Skocz do zawartości

Proszę o pomoc ws ustawień Pioneer VSX-430 z TV


turysta85

Recommended Posts

A jak masz podpięty amplituner pod TV?

Teoretycznie Twój Pioneer ma kanał zwrotny (HDMI Audio Return Channel - ARC), więc sygnał powinien iść w obie strony.
Sprawdzałeś w instrukcji?

Spróbuj ustawić opcję HDMI AUDIO na "AMP".

Najpewniejszym połączeniem (tzn. sprawiającym najmniej problemów) jest kabel optyczny wychodzący z TV (zakładam, że masz takie wyjście w telewizorze) i wchodzący na wejście amplitunera

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak masz podpięty amplituner pod TV?

Teoretycznie Twój Pioneer ma kanał zwrotny (HDMI Audio Return Channel - ARC), więc sygnał powinien iść w obie strony.
Sprawdzałeś w instrukcji?

Spróbuj ustawić opcję HDMI AUDIO na "AMP".

Najpewniejszym połączeniem (tzn. sprawiającym najmniej problemów) jest kabel optyczny wychodzący z TV (zakładam, że masz takie wyjście w telewizorze) i wchodzący na wejście amplitunera

Pozdrawiam




RoRo dzięki, w końcu odkryłem przyczynę...znalazłem info, że tylko wejście hdmi 3 jest ARC, ja usilnie wpinałem się do hdmi 3. Dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne amplitunery kd współpracują z aktywnymi subwooferami.
Plusem takiego rozwiązania jest to, że ma on własne zasilanie i nie obciąża amplitunera.

Czy Twój sub jest z kompletu kina domowego "wszystko w jednym"? Bo takie plastikowe suby niestety nie nadają się do niczego. W dodatku są podłączane dziwnym kablem - dopasowanym do zestawu kd.
Więc albo kup (nawet używany) jakiś firmowy subwoofer aktywny (koszt od 300zł za używany, od ok. 450zł za nowy) lub odpuść sobie subwoofery - bo nie brałbym pod uwagę posiadanego przez Ciebie suba...a


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie dało by się to zrobić. Ale wzmak subwooferowy wyjdzie cię drugie tyle. A jeszcze do tego montaż i wogole.
Nie bawił bym się w to.
Szkoda że nie napisałeś przed zakupem.
Uwierz mi sub aktywny do prawdziwego kina jest znacznie lepszy od tego z kin plastikowych. Więc może Znajdź innego chętnego na niego i szukaj dalej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Technicznie dało by się to zrobić. Ale wzmak subwooferowy wyjdzie cię drugie tyle. A jeszcze do tego montaż i wogole.
Nie bawił bym się w to.
Szkoda że nie napisałeś przed zakupem.
Uwierz mi sub aktywny do prawdziwego kina jest znacznie lepszy od tego z kin plastikowych. Więc może Znajdź innego chętnego na niego i szukaj dalej


Tak zrobię, dzięki za informacje, pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...