Skocz do zawartości

Zestaw stereo do około 4 tys


kastorr

Recommended Posts

Czołem, nie będę oryginalny i posłużę się waszym wzorem

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt? Musimy to określić - może to być konkretna kwota, jak również zakres od-do.

Generalnie moje max to 5tys. chociaż wolałbym się do tej kwoty nie zbliżać bo będę spał na kanapie, razem z głośnikami. Najlepiej jakby udało się rozłożyć na jakieś raty, generalnie mam gotówkę ale jak się da to preferuje 10x0% czy 20x% icon_smile.gif

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

Zdecydowanie nowy, za rok generalny remont salon będzie przechodził i chciałbym nowy sprzęt. Nowy, kropka.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?

Stereo 2.1 czy tam 2.0 nie znam się dokładnie. Mam stary system 5.1 samsunga (dostałem od teścia icon_eek.gif , pewnie dlatego się do niczego nie nadaje icon_biggrin.gif ) No ale darowanemu koniowi, się ... no wiecie, podłączyłem - przy filmach jako tako ale muzyka - ble. Do tego te kable, wystarczy 2.1.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący

Szukam całego zestawu amplitunera z głośnikami. Na oku na razie mam dwa modele:
Amplitunerów:
ONKYO TX-8150
Yamaha RN-402D

Co do głośników to mam na oku:
STX Electrino 250,
Bowers & Wilkins 686 S2
indiana line nota 550


5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Pokój ma 24m2 530x440 [cm] Na dłuższej ścianie na środku jest telewizor, po remoncie też tak będzie na przeciwko stolik i kanapa. Reszta to półka na książki ale ma tam być w przyszłości stół jadalniany...

6) Jakiej muzyki słuchamy?

Mam dość zróżnicowany gust muzyczny, lubię muzykę elektroniczną ale też dobre kawałki jazzu. Często jak coś czytam to słucham muzyki klasycznej w tle. Z elektronicznej to jakiś house czy trance, z wokalem. Nie przepadam za to za rockiem, może oprócz starych polskich kawałków.

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?Możemy kompletować nasz sprzęt małymi krokami, albo chcemy od razu kupić wymarzony zestaw i mieć spokój na parę lat...

Raczej na lata, później ewentualnie dokupię jakieś dvd i tyle...

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony

Słucham głównie flaców z laptopa na słuchawkach pioneer se-a1000 podłączonych do audioquesta dragonfly black 1.5 przy komputerze stacjonarnym mam audiotrak prodigy cube. Tego audioquest czasami podłączam też do smartfona (moto x style). Po za tym spotify.
Chce te głośniki również podłączyć do telewizora w salonie, telewizor ma wyjście minijack oraz 3 x hdmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że użyłeś wzoru pisania to dobrze, ja też nie będę oryginalny i wkleję w sporej części to co już pisałem bo w ostatnim czasie takich tematów było parę , ja znalazłem wpisy w parę sekund.
Alternatywą dla Onkyo 8150 nie jest yamaha 402( no chyba że cenowo, rn402 to model tańszej linii jak rn301, inna budowa, inne brzmienie), sugeruje topowy z klasycznej linii model RN602.

Amplitunery te, funkcjonalnie są bardzo podobne, wydajnościowo też, a brzmieniowo dość neutralne tzn. nie popadają w jakieś skrajności brzmieniowe.
Są one bardzo dobra alternatywą dla niedrogich wzmacniaczy stereo , a sporo i to nawet droższych amplitunerów kinowych deklasują na starcie( o zestawach kd "all in one" z plastiku nie wspominam bo to nie bajka).
Według mnie każdy sprzęt ma pewne cechy, nie będę więc ferował opiniami i słowami , że ten lepszy, gorszy, ważne żeby mądrze dobierać elementy zestawu, kierując się tymi cechami.
Osobiście porównując je w domu to yamaha ma plastyczną i naturalną średnicę, dół jest nieco sprężystszy, góra ma sporo powietrza, zaś Onkyo 8150 gra jakby nieco twardziej, analityczniej, choć może równiej.To moja opinia kiedy amplitunery były u mnie w domu.

Zasada wzmacniacz i kolumny, dobierając do np. twardo i ostro grającego piecyka twardo grające kolumny można przesadzić, bo sprzęty powinny swoje cechy jakoś wzajemnie uzupełniać, a nie dublować ( chociaż zależy co się lubi icon_wink.gif). Warto mieć to na uwadze icon_biggrin.gif .

Przy sytuacji kiedy kupujesz od początku i amplituner i kolumny sprawę swojego brzmienia ustalisz w salonie audio.
Bo można złożyć dobrze grający i pasujący nam zestaw już za relatywnie nieduże pieniądze 4-5tys, ale mądrze, bo jak bez głowy, to nawet za 10tys nie będzie dobrze .

Pamiętać trzeba też o akustyce pokoju, poprawnym ustawieniu kolumn względem ścian i mebli, urządzeniu go. To bardzo ważny element, zaprzepaszczenie takich aspektów "akustycznych" nie nadrobią droższe kolumny, czy super wzmacniacz. Natomiast poprawnym ustawieniem dobrą akustyką można wiele zyskać.

Co do kolumn nie wiem czym się kierowałeś , bo te małe B&W nadają się do małego pokoju, zresztą B&W ma inne brzmienie niż STX electrino ( i nie chodzi o prestiż marki).
Zaś precyzyjnie grająca Nota 550, którą cenię, też inne brzmienie od STX electrono 250 , niemniej czy Nota 550 nie za mała w 25 m ...no trochę tak, szkoda. Bardzo się ograniczyłeś z tymi 3 modelami, a w zasadzie dwoma, bo B&W to nie ten metraż.
Trzeba pamiętać jak "gra" amplituner/wzmacniacz i jak kolumny, żeby wyszło na koniec z takiego połączenia coś dobrego, coś co pasuje słuchaczowi. Które lepsze, to tylko kwestia gustu i mądrego sparowania, ale szukałbym jeszcze innych, może używanych, bo pokój masz spory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W kwocie którą wybrałeś na pewno nie Yamaha 402 i na pewno nie te kolumny.
systemy które Ci polecę grają o klasę lepiej, oczywiscie zalecam ich odsłuch przed zakupem np. u nas. Jeżeli nie masz takiej możliwości mogę Ci bliżej przytoczyćjak grają dane systemy, lub wysłać sprzet na testy do domu.

Amplituner wzmacniacz:
Onkyo 8150
Pioneer SX30
Yamah RN602
Magnat MA600
NAD 356BEE

Kolumny
Dali Zensor 7
Heco Music Style 900
Monitor Audio Bronze 6
Melodika BL40MKII
Klipsch RP260

Cenami się nie sugeruj. U nas masz rabaty jako forumowicz.

W przypadku pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75 dzięki za wytłumaczenie co i jak, przyznam, że od 2 tyg. czytam o sprzęcie audio, ale nadal jestem w tym kompletnie zielony. Nie upieram się przy tych modelach, w zasadzie nie upieram się przy żadnym modelu. Propozycje to był efekt moich poszukiwań, przeczytanych recenzji i propozycji z innych tematów, niekoniecznie z tego forum.

rms.pl mój telewizor ma wejście SPDIF takie pomarańczowe, reszta to co pisałem.

S4home dzięki za propozycję, w zasadzie nawet nie zdecydowałem się gdzie chce kupić, także temat cały czas otwarty. Z Twoich propozycji bardzo podobają mi się Zensor 7, jednak nie wiem czy zmieszczę się w budżecie.
Wspominasz też o odsłuchu, gdzie można Cię odwiedzić? Swoją drogą w jaki sposób wyobrażasz sobie wypożyczyć mi sprzęt do odsłuchu w domu? Przecież przesyłka już będzie kosztować krocie za tak duży sprzęt i to w jedną stronę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew panującej na forum opinii, myślę że przy powierzchni 24m^2 nie ma absolutnego musu wstawiania kolumn podłogowych.
Nasze pomieszczenie odsłuchowe ma 23m^2, i kolumny podstawkowe radzą sobie tam świetnie, nawet gdy wymagamy całkiem wysokich poziomów głosności. Oczywiście, nie każde kolumny podstawkowe się nadają.
Sugeruję, żebyś sprawdził B&W 685, zamiast 686. Kolumny te stoją teraz w naszym pomieszczeniu, i przy muzyce którą wskazałeś wykonują świetny kawał roboty. Na prawdę warto dopłacić do 685 i mieć spokój.
Jeżeli nie oczekujesz nierealistycznego, nieliniowo podbitego basu, to gwarantuję, że w twojej przestrzeni zagrają lepiej niż nie jedna kolumna podłogowa.
Warto to sprawdzić samemu, więc zapraszam na odsłuch do nas, albo do innego salonu Top Hi-Fi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę się zgodzić z kolegą z Top HiFi. Praktycznie każde kolumny, które odsłuchiwałem (mówię o kolumnach podstawkowych, a było trochę tego) były lokowane w pomieszczeniach zdecydowanie ponad 20m2 (chyba nikt nie posiada mniejszych sal odsłuchowych) i zdecydowana większość znakomicie sobie radziła z metrażem. Także uważam, że do takich pomieszczeń nie ma co konstrukcji podstawkowych skreślać. Wiele sal ma podobny metraż (ok 25 m2) więc nie ma lepszej rady jak samemu przekonać się. A preferencje co do rodzaju muzyki aż się proszą, aby takiej konstrukcji posłuchać. Kolumny podstawkowe są o niebo bardziej muzykalne (ale to moja bardzo uogólniona prywatna opinia).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd akurat nie jest priorytetową sprawą, ważniejsze dla mnie jest brzmienie no i... cena. Te B&W 850 są ok, ale za podstawkowe 1500zł/szt. (do tego muszę jeszcze podstawki kupić pewnie około 200zł) także w tej cenie to jednak preferowałbym podłogowe.

edit: te głośniki raczej nigdy nie będą grać w większym pomieszczeniu także jeżeli mówicie, że podstawkowe dadzą radę to wierzę.

edit2: w takim razie jakie oprócz tych B&W 850 polecacie podstawkowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja radzę posłuchać. Gdyż w cenie powiedzmy 4 tyś zł kupisz kolumny podstawkowe, które zabrzmią dźwiękiem z kolumn podłogowych przynajmniej w kwocie około 7 tyś zł (przeważnie). Więc czy nie warto dokonać odsłuchu, aby świadomie wydać pieniądze ? Chyba dużo to nie kosztuje, a nawet jak mimo to wybierzesz podłogowe to przynajmniej zrobisz to świadomie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdyż w cenie powiedzmy 4 tyś zł kupisz kolumny podstawkowe, które zabrzmią dźwiękiem z kolumn podłogowych przynajmniej w kwocie około 7 tyś zł (przeważnie)



O właśnie i to chciałem usłyszeć. Mój tata ma denona i głośniki tonsilowskie (nie wiem dokładnie jaki model) podstawkowe, nawet trochę większe pomieszczenie i jak dla mnie dają radę, w zasadzie mnie by to w zupełności wystarczyło. Sporadycznie (w zasadzie wcale) nie puszczam muzyki na maksymalną głośność.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz kolego. Dlatego radzę posłuchać i się przekonać. Większy brat moich kolumn jest dwa razy droższy od moich podstawkowych, pomijam fakt, że podłogowy brat byłby za duży do mojego pomieszczenia. Ale w cenie za jaką kupiłem kolumny podstawkowe, kolumn podłogowych tak brzmiących nie znajdziesz na pewno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jacek75 dzięki za wytłumaczenie co i jak, przyznam, że od 2 tyg. czytam o sprzęcie audio, ale nadal jestem w tym kompletnie zielony. Nie upieram się przy tych modelach, w zasadzie nie upieram się przy żadnym modelu. Propozycje to był efekt moich poszukiwań, przeczytanych recenzji i propozycji z innych tematów, niekoniecznie z tego forum.

rms.pl mój telewizor ma wejście SPDIF takie pomarańczowe, reszta to co pisałem.

S4home dzięki za propozycję, w zasadzie nawet nie zdecydowałem się gdzie chce kupić, także temat cały czas otwarty. Z Twoich propozycji bardzo podobają mi się Zensor 7, jednak nie wiem czy zmieszczę się w budżecie.
Wspominasz też o odsłuchu, gdzie można Cię odwiedzić? Swoją drogą w jaki sposób wyobrażasz sobie wypożyczyć mi sprzęt do odsłuchu w domu? Przecież przesyłka już będzie kosztować krocie za tak duży sprzęt i to w jedną stronę...



Albo możesz go odsłuchać w Oświęcimiu albo u siebie w domu. Gdyż możemy Ci wypożyczyć. Jak finalnie będziesz zdecydowany na któryś model to zrobimy lepszą cenę.

A jeśli skosztujesz podstawkowych i faktycznie przyadną Ci bardziej do gustu to Silver 2, i nie ziemskie w tej cenie Canto Grands od Studia 16HZ.
Szczególnie te przyjedź posłuchać warto.
Jaka wielkość zdecydujesz sam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że tak post pod postem...

Cytat

Wbrew panującej na forum opinii, myślę że przy powierzchni 24m^2 nie ma absolutnego musu wstawiania kolumn podłogowych.
Nasze pomieszczenie odsłuchowe ma 23m^2, i kolumny podstawkowe radzą sobie tam świetnie, nawet gdy wymagamy całkiem wysokich poziomów głosności. Oczywiście, nie każde kolumny podstawkowe się nadają.
Sugeruję, żebyś sprawdził B&W 685, zamiast 686. Kolumny te stoją teraz w naszym pomieszczeniu, i przy muzyce którą wskazałeś wykonują świetny kawał roboty. Na prawdę warto dopłacić do 685 i mieć spokój.
Jeżeli nie oczekujesz nierealistycznego, nieliniowo podbitego basu, to gwarantuję, że w twojej przestrzeni zagrają lepiej niż nie jedna kolumna podłogowa.
Warto to sprawdzić samemu, więc zapraszam na odsłuch do nas, albo do innego salonu Top Hi-Fi.



tak się składa, że odwiedziłem dzisiaj wasz salon w Poznaniu w galerii Posnania (kto wymyślił tą nazwę? icon_rolleyes.gif ). Byłem tam przejazdem więc nie miałem za wiele czasu. Zostałem bardzo profesjonalnie obsłużony, na szybko wskoczyłem do sali odsłuchowej i były tam podłączone B&W 685 s2 oraz obok nich stały podłogowe indiana line nota 550. Odsłuchałem najpierw B&W co prawda był podłączony do jakieś yamahy z zestawu all in one a źródłem był ipad. B&W grały ładnie, szczegółowo, scena szeroka zachwyciła mnie w pierwszym momencie, tym bardziej, że głównie słucham na słuchawkach muzyki. Tony wysokie ładnie podkreślone. Basik w porządku, jak na moje preferencje w sam raz. Po chwili poprosiłem o indiany... No i po tych B&W nie zachwyciły mnie kompletnie, scena nie była tak podkreślona, góra gdzieś uciekała... w skrócie dzień do nocy. Jedyne co to bas w indianach był zauważalnie głębszy, jakby wskakiwał na wyższy poziom ale za to był niezbyt czysty, taki trochę hmm... nierówny porównując do B&W oczywiście.

Co do amplitunera to jak dla mnie wszystkie wyglądają tak samo chyba nie potrzebuję tych wszystkich bajerów. Ważne żeby dobrze grał z głośnikami i sprawdzał się w filmach wszelkiej maści. Jak już wspomniałem mam wyjście spdif z telewizora i chciałbym żeby amplituner też miał, muzykę chcę puszczać z flaców albo z spotify z smartfona albo laptopa przez dragonfly black. Reszta bajerów opcjonalna.

Także na razie B&W mnie kupiły, chociaż też bardzo mi się podobają z wyglądu jak i w czytanych przeze mnie recenzjach chwalone MONITOR AUDIO Silver 2. Pytanie więc czy ktoś miał te głośniki i ma porównanie do B&W 685 s2?

Z kolei wierzę, że Canto Grands z tych wszystkich grają najlepiej ale to jednak nie ten przedział cenowy, nie teraz ( icon_twisted.gif )...

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz kolego. Nie ma to jak odsłuch. Zgodzę się, że czasami z kolumn podłogowych niskie tony potrafią zejść niżej, ale na pewno nie tak kontrolnie, z takimi wybarwieniami. Czyli tak jak napisałeś. Myślę, że MA Silver powinieneś także sam odsłuchać dla pewności. Na pewno w pobliżu gdzieś dostępne są. Proszę, poznań:

https://www.koris.pl/monitor-audio-silver-2...ltowska-39.html

Byłem tam swojego czasu, także miła obsługa i sprzętu do wyboru. Jak będziesz miał możliwość posłuchaj B&W CM5s2, to dopiero może Cię kupić i nie wykluczone, że zechcesz poczekać i te kilka stówek do nich dorzucić icon_wink.gif

A może warto rozważyć kupno klasycznego wzmacniacza i do tego DAC ? Na pewno zyskasz na jakości brzmienia, zaś za pośrednictwem DAC podepniesz i wejście optyczne, coaxialne, usb z laptopa. Cenowo będzie podobnie, jakościowo wg mnie dużo lepiej.

Co do rzutu pomieszczenia. Jeśli kolumny odsuniesz od ścian, pole odsłuchowe dla kolumn podstawkowych będzie znakomite. Sala odsłuchowa w Poznaniu była duża ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No widzisz kolego. Nie ma to jak odsłuch. Zgodzę się, że czasami z kolumn podłogowych niskie tony potrafią zejść niżej, ale na pewno nie tak kontrolnie, z takimi wybarwieniami. Czyli tak jak napisałeś. Myślę, że MA Silver powinieneś także sam odsłuchać dla pewności. Na pewno w pobliżu gdzieś dostępne są. Proszę, poznań:

https://www.koris.pl/monitor-audio-silver-2...ltowska-39.html

Byłem tam swojego czasu, także miła obsługa i sprzętu do wyboru. Jak będziesz miał możliwość posłuchaj B&W CM5s2, to dopiero może Cię kupić i nie wykluczone, że zechcesz poczekać i te kilka stówek do nich dorzucić icon_wink.gif

A może warto rozważyć kupno klasycznego wzmacniacza i do tego DAC ? Na pewno zyskasz na jakości brzmienia, zaś za pośrednictwem DAC podepniesz i wejście optyczne, coaxialne, usb z laptopa. Cenowo będzie podobnie, jakościowo wg mnie dużo lepiej.

Co do rzutu pomieszczenia. Jeśli kolumny odsuniesz od ścian, pole odsłuchowe dla kolumn podstawkowych będzie znakomite. Sala odsłuchowa w Poznaniu była duża ?



Sala odsłuchowa była dość mała, na oko 15m2.
Z przesuwaniem kolumn nie ma problemu cały salon od podstaw będzie zaplanowany od nowa także wszystko można dopasować.

Byłem dzisiaj w Saturnie, słuchałem Klipsh RP-260F oraz Dali zensor 5. Klipsh nie wywarł na mnie wrażenia było ok ale nie tego szukam, Dali trochę lepiej jak dla mnie, ładniejszy basik, góra trochę lepiej podkreślona. Głośniki były podłączone do Yamaha RN-602n i miałem okazję się trochę nim pobawić, nie powiem samo urządzenie mi się spodobało, ale z doświadczenia wiem, że tych wszystkich bajerów będę korzystać przez tydzień...

Co do wzmacniacza + daca to jeżeli ma to oznaczać lepszą jakoś dźwięku to piszę się na to, ale nie mam pojęcia jaki model do takich np. B&W 685 s2 czy tych silverów 2.

Może mi się uda wybrać we wtorek do Poznania na cały dzień to zajrzę do paru sklepów audio i posłucham co nieco bo faktycznie w ciemno nie ma w ogóle sensu głośników kupować, szczególnie mnie ciekawią te silvery 2.

Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to musiało być coś bardzo nie tak.
Gdyż dali zensor 5 gra na pewno słabiej od rp260. Pod każdym kątem.
Na pewno to co mówisz że w dali góra "podkreślona".
To albo akustyka albo jakieś dziwne ustawienia. Ale obie kolumny sprawdź gdzie indziej. Bo tej odbiór nie jest wogole miarodajny.
O to samo chodzi jak dojedziesz do byłe jakiej salki. Serio nie wolisz silverow sprawdzić u siebie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam akurat nic nie było tak. Także masz rację ten odsłuch w ogóle nie był miarodajny.

Te kolumny dla mnie i tak odpadają Dali jest chyba zrobiony z okleiny, a klipsh taki trochę plastikowy. No nie wiem ale nie chciałbym żeby te kolumny stały u mnie w salonie, nie podobają mi się wizualnie, może z maskownicą byłoby lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że musisz patrzeć też na wygląd jednak słuchaj słuchaj.
Bo co jeśli te ładne będą grały Lipnie a te piękne słabo?
Nie mówię akurat o tych dwóch, ale wiesz kwestia wyglądu to indywidualne podejście.
Im więcej sprawdzisz tym lepiej. A fakt coraz więcej kokumn możesz trafić w firnierze lub oblane matem. Wygląda to jak plastikcale jest doskonale w konserwacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Koris w Poznaniu, odsłuchałem silvery 2, focal 706, Edwards Audio sp 1 oraz Dali Zensor 3. Wszystkie odsłuchy były na onkyo tx-8150.

Teraz tak:
Silver 2: Ładne dość precyzyjne granie, dość szczegółowo, scena ok, bas ok ale bez rewelacji. Generalnie dzwięk był ostry, chyba nawet za ostry. Nie wiem jak to opisać poprawnie ale góra jak dla mnie była zbyt precyzyjna.

Edwards: Bardzo ładne, wspaniały środek wyważona góra, aż trudno uwierzyć, że tak małe głośniki taki ładny dzwięk z siebie wydawały. Niestety ich wielkość jest okupiona małą skutecznością i potencjometr musiał być prawie na maxa podkręcony (pomieszczenie ponad 25m2). Bas niestety też cierpiał tam gdzie go było mało w utworze to ok ale jak zaczynało go być więcej, wyraźnie było wtedy słychać, że był wybrakowany i trochę spłaszczony. W każdym razie mi nie odpowiadał.

Zensor 3: Ehh... zawiodłem się, wszystko nie tak, nawet nie odsłuchałem do końca utworu bo nie było sensu. Liga niżej w porównaniu do reszty.

Focal 706: mój faworyt, ładne wyważone brzmienie, nie przytłaczające ale też wystarczająco szczegółowe. Środek gorszy niż w Edwardsach ale w ogóle mi to nie przeszkadzało bo wszystko inne było bardzo dobre. Bas idealny, nie wysuwa się naprzód ale jak jest potrzebny to grzmotnie, że aż czuć drgania na skórze. Scena wyraźna, szeroka, od pierwszego brzdęknięcia wiadomo skąd do mnie grają. W skrócie piękne zrównoważone granie, które mógłbym słuchać godzinami - rewelacja.

Myślałem też o wzmacniaczu ale jednak amplituner kupił mnie funkcjonalnością. Korzystanie z zasobów w sieci udostępnianych i tak cały czas przez mój komputer stacjonarny. Obsługa spotify z pozycji telefonu. Wejście cyfrowe na mój telewizor.

Słów kilka o sklepie - zostałem bardzo dobrze obsłużony. Miła obsługa i co najważniejsze szczera. Duży plus.

Zakupów jeszcze nie zrobiłem bo nie spodziewałem się, że dzisiaj podejmę decyzję. Myślę, że już się zdecydowałem. Jeszcze parę dni urabiania żony i zestaw będzie stał u mnie w domu. Oczywiście nie omieszkam się pochwalić. icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa recenzja. I to mi się podoba, ktoś pojedzie, odsłucha, podzieli się wrażeniami.

I jednak odsłuch to odsłuch nieprawdaż ?

A może próbowałeś ten zestaw wybrany odsłuchać z jakimiś wzmacniaczami z tego przedziału cenowego co Onkyo ?

Myślę, że warto to zrobić. Bo może się okazać, że zmiana w brzmieniu będzie na tyle istotna, że dodatkowe funkcje pójdą w odstawkę? Zawsze można dokupić z czasem DAC
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o wzmacniaczu ale na pewno w najbliższym czasie nie będę chciał więcej kasy na sprzęt audio wydawać. Może gra lepiej o te 20-30% ale finansowo mam po drodze inne wydatki związane z wykończeniem mieszkania. Będę miał to wszystko na uwadze i jak pojadę zakupić sprzęt do sklepu to poproszę jeszcze o odsłuch ze wzmacniaczem w cenie onkyo. Po za tym te focale przemawiają do mnie nie tylko dźwiękiem ale również ceną - dopinam się idealnie w budżecie.

Dopiero za dwa tyg. będę miał czas wybrać się osobiście i zakupić sprzęt także jeszcze będę mógł sobie wszystko na spokojnie przemyśleć.

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać jaki kabel do telewizora kupić (spdif) oraz jakie podstawki pod głośniki w przystępnej cenie? Po za tym mam takie kable do głośników (tak wyglądają)

Nadają się na coś?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...