.

Posiadam zestaw głośników Firmy

Bowers & Wilkins DM603 S3 jako 2 tylne surround , 2x Bowers & Wilkins custom zrobione ( sam zrobilem ) jako fronty glosniki na bazie 603 z tym ze jeden glosnik ma :2x szerokie pasmo , 2x soprany , 1x nisko tonowy. wszystko na bazie B&W wiec przyjmiejmy ze poprostu model DM603 ( choc  lepszy dźwięk niz fabrycznie,moge wyslac zdjecie  )

czyli mamy 2x B&W dm603 s3 jako fronty i 2x jako surround tylne.

4x HECO Victa Prime Center 102 jako górne surround. (głośnik zbilzony do MAGNAT Monitor Supreme 202 )

2x subwoofer JBL es250p

1x ButtKicker

Amplituner Pioneer VSX-1131

wiem ze to nie jakiś super zestaw a budżetowy to mimo to mogę zaznaczyć ze na wielu testach suby czy głośniki są bardzo dobre co do ceny-jakość. miałem wcześniej B&W ASW 1000 Subwoofer który kosztowal o wiele wiecej niz jbl es 250p a grał jak jbl. miałem tez Subwoofer Jamo J12 to jbl był o wiele lepszy mimo ze praktycznie tyle samo kosztują.

 

jak mysliscie czy zestaw jest ok ? wiem ze juz troche stary ale nie mialem okazji go nigdy użyć w pełnej krasie bo dopiero teraz warunki mi na to pozwalają.

 

Pozdrawiam

Lukasz

 

Edytowano przez Lukasz Poznan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...