Skocz do zawartości

Zestaw stereo w cenie ok. 5000zł


gurus

Recommended Posts

Oj to moim zdaniem tracisz na kablu znacząco. Przedłużany 1.5mm i to nie do końca jasnej klasy do takich kolumn. A możesz na chwilę puścić zewnętrznie do testów jakiś inny? Bo ok kable to szlif systemu ale u ciebie moim zdaniem to niestety degraduje. Plus to ustawienie. Poprawiłeś je? Wysuwasz je na odsłuch?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby puścić na zewnątrz i o niego się nie potykać, to musiałbym cały pokój na około polecieć i to by było ze 20mb na kanał:( Docelowo będę kombinował, żeby ten regał zamienić na coś w co zmieści się zestaw z wzmacniaczem. Teraz tylko będę testował na roboczo z kablem 4mm i wzmacniaczem na jakimś stoliku na czas słuchania.

A co do odsłuchu to tak, wysuwam na dłuższe słuchanie. Tylko muszę te podstawki nabyć, bo nie mam za co, szczególnie prawej kolumny, złapać żeby wyciągnąć. Zobaczę też czy kolce zamiast gumek coś zmienią przy okazji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł odtwarzacz CD i już wpięty do systemu:)

W rzeczywistości wizualne podoba mi się nawet bardziej niż na zdjęciach. Całkiem zgrabny jest ten Denon. I ten aluminiowy front też dodaje audiofilskości;) Plamy na froncie, to tylko moje zaciekawione paluchy.

Co do brzmienia, to jest zauważalna poprawa w stosunku do BR + Fiio. Choć w przypadku basów to "trochę wada", bo przez to, że jest go więcej, to kolumny zaczęły w tych narożnikach buczeć. Teraz do odsłuchu już koniecznie muszę je z narożników wyciągać;) A tak na serio, to cieszę się, że utwory zdecydowanie nabrały nasycenia. Coś o czym pisałem w kontekście braku dynamiki w Luxtorpedzie, na samym początku wątku. Teraz jest zdecydowanie lepiej, z czego bardzo się cieszę, bo psuło mi to odbiór kilku cięższych kawałków.

Lepsza jest też stereofonia i uporządkowane granie przy szybszych utworach, w których więcej się dzieje, a poprzednio były lekko zbyt "jazgotliwe".

Albo mam bardzo silny efekt placebo. Choć gdyby nawet, to nie psuje mi to przyjemności z samego odmienionego słuchania;) 

Wrzuciłem zdjęcia z uginającą się od dobroci półką.

PS: Może z ciekawości poproszę żonę, żeby mi przyłączała źródła i zobaczę czy w ciemno też będę tak stanowczy w sądach;)

IMG_20180207_182549.jpg

IMG_20180207_182558.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie pisałem chwilę, bo zajęty byłem testowaniem sprzętu.

I tu kilka nowości:

Nr 1 - bas który pojawił się w kilku utworach NIE był spowodowany nowym odtwarzaczem CD. Z ciekawości przełączyłem na BR + FiiO i odczucia jeżeli chodzi o dźwięk (ilość wysokich i niskich) nie zmieniły się. I tu zagadka: sprzętowo nic więcej, oprócz CD, nie zmieniałem ostatnio, adaptacji akustycznych przy tych odsłuchach też nie robiłem.

Moje obserwacje o pojawieniu się basu potwierdził też kolega, który pierwszy raz przyszedł niedługo po pierwszym podłączeniu kolumn i brakowało mu basu - mimo mojego zachwycania się sprzętem;) Teraz drugi raz przyszedł przy okazji i zauważył, że ten sam utwór co wtedy gra "jak należy".

Pomysły mam dwa:

a) robiłem porządki w kablach za sprzętem (układałem, sprawdzałem połączenia, etc) i tu coś mogło zadziałać ale chyba mało prawdopodobne, bo kabli nie zmieniałem tylko porządkowałem.

b) Densen musiał się wygrzać ponad tydzień, żeby basy nabrały głębi. Po pierwszym kontakcie części utworów nie słuchałem, bo bez basu nie było to aż tak przyjemne i dopiero przy podłączeniu CD i ponownej weryfikacji okazało się, że zmiana na lepsze nastąpiła tylko nie z powodu samego CD.

Ciekawe doświadczenie.

CD od BR+FiiO różni się w moim odczuciu ilością detali i bogatszą sceną. Ale ilość niskich i wysokich, oraz ogólny dźwięk bardzo zbliżony.

Nr2 - przy okazji innych testów rzuciłem na roboczo porządniejsze kable na ziemię (2x4mm) w celu posłuchania czy słyszę różnicę.

I tak na pewno łatwiej było znaleźć takie ustawienie, żeby prawidłowo pojawiały się pozorne źródła dźwięku (obecne kable są nierównej długości i sprawiają z tym problem). Poza tym wydaje mi się, że więcej jest detali, uporządkowania i mniej męczą wysokie dźwięki. Ale tu musiałbym bym dłużej posiedzieć i szybko przełączać między kompletami, żeby zobaczyć różnicę. A bez bananów nie ma na to szans;)

Może też ma znaczenie fakt, że słucham raczej cicho - bo wieczorem jak reszta domowników śpi/szykuje się do spania?

Nr3 - najwięcej, nie do przeoczenia zmian, osiągnąłem akustyką pomieszczenia i tu zapraszam do równoległego wątku, gdzie opisuję zmagania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...