Skocz do zawartości

Co sądzicie?


DartVader

Recommended Posts

Połączenie Opal 23 z Onkyo w rocku jest całkiem dobre i to raczej udany zestaw. Dodam że Opal 23 są sporo ciekawsze , lepsze o niewiele tańszych popularnych Pearl 25.
Pozostają dwie kwestie poprawne ustawienie kolumn w tym pokoju, jego wielkość taka przeciętna i różnie może być.
Dwa kwestia porównania innych zestawów, bo to że coś jest dla kogoś udane, czy nawet obiektywnie dobre, nie znaczy że będzie dla Ciebie . Każdy ma inny gust i potrzeby.

Jest sporo osób które kupiły zestaw w ciemno i są zachwycone, piszą potem poematy o nich na różnych portalach, natomiast nie ma tam punktu odniesienia, porównania. Nie wiedzą czy najlepszy, bo nie znają innych podobnych zestawów. Co by było jakby posłuchały wtedy, lub teraz jakiś 3-4 innych podobnych cenowo konfiguracji, i jakiś z nich by zdeklasowały tę którą teraz uważają za najlepszą.
Zachęcam zatem do nausznych porównań..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz wielkość salonu oraz założony budżet, zestaw Onkyo TX-8150 z odtwarzaczem C-7030 oraz kolumnami Pylon Audio Opal 23 jest jak najbardziej optymalny. Konfiguracja taka zapewni Ci pełny, dynamiczny dźwięk, system można spokojnie uznać za uniwersalny.
Alternatywy - przy elektronice pozostałbym, także tak jak wspomniałem powyżej, wybór kolumn jest moim zdaniem jak najbardziej optymalny, natomiast warto jeszcze posłuchać zestaw Tannoy Mercury 7.4, to trochę wyższa cena, jednak kolumna warta zainteresowania. Natomiast jeśli bierzesz pod uwagę także konstrukcje podstawkowe, spójrz na Cambridge Audio Aero 2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DartVader, do rzeczy to tu było raczej mało z Twojej strony.
Mam nadzieję, że kolumny będą pasowały do wielkości pomieszczenia a możliwości ich ustawienia pozwolą na zakup takich kolumn.
Ja do 15 metrów nie wchodziłbym z podłogówkami. Chyba, że pożyczysz i sprawdzisz, czy nie ma nienaturalnego brzmienia.
Gdybyś trochę poczytał wątki na tym forum, to wiedziałbyś jakie jeszcze informacje trzeba przekazać, by można Ci było rzetelnie pomóc.
Do rocka wyobrażam sobie lepsze zestawienie, szczególnie jeśli by brać pod uwagę sprzęt używany, to za 5 kzł miałbyś taki, który pokazałby temu zestawowi który wybrałeś, jak się gra rocka.
O dużo lepszej jakości dźwięku tylko wspomnę.
Mnie byłoby żal wydać 5 kzł na takie nowe, "uniwersalne" i "optymalne" klocki. Ale Ty tu rządzisz.
Szczególnie jeśli wzmacniaczem ma być amplituner z funkcjami sieciowymi. Jeśli nie musisz mieć takich dodatków, to z klasycznego wzmacniacza uzyskasz zdecydowanie lepszego "kopa".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel dzięki forum przejrzałem ale już taki jestem że nie lubię się rozpisywać. Co do sprzętu to wiem że w kwocie do 5 tyś. znajdę dużo lepszy szczególnie w używkach. Ale tym razem ma to być amplituner z optyką i multimediami a tu wybór jest niewielki. Co do kolumn prawie zawsze w tym pokoju miałem podłogówki (Magnat Vector 55 po lekkim tuningu w tej chwili) . Teraz staną Pylony taki już ze mnie patriota idiota😀.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odsłuchu sprawdź sobie jeszcze pioneera sx30, yamahe rn602. Funkcyjne jest to samo co w onkyo, może dźwiękowo podejdzie ci nieco bardziej. Co do samych kolumn to także uważam ze opał są lepsze od pearl. Sprawdź jeszcze indiana line, magnata 677 czy heco 500.
Pylon to ostatnim czasy modne kolumny. Wybierz na słuch nie na trendy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Dzięki za podpowiedzi i opinie. Byłem posłuchałam i zakupiłem. Teraz siedzę słucham i jestem bardzo zadowolony. Wybór padł na Onkyo + Pylony. Słuchałem również Yamahy r-n 602 ale jakoś za ostro może dlatego że przesiadam się z Denona. Był też w planach Pioneer sx30 ale skoro produkuje go Onkyo to raczej nie był by lepszy. I jeśli chodzi o amplitunery to chyba koniec. A kolumny Yamaha z KLIPSCH R-26F ostro i basowo no i w dodatku w Saturnie brak pomieszczenia odsłuchowego . W Planecie Dźwięku Onkyo z Indianami 550 proponowali również Klipsch nie skorzystałem no i na koniec Opal 23 te mnie urzekły i już tak zostało. W tych moich biednych 15 m jest zaj.... nie bójcie się Opali 23 do małych pomieszczeń. Pozdrawiam. A jeszcze jedno co do mody i trendów WYBIERAJMY DOBRE POLSKIE PRODUKTY.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszę się, że Ci się udało z podłogówkami w takim pokoju. Ale nie możesz pisać:
Cytat

nie bójcie się Opali 23 do małych pomieszczeń.

Bo to nieprawda. Tobie się udało, miałeś szczęście. Nic się nie wzbudza. Ale jest choćby tu na forum mnóstwo przykładów, gdy wstawienie takich kolumn do zbyt małego pokoju spowodowało wzbudzanie się niskich tonów, podbarwienia. I ludzie sprzedawali swoje nowo kupione kolumny i szukali mniejszych, często podstawkowych.
Dlatego jeśli już, zauważ, pisałem o posłuchaniu u siebie w domu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sprostuje nieco co kolega napisał.
Onkyo i Pioneer połączyły się. Inaczej onkyo kupiło pioneera ale nie po to by w czambul klepać te same urządzenia pod inną nazwą. Obie firmy przekazały swoją wiedzę i wymieniają się technologiami.
W onkyo nowy design i zasilanie w pioneerze ciekawe nowe linie stereo.
Marantz i Denon to także jedną firma, urządzenia skrajnie różnie.
Tu jest podobnie.
To że 8150 i sx30 to ten sam produkt to wynik rynku. Jest na to popyt. A marantz z denonem przespał swoją okazję.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...