Skocz do zawartości

zakup sprzętu do salonu


wow

Recommended Posts

Witam
Czeka mnie przeprowadzka do nowego domu
Chciałem sensownie nagłośnić salon około 25 m2 ) mały haczyk salon jest w fomie otwartej antresoli jego wysokość to 5 m nie wiem jaki będzie to miało wpływ na rozchodzenie sie dzwięku
co do innych wymagań
kolumny mają służyć do oglądania filmów i słuchania muzyki - nie chodzi o wprawianie ścian w drgania bardziej interesuje mnie puszczenie muzyki w tle gdy wpadną znajomi lub aby się samemu czasem zrelaksować - oczywiście chciałoby się słyszeć czysty dźwięk dobrej jakości który wydobywa z każdego kawałka to co najlepsze
Oczywiście wiem ze wszystkiego mieć nie można
zwłaszcza w budżecie jakim dysponuje... uwaga uwaga około 4000 zł może ulec zwiększeniu sprawa do dyskusji
wstępnie sporo czytałem o marce klipsch i myślałem o głośnikach R 26F + jakiś sensowny sprzęt który obsłuży te kolumny
co myślicie ? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Zacznijmy od kategorii sprzętu - rozumiem, że chcesz zbudować system dwukanałowy, który jednak pozwoli na podłączenie wielu zewnętrznych urządzeń. Pomieszczenie z Twojego opisu niestety będzie trudne do nagłośnienia, akustyka będzie dużym problemem. Musisz niestety liczyć się z pewnymi ograniczeniami, kompromisami w jakości dźwięku.
Wracając do konkretów - spójrz proszę na dwa bardzo dobre amplitunery sieciowe - Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. Obydwa urządzenia oferują wysoką moc i praktycznie pełne wyposażenie sieciowe. W przypadku trochę wyższego budżetu zaproponowałbym dwa alternatywne, znacznie lepsze brzmieniowo systemy - Pioneer A-30 z odtwarzaczem Pioneer N-30AE lub Marantz PM6006 z NA6005.
Pod względem wyposażenie wszystkie powyższe propozycje oferują podobną klasę. Różnice są w brzmieniu. Amplituner Onkyo zagra spójnie, szybko, dokładnie, analitycznie i mocna. Yamaha najlepiej czuje się w szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych, eksponując skraje pasma. Od zestawów dzielonych możemy wymagać więcej w kwestii jakości dźwięku. Pioneer to szybkie, dynamiczne, analityczne granie. Podobnie zagra także Onkyo z modelem A-9050 i NS-6130. Marantz natomiast oferuje trochę cieplejszy, spokojniejszy przekaz.

Kwestia kolumn - jeśli stawiamy na Klipsch, to sugerowałbym serię wyższą Reference Premiere, w naszym pomieszczeniu dobrze sprawdzi się model Klipsch RP-260F. W stosunku do R-26F będzie znacznie lepsze wypełnienie, dociążenie, plastyczność. Klipsch jednak najlepiej sprawdza się w szybkich, mocniejszych gatunkach muzycznych. Jeśli lubimy spokojniejsze granie, spójrz proszę na Dynavoice DF-6. Bardzo dobrą opcją będzie także polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25.

To tylko kilka moich propozycji, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Wszystkie powyższe konfiguracje mamy na miejscu, poza tym są dziesiątki innych, równie ciekawych modeli elektroniki i kolumn, które można w komfortowych warunkach posłuchać i porównać.
Oczywiście w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli system miałby służyć głownie do oglądania filmów a muzyki w tle to model R28F będzie dobry. Jednak jeśli chciałbyś uzyskać wyższą klasę grania to model RP260F gra o klasę lepiej. Pytanie czy to docenisz, będziesz wykorzystywał.
Co do wzmacniacza do tych kolumn to już podstawowy Yamaha AS501 się sprawdzi. Nieco droższy ale jednak klasowo lepszy byłby NAD 356BEE czy Magnat MA600.

Zapraszam Cie do nas do salonu na odsłuch. Sprawdzisz czy dany system odpowiada Ci wizualnie, dźwiękowo, gabarytowo.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
S4Home masz w Oświęcimiu
Q21 w Łodzi
W Myślenicach masz Komis Audio
Możesz też wybrać opcje wysyłki - działa to tak, że płacisz kaucję i dostajesz sprzęt do domu na odsłuch.
Najlepiej, jednak robić odsłuchy osobiście. Do Łodzi za daleko. Oscylowałbym Myślenice lub Oświęcim. Ewentualnie wysyłka. W Krakowie też masz jakieś salony, ale nie umiem pomóc. Może koledzy podpowiedzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Wow do S4Home masz od siebie jakieś 70km, więc tragedii nie ma. Moja propozycja to abyś podjechał do nich, posłuchał na spokojnie różnych zestawów, sam ocenisz co jest Ci bliższe. W S4Home masz przynajmniej tą pewność, że nie będą Ci oni wciskać byle bubli z których mają większy zysk ze sprzedaży, tylko naprawdę będą chcieli Ci pomóc, a uwierz mi z doświadczenia wiem , że ze sprzedawcami to różnie bywa...

Co do kolumn Klipsch to oczywiście - odsłuchaj. Sam usłyszysz czy taka prezentacja Ci pasuje. Do muzyki (oczywiście do filmów również ) zdecydowanie polecam serię RP. Bez dwóch zdań jest lepsza od serii RF. Poświęć im jednak troszkę więcej czasu na odsłuchach. Pomimo że są lepsze od RF to oczywiście grają dość ofensywnie, do przodu (dla mnie to zaleta), ale nie każdemu to może odpowiadać, a wręcz męczyć po pewnym czasie icon_wink.gif
Zależy od gustu i preferencji ...

Oczywiście jeśli mają one służyć głównie do filmów to seria RF w zupełności wystarczy.

Cytat

kolumny mają służyć do oglądania filmów i słuchania muzyki


No właśnie, ale nie napisałeś co będzie źródłem, bo chyba nie TV, a jeśli tak to niestety ale musisz się liczyć z faktem, że w muzyce będzie to bardzo kiepsko brzmiało.

Jakbyś podał konkretniej informacje , w ilu mniej więcej procentach sprzęt będzie służył do filmów, a ile do muzyki, jakie gatunki lubisz słuchać, jaki dźwięk preferujesz to można byłoby Ci bardziej rzeczowo tu na forum pomóc , a tak to tylko puste dane...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem z Krakowa. Salon jest w Oświecimiu. Zapraszam.
Droga około godzinki w jedną stronę. Całkiem przyjemnie się jedzie.
Mamy na miejscu te wszystkie produkty.
Przyjedź posłuchasz i będziesz mądrzejszy. Któryś sprzęt Ci spasuje zrobimy Ci lepszą cenę.
Nie spasuje będzie wiedział czego dalej szukać. Wstęp do muzeum Auschwitz jest darmowy, weź kogoś po prostu na wycieczkę w któryś dzień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...