Skocz do zawartości

Wzmacniacz


BlezZ

Recommended Posts

Na allegro jest sporo wzmacniaczy kenwooda, jvc, duel w ładnym stanie do 250 zł(oczywiście CA też oki) do tego MD np sony 330 ostatnio za 50 zł w licytacji poszedł jako DAC, kable miedź, rca i optyk budżetowe za jakieś 70 zł i kolumny za 300 zł. Tak tylko wtrąciłem:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok.
Dobrze że to zrobiłeś. Tylko trzeba podać konkretne modele.
Bo fakt jak się tak wylicza to też myślałem dobierzemy a przychodzi coś do czego i jest problem z doborem
Także myślę że ten budżet jest ciężki i pozwala jedynie na początkujący zestaw który musi mieć kompromisy wyposażenia, dźwięku oczywiście też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie wszystko mylisz. Albo Komputer, albo CD. Jeżeli muzykę puszczamy z komputera potrzebny jest dac, bo bezpośrednio z kompa np. wyjściem słuchawkowym do wzmacniacza i dalej do kolumn głośnikowych, to jakość jest taka, że mnie uszy bolą. Owszem słuchać się da.
Komputer > Dac> Wzmacniacz>Kolumny albo CD>Wzmacniacz>Kolumny - tutaj może iść bez Dac.

Dac - tu urządzenie które "przerabia" sygnał cyfrowy na analogowy - jeżeli słuchamy mp3 to poprawia ten dźwięk.
To mniej więcej tak jak weźmiemy gume od gaci - powiedzmy 40 cm i odetniemy z tego 15 cm później naciągniemy i zszyjemy razem to niby to samo, ale uwiera. Mp3 też uwiera ale w uszy. A Dac nam "dodaje" powiedzmy 10 cm tej "gumy" i może nie jest idealnie, ale w miarę komfortowo i zdecydowanie lepiej.

Do Daca można podłączyć np. komputer, TV, DVD, jakieś bardzo słabe CD. Takie urządzenia jak CD, DVD mają już DAC w sobie i nie trzeba stosować zewnętrznego Daca, ale zdarzają się wyjątki.

Jakość dźwięku z CD jak do tej pory jest zdecydowanie najlepsza i najtańsza. W CD stosuje się pliki tzw bez stratne.
Natomiast przy muzyce z komputera króluje Mp3, Mp4 itd. Są to formaty stratne. Podałem Ci na przykładzie powyżej.
To w takim dużym uproszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno keenwood 7020 i 770 to dobre wzmacniacze. W tych obszarach cenowych(600zł) raczej ciężko mi coś innego wymyśleć.
Do 15 m to tylko podstawkowe monitory. Do muzyki jakiej słuchasz polecałbym Ci kolumny z mocną podstawą basową ale to już jak się zdecydujesz na wzmak.
Przy kompie bez dac się nie obejdzie. Najlepiej zewnetrzny ale w tym budżecie możesz poszukać wzmaka z wbudowanym dac. To bardzo zawęża poszukiwania. Proponuje na początek zewnętrzny tani dac.
Nie robcie wody z mózgu nowemu. Cd to nie najlepsze źródło na świecie tylko najbardziej uniwersalne i ma najlepszy stosunek ceny do jakości.Blezz musisz tylko pamiętać, że w tym budżecie to lepiej opłacało by Ci się kupić cd.
Ale skoro nie chcesz to zainwestuj w keenwooda później kolumny w tej samej lub wyższej cenie. Dac na poczatek jakieś fiio lub ifi z wejďciem usb. Za jakiś czas rozejżysz się za dac z prawdziwego zdarzenia i kablami trochę lepszej jakości.

Blezz, sugeruję zwiększyć budżet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...