Skocz do zawartości

Zestaw Pylon Audio + HK


kullnikk

Recommended Posts

Cześć wszystkim, jestem tu nowy i jeśli chodzi o audio to najlepszym zestawem jaki do tej pory używałem była stara wieża Sony icon_confused.gif
Przyszedł czas na pierwsze prawdziwe audio i generalnie wybrałem sobie zestaw, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu całego zestawu w mojej miejscowości(Białystok)

Jeśli chodzi o muzykę, to słucham głównie muzyki elektronicznej, trochę rocka oraz pop. Na razie muzyka będzie odtwarzana głównie z komputera oraz tv, w przyszłości odtwarzacz cd oraz gramofon.

Pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym o pow. 16,5m2, odległość sofy od głośników to około 2,5-3m.
Zestaw jaki sobie ''skompletowałem'' to Pylon Audio Pearl 25 + amplituner stereo HK 3700. Wolę amplituner stereo ze względu na jego nieco większe możliwości multimedialne. Pytanie tylko czy ten zestaw zagra razem sensownie, czy może dobrać inny wzmacniacz, amplituner? Kolumn słuchałem, ale w dużym sklepie i z innym urządzeniem. Czy w pokoju o pow. 16,5m sprawdzą się?

Dodam tylko że nie jestem audiofilem i nie oczekuję cudów icon_biggrin.gif Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i opinie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny gabarytowo się sprawdzą, ale co z resztą-brzmieniem ? Bo PP25 dynamikę mają przeciętną, grają raczej miękko, a dość podobnie gładko i delikatnie w górze gra ten Harman, czy tak ma być ?
Jak ten HK to może kolumny jakieś precyzyjniejsze, dynamiczniejsze w podobnej cenie świetne są Indiana line nota 550, czy popularne Magnat quantum 657 .
Pytanie czy ten HK jest optymalny za te pieniądze bo np podobne cenowo Onkyo tx 8130, Yamaha rn500 oferują nieco więcej multimedialności.
Oczywiście też ciut inne brzmienie względem HK.

Cytat

Dodam tylko że nie jestem audiofilem i nie oczekuję cudów icon_biggrin.gif Będę wdzięczny za wszelkie propozycje i opinie.


Od cudów to są inne instytucje i specjaliści niż melomani, czy audiofile. Jednak chyba chcesz wydać optymalnie swoje pieniądze ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam bardzo podobny zastaw w salonie: HK3770 + Pylon Topaz 20, grają na 17m.
Dla mnie połączenie jest udane ale nie uniwersalne, wszystko zależy od gatunków muzyki z jednymi jest dobrze z innymi nie.
Według mnie i Pylon i HK grają przyjemnym ocieplonym brzmieniem ale niezbyt dynamicznie. W zasadzie to chyba wina HK ponieważ z Atollem in100 jest już przyzwoicie jeśli idzie o dynamikę. Do muzyki elektronicznej, filmowej, jazzu warto odsłuchać może być bardzo dobrze, ale do metalu nie polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie czy ten HK jest optymalny za te pieniądze bo np podobne cenowo Onkyo tx 8130, Yamaha rn500 oferują nieco więcej multimedialności.
Oczywiście też ciut inne brzmienie względem HK.



Zapominałem dodać że budżet max 3000zł. Amplitunery które zaproponowałeś trochę powyżej mojego budżetu zakładając cenę kolumn 1600-1800zł.


Cytat

Możesz za to odsłuchać wiele innych kolumn w naszym salonie i uwierz lub nie: korzystniej Ci będzie wybrać sprzęt na miejscu po odsłuchu niż na podstawie recenzji w Internecie.



Słyszałem te Pylony, tylko w większym pomieszczeniu, innym amplitunerem i inną muzyką. Indiana Line widziałem u Was w sklepie, ewentualnie mogę odsłuchać.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj czegoś innego od tych Pylonów. NA pierwszy ogień są ok ale to dość łagodne kolumny dla nowicjusza muzycznego. Chodź może lubisz taki dźwięk.
Przy muzyce elektronicznej filmowej myślę żę będzie jednak za mało.
Onkyo 8150 + Heco Victa 702
Lub lepiej Yamaha RN602 lub AS 501 + Melodika BL40 MKII.

W Przypadku pytań pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Onkyo 8150 + Heco Victa 702
Lub lepiej Yamaha RN602 lub AS 501 + Melodika BL40 MKII.

W Przypadku pytań pozostaje do dyspozycji



Zdecydowanie zaproponowane zestawy przekraczają mój budżet 3000zł icon_confused.gif


Może znajdzie się jakiś wzmacniacz z funkcjami multimedialnymi, bo szczerze mówiąc radio do niczego nie jest mi potrzebne?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z funkcjami sieciowymi to 3700 od HK, Onkyo 8150, Yamaha RN602, Pioneer SX30.
Ale one śa w granicach 2000 zł. Jak masz później wydać 1000 na kolumny to nie tędy droga.

Mogę Ci zrobić lepszą cenę na Onkyo 8150 + Polka Audio T50. Powinieneś się zmieścić.
Aczkolwiek tutaj dokładając 500 zł wiele możesz zyskać na klasie kolumn.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może znajdzie się jakiś wzmacniacz z funkcjami multimedialnymi, bo szczerze mówiąc radio do niczego nie jest mi potrzebne?


Tylko ten Harman który wybrałeś też miał radio/radia, a dodatkowo nic nie prezentował w kwestii innych mediów typu np. wejścia cyfrowe itd., w każdym razie mniej niż teraz zaproponowane, także gorzej brzmieniowo .
Zresztą nazwa ampliTUNER do czegoś zobowiązuje icon_wink.gif , a radia włączać nie trzeba. Choć przy tysiącach stacji radiowych typowo muzycznych, tematycznych, jest to fantastyczna sprawa .

Jeśli Onkyo tx 8150 zbyt droga, czytym bardziej yamaha rn 602, to może wersja bez wifi, czyli na kabelku model Onkyo 8130 , mimo to przebija wybranego Harmana w paru rzeczach.

Wiadomo że finanse ludzi ograniczają jednak jak masz potem żałować, że nie dołożyłeś 200/300zł do tak istotnego elementu jak "piecyk", lub kolumny, to szkoda nie dołożyć. Chyba że planujesz często zmieniać sprzęt i jak coś będzie nie tak , to zmienisz.
Oszczędzać na takich zakupach, czy taniej sobie system audio złożyć można, bo pieniądze to nie wszystko, ale trzeba mieć kolosalne rozeznanie i samemu porównać sprzęty, zestawienia-zachęcam icon_smile.gif .

Nie odniosłeś się do moich spostrzeżeń co do brzmienia bo ten HK i PP25 według mnie razem będą za miękkie , jak sądzisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Może znajdzie się jakiś wzmacniacz z funkcjami multimedialnymi, bo szczerze mówiąc radio do niczego nie jest mi potrzebne?


Tylko ten Harman który wybrałeś też miał radio/radia, a dodatkowo nic nie prezentował w kwestii innych mediów, w każdym razie kolosalnie mniej niż teraz zaproponowane, także mniej ciekawie brzmieniowo .
Zresztą nazwa ampliTUNER do czegoś zobowiązuje icon_wink.gif , a radia włączać nie trzeba. Choć przy tysiącach stacji radiowych typowo muzycznych, tematycznych, jest to fantastyczna sprawa .

Jeśli Onkyo tx 8150 zbyt droga, czytym bardziej yamaha rn 602, to może wersja bez wifi, czyli na kabelku model Onkyo 8130 , mimo to przebija wybranego Harmana w paru rzeczach.

Wiadomo że finanse ludzi ograniczają jednak jak masz potem żałować, że nie dołożyłeś 200/300zł do tak istotnego elementu jak "piecyk", lub kolumny, to szkoda nie dołożyć. Chyba że planujesz często zmieniać sprzęt i jak coś będzie nie tak , to zmienisz.

Nie odniosłeś się do moich spostrzeżeń co do brzmienia bo ten HK i PP25 według mnie razem będą za miękkie , jak sądzisz ?



Po przeczytaniu wszelkich sugestii zdecydowałem się na Onkyo 8150. Muszę tylko posłuchać zestawu z Polk Audio T50.

Jeśli chodzi o brzmienie, to faktycznie wolał bym aby było bardziej dynamiczne, więc jeśli w tej kwestii odradzacie Pylon Pearl 25 to nie ma tematu. Poza tym jeśli chodzi o funkcjonalność to Onkyo 8150 w 100% spełnia moje oczekiwania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat wraca ponownie. Dwa miesiące byłem za granicą i nie miałem czasu na ostateczną decyzję. Po przeczytaniu wielu wpisów na forum, być może trochę zmieniły mi się preferencje.

Żeby nie zakładać kolejnego tematu, napiszę tutaj.

Czy zamiast amplitunera stereo nie lepszy był by wzmacniacz stereo ze zintegrowanym DAC-iem? Mam na uwadze 2 modele: YAMAHA A-S301 oraz ONKYO A-9010. Czy myślicie że takie rozwiązanie będzie lepsze od amplitunera stereo Onkyo 8150? Jakość dźwięku na plus? Liczę się z tym że te wzmacniacze mają okrojone funkcje multimedialne. Jeśli jednak jakość dźwięku jest porównywalna, to chyba jednak wolę dopłacić do Onkyo 8150.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie.

Onkyo 9010 gra gorzej od 8150. Po 301 e też nie spodziewał bym się cudów

 Ale jeśli weźmiesz ten sam budżet czyli yamahe as 501 czy 9050 to co innego. 

Tyle tylko że oba te wzmacniacze grają innym dźwiękiem niż amplituner onkyo.

Wzmacniacze są jasne, detaliczne punktowe. Amplituner natomiast jest bardziej neutralny równy, z wysuniętym środkiem i mniejszym basem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i z używanych kolumn bardzo chwalone są Dali 400 oraz 450. Z racji tego że kolumny muszą stać blisko ściany rozważam 400 ponieważ mają bass reflex z przodu. Czy takie Dali 400, które można kupić trochę taniej niż nowe Polk Audio T50, bo w cenie 1200-1300zł sprawdzą się w moim niezbyt dużym pokoju oraz do muzyki której słucham? Niestety nie mam możliwości odsłuchać tych kolumn, więc muszę się zdać na wasze opinie.

Edytowano przez kullnikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kolumn Audio Academy Phoebe III? Do muzyki której słucham, oraz do 19m2 będą odpowiednie? Porównując je z nowymi Polk Audio T50 mogę mieć używane AA Phoebe III  za 1500-1600zł. Czy to są kolumny cenione, gdyż nie ma zbyt dużo opinii użytkowników na ich temat? Spięte będą na pewno z  amplitunerem stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są to lepsze kolumny od Polk T50. Czy chwalone owszem.

Nawet dużo, czasem za dużo (marketing) 

Co nie zmienia faktu że to i tak dobra udana konstrukcja.

Przez lata przeszła jednak wiele rewolucji cenowej. Z tego co kojaze to kolumny które na prawdę znacznie podrożały. Dlatego ciężko mi się odnieść do konkretnej ceny używanych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już kolumny. Jednak poszedłem za radą i kupiłem używane. W temacie jestem jednak laikiem i stąd pytanie - czy kolumny Audio Academy Phoebe III o impedencji 4ohm będą odpowiednie do Onkyo 8150 gdzie w parametrach podana jest wartość 8ohm?

Edytowano przez kullnikk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć do AA wzmacniacz, który obsługuje kolumny 4 omowe. Najpierw kupujesz a późnej pytasz? Być może nic się ze wzmacniaczem nie stanie, nie wyłączy się (nie wiem czy posiada zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe), nie spalą się końcówki mocy? Ale istnieje taka możliwość.

Ja wyczytałem, że Onkyo 8150, obsługuje kolumny 6 omowe. Czyli to trochę lepiej, ale wciąż pozostaje niepewność. Chyba, że ktoś używa tego ampli z równie albo bardziej wymagającymi kolumnami i nic się nie dzieje. I napisze tu o tym, to uzyskasz większą pewność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Angel napisał:

Ja wyczytałem, że Onkyo 8150, obsługuje kolumny 6 omowe. Czyli to trochę lepiej, ale wciąż pozostaje niepewność. Chyba, że ktoś używa tego ampli z równie albo bardziej wymagającymi kolumnami i nic się nie dzieje. I napisze tu o tym, to uzyskasz większą pewność.

Moje kolumny pewnie nie są wymagające, ale producent określa je na 4-8 ohm, czyli pewnie są po prostu 4 ohmowe i nie występują żadne problemy z tym amplitunerem.

Tu z danych technicznych 8150:

Cytat

Speaker Impedance 4 Ω–16 Ω

http://www.pl.onkyo.com/downloads/2/8/7/0/8/ONKYO_TX-8150_datasheet_EN.pdf

 

 

W menu jest opcja do ustawienia 4 lub 6 ohm, ale sam nie bardzo rozumiem jakich kolumn która z nich dotyczy. Prawdopodobnie 4 ohm ustawiamy przy kolumnach schodzących właśnie do 4 ohm (poniżej 6), a 6 i więcej - ustawiamy 6 ohm.

Edytowano przez jasny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...