Skocz do zawartości

Wzmacniacz


Bonieklbn

Recommended Posts

Witam wszystkich! Niestety mój leciwy Denon pma720A poległ na polu chwały i potrzebuję dla niego zastępstwa. I tutaj moje pytanie do Was. Jaki macie pomysł na następce? Zastanawiałem się nad nowym Denonem pma720AE. Taki wzmacniacz stereo kosztuje około 1200 zł i to jest kwota którą mogę przeznaczyć na zakup. Wzmacniacz będzie grał z kolumnami Paradigm Monitor 3v3. Źródła - głównie PC oraz TV. Oczywiście nie wykluczam zakupu używanego sprzętu. Czego słucham? - wszystkiego po trochu, czasami muzyka elektroniczna, czasami coś mnie weźmie na klasykę. Z góry dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeśli źródła czyli PC i TV są podłączone bezpośrednio do wzmacniacza, to dużo tracisz na jakości dźwięku.
Plików choć używasz bezstratnych, czy mp3?
Trzeba by się zastanowić nad przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC), dla poprawienia jakości dźwięku.

Jaki wzmacniacz? Ja proponuję używany. Tym bardziej, że Denon PMA 720AE, to nic szczególnego.
Ale dobrze by było wiedzieć jaki dźwięk preferujesz, jaki chcesz osiągnąć.
Chodzi o: rozjaśniony, ochłodzony, twardy, ostry, konturowy, czy przyciemniony, ocieplony, miękki, łagodny, z soczystą, dobzre wypełniona średnicą, itp. Możesz opisać własnymi określeniami.

Mam nadzieję, że kolumny masz dobrze dobrane wielkościowo do pokoju i stoją one zgodnie z podstawowymi zasadami ustawiania kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Używam zarówno plików mp3 jak i flac. W tej chwili kolumny na pewno nie są usytuowane prawidłowo ale ta kwestia będzie już niedługo rozwiązana (odbiór mieszkania). Słucham głównie muzyki elektronicznej ale tak jak już pisałem czasami lubię włączyć muzykę klasyczną czy filmową. Dźwięk nie powinien być zbyt wygładzony, lubię soczyste brzmienie. Lubię jasne i dynamiczne brzmienie, niekoniecznie ostre i konturowe ( nie wiem czy to się nie wyklucza!). Wydaje mi się że nie szukam ciepłego, łagodnego, tulącego dźwięku... Ważny jest dla mnie wokal w utworach... Co mógłbyś polecić? Czy jest coś nowego wartego uwagi w tych pieniądzach?Jakie modele używane powinienem wziąć pod uwagę? W pierwszej kolejności zakupie wzmacniacz, przyjdzie czas na DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
max. 1200 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
Biorę pod uwagę obydwie opcje.

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
Wzmacniacz stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Kolumny Paradigm Monitor 3v3, w przyszłości DAC
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
20m2 (bedzie)

6) Jakiej muzyki słuchamy
Muzyka elektroniczna, house, funky house,

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Zapewne na parę lat.
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Lubię jasne i dynamiczne brzmienie. Ważny jest dla mnie wokal. Na chwilę obecną sprzęt ma współpracować z PC oraz TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy muzyki słuchasz również z TV czy tylko filmy?
Telewizor ma dość słabą jakość sygnału, by uzyskać w miarę dobre brzmienie potrzebny jest dac. 2 ważna sprawa - zadbaj o to by maksymalnie poprawić jakość sygnału TV - wymieniając kabel na dobrej jakości w jednym odcinku od anteny do gniazda dekodera. Możesz to zrobić tanim kosztem. Szukaj kabla koncentrycznego z oplotem miedzianym min. 32 druciki w oplocie, a jeszcze lepiej 64. Zauważysz, bardzo dużą poprawę dźwięku i obrazu. Takie kable są już dostępne od 2 zł za mb.

Moja rada- nie ograniczaj się tylko do zakupu wzmacniacza - pomyśl o dacku np. Cambridge Audio DacMagic 100 możesz dostać już poniżej 600 zł NOWY.
Zapytaj chłopaków z S4Home o cenę - ja od nich kupiłem i dostałem super cene. Dobrze by było jakbyś mógł naciągnąć budżet o 200-300zł.

Znaczną poprawę dźwięku uzyskasz, przy zastosowania dac i wzmacniacza - razem - będziesz zadowolony. Do daca, który podałem możesz podłączyć TV, komputer, DVD, CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś znalazł wzmacniacz Fine Arts V 3 albo V 4, to dałbyś radę kupić również DAC.
Ten wzmacniacz był kiedyś tańszy. Ale często go tu polecałem i jak można go było kupić za 250 - 300 zł, tak teraz ceny podskoczyły do 400 i ponad. Ale nadal warto.
Miałem ten wzmacniacz i wiem, że jest dobry. Gra właśnie tak, jak chcesz. Może zbyt wyględny nie jest, ale przecież dźwięk jest najważniejszy (mam nadzieję).
Ma go kilka osób z tego forum. Mogą potwierdzić, że to dobrej klasy urządzenie. Takiego Denona PMA 720AE połyka na śniadanie bez przepijania icon_wink.gif
Choć oczywiście za 1200 zł możesz mieć lepsze wzmacniacze. Jak choćby Xindak A 06. W drugiej wersji ma nawet DAC z USB na pokładzie, więc mógłbyś podłączyć przynajmniej jedno urządzenie. Albo przez odpowiednią przejściówkę dwa.
Pomyśl, poszukaj. Ja też jeszcze czegoś poszukam.

I jeszcze uwaga techniczna. Nie pisz postu pod postem. Jak chcesz uzupełnić wypowiedź korzystaj z funkcji Edytuj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam wysoki model Rotel ra 971 - gra dość jasno. Jestem z niego bardzo zadowolony. To zupełnie inna klasa sprzętu. Będziesz miał wszystko (kompletny dźwięk) szczegółową górę, piękny szeroki środek, dźwięk odrywa się od kolumn, będzie też bas - nie za dużo nie za mało.
Różnicę poczujesz od razu. To bardzo doby wzmacniacz i zostanie jeszcze na nowy dac Cambridge Audio DacMagic 100 - Uważam, że to bardzo dobra cena za ten wzmacniacz. Sprzedawca sprawdzony. Dodatkowo masz na odsłuch 14 dni. Może na nowo "odkryjesz" muzykę!?
http://allegro.pl/piekny-rotel-ra-971-mkii...6718108051.html .
Możesz spróbować negocjować cenę, lub rozmawiać ze sprzedawcą to ściągnie wzmacniacz w jeszcze lepszej cenie poza allegro. Ja tak kupowałem, ale czekałem na sprzęt ok. 2-3 tygodni.

Polecam też z zapoznaniem się rankingu kolumn, wzmacniaczy, daców i wiele więcej. Ranking jest dość stary - tzn ceny sporo poszły w dół, jest też wiele sprzętów nie produkowanych już, ale dostępnych na rynku wtórnym.

Aha!! Uzupełnij swój profil o miejscowość - lokalizację, będzie na przyszłość lepiej coś doradzać np. sklepy w Twojej okolicy. Masz to w zakładce "Panel kontrolny"

ranking.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Może i prościej, ale po co?



Po co? Bo taniej. Odchodzi Ci jedna obudowa i interkonekt (a to też 100-200 zł).



Uważam, że taka konstrukcja kompaktowa - mocno ogranicza cały zestaw. Moim zdaniem konstrukcja "dzielona" wzmacniacz + Dac jest lepsza o tyle, że daje nam możliwość późniejszej konfiguracji pod względem naszego gustu muzycznego - wymiany tylko wzmacniacza lub tylko daca na lepszy element jakościowo i brzmieniowo. A kwestia 100 - 200 zł patrząc przyszłościowo jest mało istotna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już mówiłem nie odrzucam opcji zakupu nowego sprzętu. Wiem jednak że w tych pieniądzach (1200 zł) nie poszaleje i zakupię sprzęt z dolnej półki. Z drugiej strony troszkę obawiam się używanego sprzętu. Doświadczyłem już problemów z "używkami" icon_smile.gif. Gdyby wpadły Wam w oko jakieś ciekawe oferty, wrzućcie proszę do wątku. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szanowni Koledzy! Podbijam temat. Po moim ostatnim poście dokonałem ostatniej akcji reanimacyjnej Denona PMA720A. Niestety ponownie pojawiły się problemy i podjąłem decyzję że pora go wymienić. Co możecie mi polecić? Budżet około 1000-1200 zł. Z góry dzięki za pomoc! Co myślicie o tych opcjach?

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c326bee.html

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/nad-c316bee.html

Edytowano przez Bonieklbn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎25‎/‎02‎/‎2017 o 17:01, Bonieklbn napisał:

Dźwięk nie powinien być zbyt wygładzony, lubię soczyste brzmienie. Lubię jasne i dynamiczne brzmienie, niekoniecznie ostre i konturowe ( nie wiem czy to się nie wyklucza!). Wydaje mi się że nie szukam ciepłego, łagodnego, tulącego dźwięku...

Opis pasuje do barwy dzwiekowej wzmacniaczy Yamaha, które, malo tego ze mozna aktualnie dostac sprzezone z konwerterem cyfrowo-analogowym, to i jeszcze za przystepna cene (nowe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...