Skocz do zawartości

Kabel głośnikowy Klotz LY225 2x2,5mm - doskonały do Rap, Rock


1Ender

Recommended Posts

Zadziwiający dobry kabelek - nie wiem dlaczego na forach omijany szerokim łukiem. Dźwięk bardzo poukładany, analityczność, szczegółowość, dobra-dość szeroka scena. Dźwięk ma powietrze, zauważalna przestrzeń. Duuużo basu, słychać uderzenia stopy, brzmienie gitary basowej - nic się nie zlewa - wyraźna separacja niskich dźwięków. Średnica jak najbardziej zadowalająca - wokal w zależności od aranżu nagrania bardziej lub nieco mniej na przedzie. Wysokie nie kłują, delikatnie wyostrzone, lekko podbity skraj pasma. Całość brzmi naprawdę dobrze, Klotz sprawdzi się w muzyce Rap, Rock, ale także w muzyce elektronicznej m.in. Trance, Techno, "perkusja i bas" - wszędzie tam gdzie oczekujemy podkreślenia linii basowej. W soft jazz, chillout - piękny, przestrzenny, soczysty dźwięk. Nie wiem jak brzmiałby np. w speed metal tzw. podwójna stopa, nie miałem okazji posłuchać.
Podsumowując -Kabel dobry na początek przygody "Audio". Cena ok. 10 zł za mb na Allegro -ze sklepu Spec-kable, który importuje bezpośrednio z Niemiec.
Odsłuch robiony na:
Wzmacniacz - Rotel Ra971
CD - Rotel Rcd951
Kolumny - Phonar Scanakustik Pro20
Kable włożone bezpośrednio do gniazd.

Porównanie Klotz LY225 2x 2,5mm2 do Melodika MDC2150G 1,5mm2.

Porównując oba kabelki postawiłbym prawie zanak równości. Prawie, bo to dwa zupełnie inne kable. Melodika gra trochę inaczej, bardziej miękko, ma ciut większą przestrzeń, odrobinę więcej głębi. Zauważalnym minusem jest dość długie "wygrzewanie", być może spowodowane jest to przez drucik basscore - nie umiem poprzeć mojego twierdzenia dowodami naukowymi czy też badaniami - są to moje subiektywne odczucia.
Drugim minusem to przekrój żyły, 1,5mm to kolejne ograniczenie w stosunku mocy kolumn do długości kabla. Brzmienie samego kabelka bardziej niż zadowalające. Dźwięk bardzo plastyczny i uniwersalny - sprawdzi się w prawie każdej muzyce. Co do basu na początku nie za dużo, pojawia się dopiero po bardzo długim okresie słuchania. Po tzw. "wygrzaniu" basu zdecydowanie więcej, pojawia się też większa scena, głębia, miękkość, lekkie ocieplenie i soczystość dźwięku.

Podsumowanie.
Klotz- sprawdzi się w systemach gdzie brakuje basu i energii. Melodika- jest ok 40% droższa, ocieplenie, plastyczność, uniwersalność. Oba kabelki polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Jeśli miałbyś Melodikę 2x2,5 mm, to prawdopodobnie pobiłby we wszystkich aspektach Klotza.
Jakbyś chciał kiedyś posłuchać, to mogę Ci podesłać kable głośnikowe Alphard Da Vinci SL-10 (2 x 4 mm) o długości 3 metrów (albo 3,5 - już nie pamiętam).
A ja chętnie posłuchałbym jak grają kable Klotz.
O Alphardach na sąsiednim forum w dziale "Opinie" nie piszą pochlebnie. A nawet, że są to złe kable.
Co jest totalną bzdurą, bo mam wersje 1,5 mm i 4 mm. Znam te kable dobrze.
Ma je również wielu z naszych forumowych kolegów i to czasem wcale w nie najtańszych zestawach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym zapytać o jedną rzecz skoro mowa o kablach alpharda czy ALPHARD DA VINCI Kabel 3RCA - 3RCA 1,8m HF 8 CR może być stosowany jako 2xrca do audio, czy jest to zły pomysł i kabel negatywnie wpłynie na dźwięk(mam okazje tanio kupić i nie wiem czy w ogóle jest sens).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat kable 3x cinch zazwyczaj służą do przesyłania rozdzielonego sygnału wizyjnego Component (zielony, czerwony i niebieski), a nie sygnału wizyjnego Composite (żółty wtyk) oraz stereofonicznego sygnału audio (biały i czerwony).

Kable te możesz wykorzystać do normalnego przesyłu analogowego audio, a trzeci kabelek będzie oczekuwał na swoją rolę (choćby do podłączenia suba).

Pozdrawiam
PS. Są to trzy niezależne kabelki które możesz rozdzielić i używać osobno-tak jak Ci się to podoba icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena niska około 20 zł, a nie widze potrzeby rozdzielanie jeśli jest tak jak piszecie i sygnał normalnie będzie szedł, a skoro żyły są osobno izolowane to nie ma z tym kłopotu to się nie zastanawiam. Ender prócz zewn osłony na bank każda żyła ma ekran i oplot izolujący także można rozdziać, ale nie będę psuł całości trzeci kabel niech sobie wisi, ewentualnie czarną taśmą go starannie dosztukuje do całości.
RoRO suba nie potrzeba;) filmów mało oglądam, a do muzyki nic nie pobije basu z podłogówek no chyba, że już naprawdę wysokiej klasy sub i to dobrze ustawiony, w odpowiednim pomieszczeniu itd itd czyli u mnie raczej ciężko:). Dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że kupiłem Profigolda. Obydwie marki nie leżą w kręgu moich zainteresowań, więc pomyliłem.
Gra nieznacznie gorzej od mojego starego Monster Cable Interlink 400. Czyli za tę cenę, co kupiliśmy, jest bardzo dobrze.
Ale do tunera dam za jakiś czas coś lepszego a ten będzie do tymczasowych podłączeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kabel da vinci doszły powiem tak jeśli chodzi o jakość wykonania, opakowanie jestem nadal w szoku za kable vann damme dałem praktycznie te same pieniądze a nie dość że są o połowę krótsze to wyglądają jak kabelki z marketu. Solidny lekko śliski oplot, sztywne ale bez większego problemu da je się giąć(są bardziej plastyczne niż qedy ruby głośnikowe), wtyki potężne dobrze obudowane , pozłacane. Wszystkie 3 rca przewodzą dźwięk oczywiści bez problemu(jeden zielony zostawiłem luzem).
Dźwięk nie jestem w stanie określić bardzo dokładnie ze względu że podpinałem tylko do kenwooda i chwile dosłownie pod FIIO(idzie na sprzedaż) zauważyłem znaczącą poprawę przestrzeni(sprzęt jakby lepiej oddycha), najwięcej słychać w średnicy i wysokich jest lekko miękko, muzykalniej nie da się tego określić odrazu oczywiście to nie to co zmiana źródła ale po testowaniu na trzech utworach dość intensywnym zmiany sa słyszalne(jak zawsze żona mi towarzyszyła ona jedynie widzi różnicę że jakby lepiej wybrzmiewa sprzęt). To tyle na razie po zakupie DACka lepszego dalsze testy.

PS kilka zdjęć wtyków;)

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...