Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Dali Zensor 3?


WATLUSZ

Recommended Posts

Witam.

Nowy i niezorientowany jestem totez zwracam sie z prosba. Otoz dostalem pozwolenie od wspolmalzonki na wymiane sprzetu grajacego icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Tak jak w temacie zdecydowalem sie na kolumny Dali Zensor 3. Jednak moja indolencja sprzetowa nie pozwala mi wybrac dobrego wzmacniacza. Co proponujecie? Budzet wzmacniacz to okolo 2 tys zlotych polskich.

Ps. Sprzet bedzie stal w pokoju o wielkosci 34m2. Slycham przewaznie rocka i ciezkiego metalu, aczkolwiek innymi gatunkami muzyki tez nie gardze icon_smile.gif
Ps2. Spzret chce podączyć do komputera i w przyszłości planuje zakupic nowy porządny CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dali zensor 3 do pokoju 34 m2 i do metalu? Czarno to widzę.
Kolumny zdecydowanie za małe i o miękkim charakterze brzmienia.
A wzmacniacz pewnie mam być nowy?

Za mało podałeś jednak danych. Przydałoby się choć napisać jakie brzmienie lubisz, jakie masz źródło dźwięku. Albo przewidujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zmienic głośniki bowiem jeszcze nie zakupione. Ale słuchalem je gdzies kiedys będąc na u znajomych i bardzo mi sie podobały. Muzycznie musza odpowiadac takze wspołmałżonce która metalu nie słucha a raczej bardzie rock tudzież jazz. Moim żródłem dzwieku bedzie głownie cd player. A rozmiar pokoju mozna zmniejszyć i przestawic sprzet do mniejszego okolo 18m2 icon_smile.gif
ps. Tak wzmacniacz chce kupic nowy...może to byc kwota troszke wyzsza...mam troszke swoich zaskórniaków icon_smile.gif
ps2. Zapomniałem o drugim zrodle dzwieku ktorym jest moj gramofon icon_smile.gif TEAC TN-300
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolumny (nie głośniki, bo to co innego), powinny być jednak bardziej uniwersalne.
Jeśli nie kupione, to może zdecydujecie się na coś innego? Np. Monitor Audio BX czy Indiana Line?
Specjalnie nie piszę jaki model, bo jeśli jednak miałyby grać w pokoju 34 metry, to powinny być podłogowe.
Co Ty na to?
Jeśli wchodzą w grę te opcje, to podaj budżet na kolumny.
A jak uparłeś się na Dali Zensor, to faktycznie trzeba sprzęt przenieść do mniejszego pokoju.
Jeśli się zdecydujesz na konkretne kolumny wówczas poszukamy wzmacniacza.
Bo najpierw warto wybrać kolumny a później dobrać do nich wzmacniacz,

Żona też będzie słuchała z gramofonu, czy jakiegoś innego źródła?

Jak widzę gramofon ma swój przedwzmacniacz. Nie wiem na ile jest on dobry. Ale jeśli nie ma możliwości jego ominięcia, to trzeba korzystać z tego rozwiązania.

I nie obawiaj się sprzętu używanego.
Nadmienię, że my tu w większości, bardziej doświadczeni forumowicze mamy sprzęt z drugiej ręki.
Bo nam chodzi o jakość dźwięku.
I Tobie bym polecał takie kolumny i wzmacniacz. Miałbyś naprawdę już wysmakowany zestaw. A tak to będzie właściwie budżetówka albo coś niewiele lepszego.
Ale jak chcesz.

Czekam aż się ustosunkujesz do tego co napisałem. Postaraj się odpowiedzieć na wszystkie kwestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jestem otwarty na propozycje. Od jakiegos czasu kolekcjonuje muzyke, przede wszystkim na cd i winylach. Korzystalem ze starego zestawu Techniksa ale właśnie czas na zmiany. Odpowiadając na pytania....z małego pokoju korzystamy częściej nizli z duzego takze tam możemy spokojnie zamieścic sprzet. W mały w sumie jest takze stacjonarny komputer wiec byloby lepiej. Jeśli chodzi o słuchanie to częściej ja korzystam. Małzonka także korzysta z gramofonu i z tego co wiem można wylączyć preamp w tym odtwarzaczu. (dodam tylko ze ten zainstalowany dziala calkiem poprawnie). Wzmacniacz niekoniecznie musi w sumie być podłączony do komputera gdyż mam inne głośniki, które służa praktycznie tylko do codziennego użytku tudzież oglądanie filmow. ( Harman Kardon stick III). Nie słucham muzyki z mp3 tudziez innych komputerowych formatów. Głownie cd i winyl.Nie potrafie określić dzwieku jaki chciałbym mieć w domu, ale jeżeli już musiałbym to bardziej poszedłbym właśnie w delikatniejsze brzmienie, aksamitne? (wole stracic na słuchaniu Slayera nizli Stinga mimo ze tego pierwszego słucham wiecej), stąd moje zainteresowanie Dali Zensorami.
ps. Może być sprzęt używany
ps2. Budzet na wszystko czyli wzmacniacz kolumny i cd player w takim bądz razie bedzie około 4000 - 5000 złotych polskich lub około 1000 funtów (mieszkam na wyspach)
ps3. Wzmacniacz nie musi sie cechowac jakimis szcegolnymi bajerami typy spotify , sieć internet itp itd. Klasyczny wydaje mi sie w sumie chyba bardziej odpowiedni icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w 18 m zagra to lepiej. Chodź zastanów się nad podłogowki heco music style 500, indiana line nota 550.
Są w podobnej kwocie a jednak zagrają z lepszą stopa.
Do 30 m na pewno nie pakoj podstawkowych.
Co do wzmacniacza w tej kwocie polecam magnata ma600, jest na prawdę bardzo dobry. Ewentualnie nada 326.
Nad sprzętem używanym możesz się zastanawiać jak bliżej ogarniesz jaki dźwięk lubisz i jaki sprzęt chcesz kupić. W tym celu zapraszam cię na odsłuch paru modeli zarówno małych jak i dużych.
Ewentualnie mogę sprzęt wysłać do Ciebie abyście z małżonką na spokojnie posłuchali czy takie brzmienie wam odpowiada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w 18 m zagra to lepiej. Chodź zastanów się nad podłogowki heco music style 500, indiana line nota 550.
Są w podobnej kwocie a jednak zagrają z lepszą stopa.
Do 30 m na pewno nie pakoj podstawkowych.
Co do wzmacniacza w tej kwocie polecam magnata ma600, jest na prawdę bardzo dobry. Ewentualnie nada 326.
Nad sprzętem używanym możesz się zastanawiać jak bliżej ogarniesz jaki dźwięk lubisz i jaki sprzęt chcesz kupić. W tym celu zapraszam cię na odsłuch paru modeli zarówno małych jak i dużych.
Ewentualnie mogę sprzęt wysłać do Ciebie abyście z małżonką na spokojnie posłuchali czy takie brzmienie wam odpowiada.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 3 to dobre monitory, ale faktycznie zdecydowanie w pomieszczenie poniżej 20m.
W szybkim rocku, metalu 3 sprawdzą się, ale pod warunkiem odpowiedniego wzmacniacza, moim zdaniem przynajmniej neutralnego, lub z tendencją to utwardzania przekazu i z dobrym timingiem.
Pewnie chcesz sugestie, ale to tylko sugestie, do posłuchania i odsłuchu np . Pioneer A30, a jak potrzebujesz czegoś z Dackiem np Onkyo A9050.
Indiana line nota 550 też dobrze się sprawdzi i gabarytowo i brzmieniowo. Z nią nawet można lekko pójść w stronę wzmacniaczy, nieco cieplejszych bo sama gra dość zwartym i precyzyjnym dźwiękiem . Z 550 już raczej nie Onkyo Axxxx, można się pokusić o odsłuch innych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to w 18 m zagra to lepiej. Chodź zastanów się nad podłogowki heco music style 500, indiana line nota 550.
Są w podobnej kwocie a jednak zagrają z lepszą stopa.
Do 30 m na pewno nie pakoj podstawkowych.
Co do wzmacniacza w tej kwocie polecam magnata ma600, jest na prawdę bardzo dobry. Ewentualnie nada 326.
Nad sprzętem używanym możesz się zastanawiać jak bliżej ogarniesz jaki dźwięk lubisz i jaki sprzęt chcesz kupić. W tym celu zapraszam cię na odsłuch paru modeli zarówno małych jak i dużych.
Ewentualnie mogę sprzęt wysłać do Ciebie abyście z małżonką na spokojnie posłuchali czy takie brzmienie wam odpowiada.

Pozdrawiam




Jeżeli mały pokój to zdecydowanie podstawkowe...na podłogowe raczej za mało miejsca. Ten Magnat wygląda zachecajaco totez znajde gdzies i sprobuje posluchać tego zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest o tyle prosta że ja podstawki po prostu juz mam. stoja na nich moje leciwe Techniksy icon_smile.gif i stoja dość dobrze ustawione. Ale oczywiście skorzystam z sugesti kolegi i podczas odsluchu sprawdze magnata 600 zarowno z Dali Zensorami jak i z Indian Line. Jezeli beda brzmialy lepiej, standy można zawsze schowac na strychu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...