Skocz do zawartości

Wzmacniacz


BlezZ

Recommended Posts

Witam

Zamierzam kupić sprzęt stereo do pokoju ok.15 m2 jak na razie stac mnie tylko na wzmacniacz (650zł) 😕 później pomyślę o kolumnach. Co do wzmacniacza znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kenwood-ka-7020-dual-mono-hi-end-gwarancja-i6721182339.html co myślicie o tym sprzęcie? Może polecicie mi coś innego?.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz post, pytanie jak należy http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html z czym to gra, jakie brzmienie lubisz itd.

Co znaczy cena kolumn do wzmacniacza? W przypadku nowych sprzętów, to kolumny dobrze jak są droższe od wzmacniacza- bo w kolumnach jest sporo większy potencjał. Lepiej to przełoży się na brzmienie.
Niemniej w przypadku używanego wzmacniacza za 4oo zł sytuacja się nieco zmienia, ceny kolumn używanych też różnie spadają. Niektóre marki kolumn są tanie jak barszcz bo są cienkie jak zupa z papierka, inne tanieją wolno bo są cenione.
Jednak kolumny dobiera się brzmieniowo do wzmacniacza :!: icon_cool.gif
Niemniej zachęcam napisz dokładnie o co Ci chodzi, czego oczekujesz.

PS. Nie cytuj całych postów pod oryginalnym postem, bo i po co ? Załączam jpg.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak sprzęt będzie używany do muzyki house, rap i właśnie zależy mi na basie i głośności icon_biggrin.gif oczywiście sprzęt jak i kolumny chce kupić używki i teraz załóżmy że kupiłem sobie ten wzmacniacz kenwood 7020 i jestem wstanie przeznaczyć na kolumny max. 500zl kupię coś rozsądnego za taką cenę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

A więc tak sprzęt będzie używany do muzyki house, rap i właśnie zależy mi na basie i głośności icon_biggrin.gif oczywiście sprzęt jak i kolumny chce kupić używki i teraz załóżmy że kupiłem sobie ten wzmacniacz kenwood 7020 i jestem wstanie przeznaczyć na kolumny max. 500zl kupię coś rozsądnego za taką cenę?


Głośność - nie jest ważne we wzmacniaczu ile ma Watów, ale jaką ma dynamikę. Co do kolumn - to tu liczy się efektywność.
W miarę dobre wzmacniacze mają dynamikę powyżej 100 dB, kolumny zaś dobrze jak mają minimum 88 dB skuteczności.
Zależność jest mniej więcej taka, im większa dynamika wzmacniacza, tym mniejsza może być skuteczność kolumn i odwrotnie.

Wzmacniacz na początek, w miarę dobrze grający możesz rozważyć Cambridge Audio A1 - ceny tych wzmacniaczy kształtują się w okolicach 200 - 350 zł. Po jakimś czasie możesz pomyśleć o wymianie elektroniki we wzmacniaczu bo to dość stara konstrukcja, a wszystko się psuje. Taka nazwijmy to odbudowa to koszt ok. 350 zł, a efekt taki, że masz kompletnie nowy wzmacniacz z bardzo dobrym brzmieniem. Są to bardzo muzykalne urządzenia i wystarczające by nagłośnić pomieszczenie do 20m 2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika (decybel [dB])

wzmacniacze i amplitunery

Informuje o rozpiętości natężenia poszczególnych partii utworu, jaką jest w stanie oddać urządzenie - od najcichszych do najgłośniejszych, bez regulacji poziomu głośności oraz bez szumu przy cichych fragmentach i bez zniekształceń przy najgłośniejszych.

Przy prawidłowej słuchacz może usłyszeć wiernie zarówno np. głos świerszcza, jak i hałas mknących bolidów F1, a wszystko bez konieczności korygowania poziomu głośności. Niestety, wielu producentów pomija tak istotny parametr w specyfikacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Zamierzam kupić sprzęt stereo do pokoju ok.15 m2 jak na razie stac mnie tylko na wzmacniacz (650zł) ?? później pomyślę o kolumnach. Co do wzmacniacza znalazłem coś takiego http://allegro.pl/kenwood-ka-7020-dual-mono-hi-end-gwarancja-i6721182339.html co myślicie o tym sprzęcie? Może polecicie mi coś innego?.



Proponuję dołożyć jakieś 300-350 zł to będzie można o pomyśleć o całości wzmacniacz/amplituner, kolumny, kable itd.
Co ma być źródłem dźwięku (komputer, odtwarzacz cd, gramofon, radio) - co masz z tego?
Najlepszą jakościowo i jak na razie najtańszą opcją jest odtwarzacz CD.

Zestaw dobiera się parami tzn. kolumny do wzmacniacza/amplitunera by nie było przebarwień tonalnych, dominacji wysokich czy niskich. O Kenwoodzie nic nie wiem, natomiast Cambridge A1, Rotel Ra921, Ra931 to już przyzwoite granie. Z innych marek to np. Harman Kardon HK630,HK980, Yamaha ax496, Denon pma725, pma925. Dobrze by było udać się do sklepu by odsłuchać parę wzmacniaczy i kolumn nawet tych nowych na które nas w danym momencie nie stać. Da Ci to co nieco pogląd jaki dźwięk ci się podoba, a jaki nie.

Oczywiście są też dużo lepsze wzmacniacze spośród wymienionych, ale w tym budżecie to oscylowałbym w granicach 50/50 lub 40/60 ceny na wzmacniacz i kolumny. Pod warunkiem że dołożysz coś do 800-1000 zł na całość to takie minimum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio A1 - bardzo dobry wybór na początek, ładny bas i średnica, może nie jest tak dynamiczny jak Rotel - ale to dobra szkoła grania i chyba bardziej muzykalny. Może przypadnie Ci do gustu.
Na wersję nie patrz, zwróć tylko uwagę, aby był zadbany.
Przydałby się dac - ładnie by się zgrał Cambridge Audio DacMagic 100 -około 600 zł, ale to by zamknęło nam możliwość kupna kolumn. Może masz kogoś w rodzinie - kto by mógł wziąć Dac na raty lub kupił Ci na urodziny? icon_biggrin.gif
Co do kolumn to najlepiej jakbyś sam pojeździł na odsłuchy ze wzmacniaczem. I tu liczę na bardziej na kolegów by sensownie to zestawić.
Może Phonar, bardzo uniwersalne kolumny jak dla mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały kolumny, masz 15m2 - to już można pomyśleć o małych podłogówkach / podstawkowych. Wklej rysunek pokoju i zaznacz, gdzie chcesz postawić kolumny.

Znalazłem coś takiego wzmacniacz cambridge a1mk3 + marantz-cd5400-cd + kolumny na głośnikach norweskich Seas - kupiłbym tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Zostało by jeszcze na Dac CA DacMagic 100 - o ile jeszcze jest do sprzedaży. Kolumienki stan nieszczególny. Kupiłbym z kablami. Wszystko zakurzone nie wiadomo gdzie to stało, ale cena kusząca.
https://www.olx.pl/oferta/zestaw-wzmacniacz...html#6048ddee4d

2 propozycja CA A5 + Eltax Monitor 3 - cena 750 - drożej, ale wydaje się że lepiej - na dac będzie musiał ktoś dołożyć z rodziny, albo raty
https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-zinteg...html#fe1dc5140a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...