Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do kolumn


marco126

Recommended Posts

Zakładam temat w imieniu znajomego. Ma Kolumny jak w temacie i szuka zastępstwa dla obecnego wzmacniacza Yamaha AS-700. Testował w domu różne wzmacniacze. Między innymi Yamahę AS-701 i AS-501. Wyszło na to że ta 501 najlepiej brzmi. Wzbudziło to obawy kolegi, że z tą 701 było coś nie tak. Czy te trzy wzmacniacze mają różne brzmienia?

Jaki wzmacniacz mógł by poprawić brzmienie w całym zakresie, przy tych Magnatach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 501 i 701 tzw balans tonalny i barwę mają taką samą .
Różnice są, ale subtelne to może mogłyby być przy jakiś bardziej wymagających kolumnach, kiedy to minimalnie wyższa wydajność 701 daje plus w kwestii basu. Wyciąga z kolumn to co mogą jeszcze zaoferować.
Może wzmacniacze grały mu inaczej bo:
1) inaczej podpiął kolumny ? Magnaty bywają na tym polu czasami wrażliwe, może 501 podpiął w sekcję low, a potem 701 w sekcję high kolumn. ? W pierwszym przypadku mogło być ciut więcej basu, a w drugim góry.
2) Nie zmienił przełącznika impedancji 4 / 8 z tyłu wzmacniaczy. Tzn były różne przy porównaniach.
3) nie słuchał wzmacniaczy na pure direct, tylko coś było pokręcone z tonami.

Cytat

Jaki wzmacniacz mógł by poprawić brzmienie w całym zakresie, przy tych Magnatach?


Zależy co chce zmodyfikować w brzmieniu... i czym dla niego jest poprawa.
Serii 1000 nie słuchałem, jedynie 6xx i 7xx i te są dość detaliczne, precyzyjne, więc czy to najlepsze połączenie z serią AS to kwestia gustu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak dla mnie 501 i 701 tzw balans tonalny i barwę mają taką samą .



No i tutaj bardzo duży protest z mojej strony. icon_smile.gif
Te dwa wzmacniacze grają zasadniczo inaczej. Jest to bardzo i od razu słyszalne w teście A/B z podejrzewam prawie każdymi kolumnami.
A-S501 prezentuje brzmienie zauważalnie mniej dociążone, bardziej delikatne i skupione na średnicy, gdzie A-S701 jest po prostu mocniejszy na skrajach, brzmi pełniej.
Rzadko tak jest, ale spotkaliśmy się już z kilkoma takimi sytuacjami, że A-S501 zgrywał się z systemem klienta lepiej, niż model wyższy, właśnie ze względu na brak dociążenia dołu, który w niektórych sytuacjach może być bardzo korzystny. Patrz - Kolumny z bardzo podbitym basem, np. tańsze modele Magnat. Nie wiem niestety, jak gra model 1003, więc trudno coś więcej napisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...