Skocz do zawartości

Kolumny do stereo - w cenie do 1000zł,


k3tj0w

Recommended Posts

Witam!

Kilka tygodni temu założyłem temat odnośnie starego ampa i połączenia go z pctem. Przez ten czas starałem się jak najwięcej dowiedzieć na własną rękę o podstawach żeby wiedzieć co łączyć z czym. Dlatego już sam wiem czemu amp onky tx-sv454 to dość marny sprzęt bo jest nastawiony na wielokanałowy przesył a nie stereo. Jednakże nadal blokuje mnie mocno jedna rzecz - pieniądze. Dlatego proszę Was raz jeszcze o radę tym razem trochę inną i już bardziej sprecyzowaną.

Zaznaczam, że kolumny chcę nowe, gdyż przeglądając aukcje nie czuje się na siłach jeździć i sprawdzać używek.

Jest kilka opcji:

-Magnat Supreme 1002
-TAG TAV-606 V.3
-STX N200N

Szczerze przyznam , że po ryciu internetu i rozmowie w sklepach padały najczęściej takowe propozycje. Nie zdecydowałem się na odsłuch ponieważ mam stary budzetowy amp pod którym one na pewno będą grać gorzej i właśnie nie wiem nadal jaki wzmacniacz bede chciał kupić na wiosne.

I tutaj jest kilka moich wątpliwości. Aktualnie amp ten działa przy 8ohm. Magnaty są wg danych producenta 4-8ohm(w testach widziałem że bliżej 4ohm), tagi 6ohm, a stx podaje 8ohm. Jak to będzie współgrać z tym ampem ? Czy powinienem celować w kolumny ~8OHM i potem kupic wzmacniacz 8ohm? Czy też nie sugerować się tym w ogóle? Czy też może lepiej brać coś bliżej 4ohm bo wzmacniacze są lepsze 4 ohm?

Oczywiście co do gustu: na tych kolumnach chcę słuchać przede wszystkim elektroniki z przeważającymi niskimi tonami oraz amerykanski rap. Lubie też od czasu do czasu posłuchać czegoś w stylu Disturbed-Decadence i bardzo lubię wtedy efekt głębi basu (oczywiście wiem że na kolumny jest 1000zł za parę).

Pokój 17-18m^2

Jestem otwarty na inne propozycje ale już bez naginania budżetu bo i tak wzrósł i z takim ciągłym dokładaniem to można by iść i isć aż do 2 tyś icon_biggrin.gif

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na tych kolumnach chcę słuchać przede wszystkim elektroniki z przeważającymi niskimi tonami oraz amerykanski rap. Lubie też od czasu do czasu posłuchać czegoś w stylu Disturbed-Decadence i bardzo lubię wtedy efekt głębi basu


W tym wypadku raczej bym odradzał TAV-606, faktycznie góra jest jak na tą cenę bardziej "klarowna", ale jakiejś znaczącej dynamiki raczej brak.
Z tych dwóch wygra Magnat.
Ale! Przeglądając ceneo, przypadkiem natknąłem się na coś takiego -> http://www.ceneo.pl/5909684#mh=r9l2IYbG830...6tfXnIXJTocSds0
Jest to trochę stara konstrukcja, która w zasadzie nie wiem czemu pojawiła się na ceneo.
Miałem kiedyś te kolumny, i moim zdaniem zjadają te modele Magnata i Tagi na śniadanie. Warto się zainteresować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo czyli póki co idę w stronę magnatów. Ale hmm znalazłem jeszcze coś takiego jak HECO VICTA PRIME 502 oraz VICTA II 701. Mało jest informacji o tym sprzęcie na polskich stronach ale z translatorem popatrzyłem zagraniczne i wyrażają się ciepło o tym sprzęcie. Czy ktoś słyszał jak to gra i możne z ręką na sercu je odrzucić lub polecić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wstępnie zdecydowałem się na te Heco Victa 702, myślę jeszcze ale to naprawdę przewyższy mocno budżet nad Audio Monitor MR6.

Ale korzystając od razu z tematu podepnę się pod temat wymiany amp na wzmacniacz. Myślałem nad używką a dokładniej Denon PMA-1060. Czy warto iść w tą stronę do tych kolumn ? W przyszłości chce dokupić jakiś lepszy (pojęcie względne) DAC z obsługą 24/192 a dokładniej myślałem o Cambridge Audio DacMagic 100. Czy będzie to chodzić na piątkę w sensie formalnym czyli technicznym (czytaj brak strat na jakości)?

Nie wiem czy dobrze ale wywnioskowałem że podłączenie chinch-chinch w przypadku sygnału audio nie różni się za bardzo od coaxial-xoaxial i nie warto dokładać do wyższego modelu daca jak moduł BT jest mi zbędny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do połączeń np. z CD, DVD, TV z daciem -można użyć gniazda koaksjalnego jeżeli jest takowe. Wtedy używasz kabelka coaxial - celem zapewnienia jak najlepszego sygnału cyfrowego do dac. Rca wychodzisz później (z daca) do wzmacniacza - sygnał analogowy.

Cambridge Audio DacMagic 100 - bardzo przyzwoity przetwornik - mam taki. Wyjścia: optyczny, Usb - drukarkowy, 2x coaxial. Masz możliwość podłączenia aż 4 źródeł.

A dlaczego nie Marantz, Rotel, Nad?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie znam się tak dobrze na sprzętach żeby rzucać markami z rękawa icon_biggrin.gif Znalazłem w archiwum kilka postów dotyczących tego denona i były one pozytywne tak samo jak recenzje wystawione przez użytkowników.

W takim razie mam do Ciebie prośbę, co byś polecił używanego ze wzmacniaczy stereo używanych do 500 zł najlepiej. Lubie dźwięk ostry wyraźny i z głębokim basem, dlatego czytając o NADach a dokładniej NAD 320bee miałem wrażenie jakby osoby nie do końca były zadowolone z tego dźwięku (być może jest tak ponieważ osoby to recenzujące normalnie korzystają ze sprzętu o klasę wyżej,a w tej klasie cenowej jest to perełka?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by ci tu napisać,a wièc tak. Jestem poszukiwacze dźwięku,wzmacniacz Onkyo albo Yamaha z dts.Kolumny heko lub paradigm jakie chcesz moja rada,przed kupnem podpiąć słuchawki ustawić potencjometry według swojego uznania i samemu zdecydować co lubisz,ważne to ma być twój wybór,nie sprzedawcy bo on wmówi ci wszystko,z tego żyją.Mam nadzieję że komuś pomogè

Cytat

Dzięki bardzo czyli póki co idę w stronę magnatów. Ale hmm znalazłem jeszcze coś takiego jak HECO VICTA PRIME 502 oraz VICTA II 701. Mało jest informacji o tym sprzęcie na polskich stronach ale z translatorem popatrzyłem zagraniczne i wyrażają się ciepło o tym sprzęcie. Czy ktoś słyszał jak to gra i możne z ręką na sercu je odrzucić lub polecić ?


Mam heco 602 grają bdb resztę dostrajam potencjometrami nic więcej mi nie potrzeba Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji EDYTUJ by poprawić lub uzupełnić swoją wypowiedź zamiast pisać jeden post bezpośrednio po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Hmm nie znam się tak dobrze na sprzętach żeby rzucać markami z rękawa icon_biggrin.gif Znalazłem w archiwum kilka postów dotyczących tego denona i były one pozytywne tak samo jak recenzje wystawione przez użytkowników.

W takim razie mam do Ciebie prośbę, co byś polecił używanego ze wzmacniaczy stereo używanych do 500 zł najlepiej. Lubie dźwięk ostry wyraźny i z głębokim basem, dlatego czytając o NADach a dokładniej NAD 320bee miałem wrażenie jakby osoby nie do końca były zadowolone z tego dźwięku (być może jest tak ponieważ osoby to recenzujące normalnie korzystają ze sprzętu o klasę wyżej,a w tej klasie cenowej jest to perełka?)



Podrzucę Ci kilka linków - poglądowo - warto się zapoznać
http://forum.pclab.pl/topic/841817-Zestawi...4%85-brzmienia/

Masz tu bardzo ładnie opisane, zarówno wzmacniacze jak i kolumny oraz co z czym łączyć by zagrało dobrze.
Z tego co piszesz bardziej by pasował Rotel i Nad. Jestem posiadaczem rotela ra 971 - jasna przejrzysta góra, szczegółowy środek, szeroka scena,
piękny głęboki bas, czasami aż się "wylewa" z kolumn. Brzmienie mi bardzo odpowiada, choć nie każdemu.

Napisz jakie masz aktualnie kolumny i kable, bo nie doczytałem. W kupowaniu sprzętu audio są różne szkoły - jedni mówią, że należy kupować najpierw kolumny, a później wzmacniacz i źródło. Ja uważam jednak, że wygodniej jest kupić jest najpierw wzmacniacz i jechać z nim na odsłuch kolumn. Rotela możesz kupić w dobrym stanie technicznym już od ok 400 zł powiedzmy do 800zł, można wybrać coś sensownego. Rotele są bardzo wydajne prądowo i potrafią napędzić kolumny o słabszej efektywności. W przypadku Rotela nie należy sugerować się tzw. watami bo Rotel o mocy 25w jest wystarczający do kolumn gdzie np. 50w z innego wzmacniacza będzie za mało. Są to tzw. "Rotelowskie waty". To nie waty decydują o tym czy wzmacniacz jest wystarczająco mocny, a dynamika wzmacniacza.

Z kolumn, które mógłbym polecić to Eltax Liberty, Phonar - fajnie to gra razem z Rotelem.

Zapoznaj się też z rankingiem sprzętu audio- kolumny, wzmacniacze itd. - ceny nie aktualne - jest taniej.

Jeżeli Rotel z opisu by Ci odpowiadał to napisz do mnie na PW, a podrzucę maila do sprzedawcy używanego Rotela. Dostaniesz czas na odsłuch 14 dni.

ranking.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co by ci tu napisać,a wièc tak. Jestem poszukiwacze dźwięku,wzmacniacz Onkyo albo Yamaha z dts.


Lev,
"Yamaha z dts" to raczej będzie amplituner kina domowego - a nie wzmacniacz stereo w cenie do 500zł

K3tj0w,
w tytule wątku dopisałem kwotę oraz powierzchnię - tak będzie czytelniej dla wszystkich.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1Ender

Nie mam żadnych kolumn. To jest mój pierwszy zestaw a zapaliłem się do wszystkiego ze względu, że dostałem stary amp onkyo tx454. Choć już jestem świadomy, że to nie jest sprzęt do stereo, jedyny plus to chyba taki że ma to radio fm. A gra to pod póki co dwoma małymi głośnikami od kinda domowego Jamo z roku coś koło 2000. Nawet z tyłu głośnika nie ma modelu żebym mógł coś napisać ale gra to tak źle, że i w sumie po co icon_biggrin.gif

Na początku mój budżet wynosił na wszystko 1000zł. Teraz już same kolumny celuje w ten próg 1400zł. Póki co spoglądam na te heco victa 702 najprzyjemniej i pewnie w sklepie bym zszedł do około 700zł za sztuke i taka cena mi odpowiada. W planie miałem własnie teraz dobór kilku wzmacniaczy i przez następny miesiąc polowania na jakiś bo widzę, że ogłoszenia dochodzą systematycznie i na allegro i na olx (tu sie troche boje i szukam czegoś w okolicach poznania, żeby pofatygować się osobiście). Co do kolumn to naprawdę nie czuje się na siłach, żeby brać się za używki bo znam siebie i kosztowało by mnie to dużo stresu i niepewności zanim bym faktycznie po czasie uwierzył że wszystko gra jak należy. Być może dojrzeje jeszcze do tych używek bo młodziutki jestem icon_biggrin.gif

Co do opisywanego rotela przeczytałem kilka opinii i wygląda to naprawdę ciekawie (w sensie ludzie opisujący dźwięk robią to tak że uśmiecha mi się buzia icon_smile.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz propozycje wzmacniacza
http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra970bx-i6730434238.html

Do kolumn przejdziemy jak zrobisz plan pokoju i wkleisz.
Dobrze by było jakbyś uzupełnił swój 1 post przez edycję wg wzoru
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Niestety nie znalazłem nic z Poznania. W Gostyninie gość sprzedaje Phonar Scan Akustik na olx.
Mam aktualnie ten model kolumn, bardzo ładne granie - możesz przemyśleć. To chyba nie jest zbyt daleko od Poznania? Ale najpierw dobrze by było wzmacniacz - moim zdaniem i razem na odsłuch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home - wiesz dobrze by kolega dał zdjęcie, albo chociaż rysunek poglądowy pomieszczenia ze sprzętem - akustyka.... Najlepiej jakby uzupełnił 1 post wg schematu, który mamy na forum. Byłoby lepiej coś doradzić tak to trochę randka w ciemno. Ciągle o coś trzeba pytać..za mało danych. No i nie potrzebnie się to wszystko wydłuża. Przy wszystkich potrzebnych informacjach post można zamknąć na jednej stronie góra dwóch.

Chłopak, chce Rotela.. a cena za wzmacniacz Ra 970,971, 500- 700 zł uważam za świetną.
Wracając do kolumn, które poleciłem są w Polsce nieznane - no i dobrze, bo koszt za parę to 300-400 zł, a są warte wiele więcej jak na mój słuch. Wystarczy dorobić kolce, postawić na czymś twardym i dociążyć z góry - są dość lekkie jak ważyłem to niespełna 10 kg, a dźwięk co tu mówić - trzeba posłuchać! Można też wymienić terminale - ot i cała robota! No i pasują do tego wzmacniacza - wiem, bo mam!
Przydało by się też źródło z jednej stajni - jakiś Rcd.

Tak myślę, że za 1500 - 1600 zł można coś znaleźć - sensowny zestaw Rotela (żródło, wzmak, kolumny, kable).
Oczywiście, nie musi to być kopia mojego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Was naprawdę czytam chłopaki i naprawiam błąd - nawet nie będę rysował wrzucę poprostu zdjęcia (w załącznikach) tak będzie najprościej !

Dziś własnie zamówiłem właśnie z s4home te heco vita 702 - tak wiem mógłbym dostać używki lepsze klasowo, ale tak jak pisałem jeszcze nie dojrzałem do używanych kolumn.

Ale za to wzmacniacz używany nie wiem czemu ale mnie nie przeraża i takowego poszukuje. Kolega @1Ender polecał mi tego Rotel 970 ale niestety chwilowo przewyższa on moje zdolności finansowe. Teraz pytanie czy ten Rotel zagra fajnie z tymi kolumnami (wiem nie oczkuje cudów ale chciałbym wykorzystać te kolumny w 100 procentach). Warto dozbierać do tych 700-800zł czy coś polować niższego modelowo za 500zł?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...