Skocz do zawartości

Zestaw stereo do około 4 tys


kastorr

Recommended Posts

Ciężko stwierdzić. Jest na nich jakiś napis?
Kabel optyczny weź jaki kolwiek nie ma to totalnie znaczenia na jakości. Podstawki masz dwie opcje.
Albo formy związane z audio wtedy podstawki +50%ceby albo jakieś robione wtedy masz większy wybór w niższej cenie. Zobacz na Allegro.

Co do kolumn to sprawdź jeszcze magnat quantum 753, i heco celan gt 302 jestem ciekaw twoje opinii w porównaniu do tamtych modeli.

Bardzo dobre podejście do sprawy. Brawo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standy do kolumn powinny być ciężkie i solidne. Myślę, że te (link poniżej) powinny spełnić swoją rolę. Ich waga bez dociążenia to 15 kg/ sztuka, po uzupełnieniu (np drobnym piaskiem) waga dojdzie zapewne do około 20kg, Myślę, że taki wynik w relacji z ceną jest niezły.

http://allegro.pl/standy-sng-st2-podstawki...6182365472.html

Wysokość powinna być taka, żebyś głośnik wysoko-tonowy miał na wysokości uszu (przeważnie tak zalecają, ale zdarza się, że dana kolumna powinna być wg producenta ustawiona inaczej (np średnio-niskotonowy na wysokości uszu). Producenci takie zalecenia z reguły opisują. Na allegro można także znaleźć lub zapytać o docięcie na idealną długość względem miejsca odsłuchowego (wysokości).

Co do kabelka optycznego zgodzę się z S4Home. Także uważam, że kolumny polecane przez S4Home dobrze by było posłuchać, a nawet inne dostępne jakie znajdziesz, tego nigdy za dużo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kablu nie ma żadnego napisu.

Byłem u ojca posłuchać tego Denona. Głośniki to SC f10s, wzmacniacz UPO 250. Źródło Dragonfly podłączony do laptopa.

Więc tak: typowo uśmiechnięte brzmienie, wyraźnie słychać bas który wysuwa się naprzód przy każdej okazji, góra podkreślona krzycząca gdzieś za basem. Środek slabiutki ledwo się wyróżnia wśród przytłaczającego basu. Scena ok pod warunkiem, że słychać więcej wysokich tonów a mniej basu. Kiedy jest odwrotnie wszystko gdzieś się gubi i traci na wyrazistości. Ogólnie dość ciepłe granie ale w wielu aspektach wybrakowane. Nie ma mowy o szczegółach ale za to dobrze wpadające w ucho i nie męczące noo może oprócz tego wszędobylskiego basu ale tutaj to już kwestia gustu.

Co do podstawek to możei poprosze stolarza żeby mi jakieś zrobił jak będzie robił meble do salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idź z tymi monitorami.
Zawsze mówię że w tych wszystkich mini wieżach to najsłabszym ogniwem są kolumny. Kiedyś miałem takie teaca żałuję ze go sprzedałem, malutki, słaby mocowania a napędzal klipsche f1 z taką werwą i żywiołowości że chciało się słuchać.
Jak szukasz kolumn to nie tych od kompletu które były sprzedawane do czegoś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...