Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe, Mission m32 czy m72


Kaziot

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów. Jako że nie znalazłem forumowej "przywitalni", swoją przygodę na forum rozpoczynam od razu od postu który ma na celu wyciągnąć od Was konkretne informacje.

Tak więc pytanie jak w tytule wątku. Mam na celowniku te dwa modele kolumn podstawkowych. W domu czeka już wzmacniacz Rotel ra920ax oraz odziedziczony po ojcu odtwarzacz Pioneer PD5700.
Pokój w którym ustawiony będzie sprzęt ma wymiary ok 3,5x5 m. Sprzęt będzie stał plecami do dłuższej ściany, niestety zarazem pod skośnym sufitem ale tego nie przeskoczę.

Tyle szczegółów. Teraz pytanie które z wymienionych kolumn możecie polecić do takiego zestawu i dlaczego akurat te? W sieci nie znalazłem porównania tych modeli. Więcej jest informacji o m71/m31. Ponoć m72 gra jaśniej od m32 i bardziej eksponuje wyższe częstotliwości. Muzyka której słucham to głównie jazz, funk, pop, trochę rocka i muzyki poważnej. A może mniejsze m31/m71 będą w stanie zaspokoić moje potrzeby? Dzięki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam m31i grają w mniejszym pokoju, choć jak przestawiłem to w 19m dają radę. M31 mają całkiem mocny bas( membrana mocno pracuje i to widać) , plastyczną , ciepłą średnicę, góra jest gładka, łagodna. Przyjemnie się słucha. Niemniej do jazzu, czy szybkiego rocka, muzyki elektronicznej raczej średnio w każdym razie nie dla każdego i nie z każdym piecykiem.
M32i i mniejsze m31 i są bardzo solidne i ciężkie( głębokie) niemniej m 32i ma sporo większy wolumen dźwięku, gra mocniej nieco dokładniej.
Tak więc jak masz czas na szukanie i wybór, sugeruje większy model kolumn podstwkowych taki pokój .
Co do starszej serii m71 / 72 faktycznie jest jak piszesz, gra on ogólnie jakby jaśniej . Pytanie jak było z Rotelem, żeby trafić w sedno tego czego szukasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz Rotela ma nieco wyeksponowane wysokie tony.
Mission M3i czy M32 ma je złagodzone. Powinny się dobrze zgrać.
Mission M71 czy m72 mogą zagrać już dość jasno a nawet ostro z Rotelem.
Dużo zależy od tego jaki typ dźwięku preferujesz.
Z Rotelem bardzo fajnie współpracują kolumny Tannoy z serii M. U Ciebie pewnie M1 albo lepiej M2.

Wolałbym większe kolumny z tych, o których tu piszemy. O ile oczywiście masz możliwość postawić je choć kilkadziesiąt cm. od ścian tylnej i bocznych. Jeśli będą stały dość blisko, to mogą być mniejsze.
Przy samej ścianie nie stawiamy, bo to bardzo psuje dźwięk, wprowadza spore podbarwienia.

Rysunek wraz z pokazaniem na nim umeblowania, ustawienia kolumn i wszelkich wymiarów w tym odległości kolumn od ścian byłby wskazany, bo mielibyśmy lepszy wgląd w sytuację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Dziękuję za sugestie i porady. Niestety m72 ktoś sprzątną mi sprzed nosa. Doszedłem też do wniosku że m31/71 będą za małe. Pojawiła się jeszcze jedna opcja. Eltax Liberty 3+. W sieci zbiera dość pochlebne opinie. Tannoy M2 prawdę mówiąc nie brałem pod uwagę ale w sumie mógłbym je rozważyć. Bardziej jednak skłaniam się ku Eltaxom. Dodam jeszcze że teraz podpięte mam kolumny Sony ss-nx1 od starej wieży. Tragedia niema ale prawdę mówiąc nie mam porównania do niczego lepszego. Jednocześnie liczę na spory przeskok jakości brzmienia

Rozkład pokoju wygląda następująco.

DSC01446.jpg



Rysunek sporządzony na telefonie w pociągu ale oddaje istotę rzeczy. Meble mogą być nie do końca proporcjonalne ale odległości kolumn od sciany są rozpisane prawidlowo. Na niebiesko zaznaczony skośny sufit.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ogólnie napiszę na twe pytanie, bo Eltax z Rotelem zagra nieco męcząco, jasno, konturowo. Mission m, czy nawet Tannoy mają lepsze wypełnienie dołu pasma, cieplejszą średnicę, łagodniejszą górę, według mnie lepiej.
Generalnie też Mission m32i zagra dynamiczniej od Tannoy m2
W dyskusje czy lepszy Tannoy z Budapesztu, czy Londynu nie wchodzę icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Kupione Tannoye M2, cena myślę nie najgorsza bo 550 zł. Kolumny w stanie idealnym.. żadnych obić czy zadrapan. Urwana jedna igiełka od maskownicy. Gość miał cały komplet Marantza i dość duży pokój z aneksem kuchennym. Mimo dużej powierzchni kolumny zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Rzeczywiście dość miękki dźwięk z zaznaczoną średnicą ale basu również nie brakowało. Musiałem niestety swój entuzjazm schować do kieszeni kiedy podpią stojące obok Dali 450 ale to przecież zupełnie inna półka cenowa. Dali Zensor 7 szwagra też robi wrażenie w jego gigantycznym salonie jednak dla mnie gra bardzo skrajnymi pasmami. Teraz trzeba dowieźć je do domu i posłuchać z własnym sprzętem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.. pierwsze wrażenia, niestety jeszcze nie w domu. Ustawiłem moje Tannoye na Dali Zensor 7 szwagra. Amplituner Onkyo TX-8050. Salon ok 30m2. Płyta Anny Marii Jopek z Patem Methenym. Zero kompleksów! Piękne cieplutkie brzmienie.. dźwięk doskonale wypełnił pokój.. minimalnie podbiłem soprany i basy na wzmacniaczu - potencjometry na godzinę 2:00. Nie mam pytań, puki co jestem mega zadowolony.😁😁😁
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...