Skocz do zawartości

trzeszczacy dzwiek w kolumnach


kazalski

Recommended Posts

Witam. Posiadam kolumny Magnat monitor 880, dzisiaj przyszedl mi wzmacniacz sony SONY TA-FE310R , po podpieciu wszystkiego (glosniki - wzmak - laptop) po wlaczeniu jakiejs piosenki i delikatnym podglosnieniu slychac trzaski, od czego to moze byc ?? ( wzmak ma 50 W na 8 ohmach, glosniki sa 4-8 ohm) klocek nie jest za slaby, wiec nie wiem w czym problem . pomocy icon_sad.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem. Prześledziłem twoje posty i na 99 % z Allegro. I dlatego możesz mieć problem. Ale zawsze należy zacząć od eliminowania najprostszych rzeczy. Posprawdzaj jakość i prawidłowość połączeń we wtyczkach bo przynajmniej jedną musisz mieć. Jeżeli to nie pomoże, to znaczy, że kupiłeś najprawdopodobniej padalca. I wtedy trzeba spróbować odesłać go sprzedającemu, oczywiście za zwrotem pieniędzy. Ale ten manewr może się nie udać bo jak ktoś świadomie i z premedytacją sprzedał takie truchło to zawsze nie przyjmie zwrotu bo powie, że albo uszkodził się w przesyłce albo żeś sam go popsuł. Niestety, życie jest bolesne i jest dużo takich cwaniaczków na Allegro.
I na koniec - zależy ile za niego dałeś. Bo po twoich postach wynika, że szukałeś taniego wzmaka. Jeżeli tanio, to teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy koszt naprawy nie przewyższy kosztu zakupu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

niestety sie zgadza .. tereaz okazuje sie ze jedna kolumna chodzi ladnie ... druga trzeszczy .. moze nie tak strasznie .. moze zle podpiecie kabla .. ? co o tym myslicie icon_sad.gif



Nie ma opcji złego podpięcia kabli. Nawet jak pomyliłeś biegunowość to nie ma prawa trzeszczeć. Będzie bałagan w muzyce ale nie trzaski. Istnieje jeszcze opcja awarii w samej kolumnie. Przepnij je odwrotnie ( czyli je zamień kablami - lewą na prawą) i zobacz czy w tym samym kanale trzeszczy.Jeżeli tak to jest to agonia wyjścia we wzmaku. Jeżeli teraz będzie trzeszczeć odwrotnie to winy szukaj w kolumnie tej co trzeszczy.Dla całkowitej pewności można udac sie do kumpla co też ma głośniki i podpiąć tego wzmaka do jego głośników i jego kabli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ehhh po zdjeciu maskownicy odkrylem ze wina tego wszystkiego to 1 glosnik srednioniskotowy, nie gra tylko trzeszczy .. drugo srednioniskotowowy i wysokotonowy sa ok .. czyli kolumna zepsuta ?? ( kupilem ja nowa) ;/ <zalamka> icon_sad.gif



Czyli wychodzi spóźnione ale na moje. Za długo pisałem poprzedniego posta. Byłeś szybszy. Ale i tak masz problem tylko teraz z kolumną. Nie wiem jak się ma dostępnośc i cena głośników do Magnatów.

Ale dla pocieszenia, że nie tylko ciebie z tymi Magnatami to spotkało, wejdź na link:
- http://www.bazarcen.pl/opinion_95477.html
Wiem, że to słabe pocieszenie Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada nie na wade fabryczna .. ale na uszkodzenie podczas transportu. wgniecenie jest podluzne, na wysokosci maskowinicy, na metalowej czesci glosnika(poza membrana i gumowym zawieszeniem) w tym samym miejscu na maskowicy jest pekniecie. Jedyne moje pocieszenie to gwaracja rozruchowa ktora zostala mi udzielona. zaraz wykonam telefon z zapytaniem do sprzedajacego, tyle czekalem na ten sprzet ... a tu . icon_sad.gif ..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry :!: Nie ma co się załamywać. Wiem, że to przykre jak człek nie ma za wiele kasy i czeka na coś z utęsknieniem co kupił a tutaj kiszka. Ja już tak kilka razy wtopiłem parę groszy. Kilka tygodni temu też na Allegro zrobiłem wtopę za 179 zł. bo miał być odtwarzacz High-End i miss świata z wyglądu a okazało się, że z wyglądu to może jest miss świata tylko, że nie w urodzie a w obskurności i demolce. A z High-End to "High" dotyczyło wysokości zapłaty za padlinę a "End" to dotyczyło końca żywota lasera w tym odtwarzaczu i jego zdolności dźwiękowych.
Dlatego kupowanie na Allegro to takie samo ryzyko jak wizyta w domu publicznym bez gumki....... icon_razz.gif Dlatego nie bądz za pewny, że to uszkodzenie w czasie transportu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
no faktycznie nie ciekawa sprawa ;/
dzwonilem do faceta. sprawial wrazenie jakby o wszystkim wiedzial ( O_o - wtf? )zaczal mnie przepraszac i powiedzial ze wysle glosnik z samego rana w pn . wiec ta sprawa wyglada mi bardzo ale to bardzo dziwnie. choc to ze trafilem na "uczciwego"(to sie okaze) faceta.

wymiana takiego glosnika jest mozliwa przez laika jak ja ? czy tez bede musial udac sie do jakiegos experta .. ?

Perkoz_1 dziekuje za wsparcie i poswiecony czas icon_smile.gif <piFo> Edytowano przez RoRo
Usunięto zdublowany wpis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobra rada na koniec. Przyjmij moją zasadę kupowania na Allegro - kupuj od sprzedawców z okolic twojego miejsca zamieszkania. Zawsze lepiej przed kupnem podjechać i zobaczyć towar, zmniejszając w ten sposób ryzyko do niezbędnego minimum. Wtedy, gdy nawet po jakimś okresie okaże sie po kupnie, że jednak towar to przysłowiowa mina z opóźnionym zapłonem, to przynajmniej dla własnej satysfakcji można jeszcze raz podjechać i kolesiowi pyska oklepać icon_biggrin.gif

Wymiana to prosta czynność podobnie jak wymiana przepalonej żarówki w kinkiecie. Do tego potrzebny jest tylko śrubokręt i lutowniczka z cyną. Jest tylko jedno ALE, a mianowicie czy aby na pewno to będzie tego samego typu głośnik. A po drugie - to jakiś Cygan jak na moją intuicję macierzyńską, bo wychodzi na to, że opylił ci świadomie towar uszkodzony jako całość ( bo tak należy traktować zestaw kolumn) i moim zdaniem powinien zwrócić kasę a nie obiecywać sam głośnik. No ale lepszy rydz niż nic. Oby tylko wysłał. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowil ze ten sam, zobaczymy jak przyjdzie, inaczej znowu zadzwonie ale nie bede taki mily. Faktycznie jezeli beda problemy to ta satysfakcja o ktorej pisales bedzie mi potrzebna .. szkoda tylko ze z 2-giego konca polski ;/ ..

to moze sobie poradze icon_smile.gif ..

i faktycznie sie zachowal jak ostatni ....... , myslal ze trafi na kogos kto bedzie sie bal zadzwonic itd.. co do zwrotu to nie wiem czy bym znalazl lepsze za ta kwote .. dalem ... 390 .. wydawala sie okazja ( i taka mi sie trafila ;/ ) nowe kosztuja ponad 600 zl i dlatego sie zdecydowalem .. ciezko byloby mi cos znalesc lepszego w tej cenie biorac pod uwage moj biedny studencki budzet icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...