Skocz do zawartości

Tani Interkonekt 2xRCA do 200 złotych


Recommended Posts

Witam,
Jaki interkonekt polecacie kupić w cenie do 200zł? Miałem zamiar kupić Melodikę MD2R05 w cenie 100złotych, ale drążąc temat natknąłem się na bardzo dobre opinie o Wireworld Luna 7 (150zlotych) i CHORD C-LINE (200złotych). Czy opłaca się dopłacić do droższych kabli czy pozostać przy pierwotnym wyborze i zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Kraftem. Ponieważ mając tanie kolumny, czy najtańszy wzmacniacz lepiej byłoby dołożyć te 200 pln i kupić ( jeśli to możliwe) wyższy model kolumn, lub wzmacniacza.
Zaś jeśli masz np tanie kino domowe, może lepiej połączyć CD z amplitunerem kablem optycznym, lub coaxem. Podobne experymenty można robić przy amplitunerach stereo sieciowych , tych które maja naprawdę dobre DACki ( 602, 8150 itd) wtedy mniej wydasz na dobry RCA.

Osobiście mam wspomnianego rca : Wireworlda jak i profigolda, prolinka.
To jest według mnie tak, że najlepiej różnicę słychać jak posłucha się z tydzień, osłucha, przyzwyczai na jakiejś płycie, najpierw jeden, a potem przepnie drugi. Takie zmiany, że wepniesz na 3 minuty jeden, a potem za chwile drugi chyba niewiele dadzą do spostrzeżeń, różnicy możesz nie zauważyć.
Osobiście jak ostatnio jak wpiąłem zamiast Luny rca prolinka było ok, ale najbardziej różnicę zauważyłem porównując brzmienie CD na prolinku z brzmieniem tegoż CD po kablu optycznym do DAca, Prolink dawał dźwięk mniej rozdzielczy.
Po kilku dniach włożyłem znów Lunę i góra była subtelnie lepsza, podkreślam subtelnie , porównując dalej brzmienie CD połączonego przez Lunę i przez optyka takich różnic jak wcześniej z prolinkiem nie było.
Choć oczywiście są, bo dobry dac we wzmacniaczu skutkuje zazwyczaj nieco lepszą precycją i rozdzielczością względem połączenia RCa , zwłaszcza jak np odtwarzacz CD jest średniej klasy, czy ciepłym brzmieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konkretnie to który z tych 3 kabeli kupić. Nie lubię kupować 2 razy i chcę od razu kupić kabel który będzie się nadawał do nowego wzmacniacza. O kablach melodiki czytałem że brzmią jak kable wielokrotnie droższe, a to znaczyłoby że są lepsze zarówno od Wireworld Luna 7 i CHORD C-LINE?
Do listy dodaję jeszcze Atlas Element Integra za 200złotych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

O kablach melodiki czytałem że brzmią jak kable wielokrotnie droższe, a to znaczyłoby że


A czy brałeś pod uwagę, że takie spostrzeżenie może wynikać też z czegoś innego, lub można je odczytywać inaczej... np.
a- na pewnym już dobrym poziomie wykonania różnice neutralnych kabli mogą być nieduże, ba subtelnie małe .
b- w ogóle różnice brzmienia różnych kabli rca są nieduże, w każdym razie mają najmniejszy wpływ ze wszystkich składowych systemu audio.
c- na przeciętnym systemie patrz punkt /b/, tym bardziej.
d- owszem kable wielokrotnie droższe są w jakimś aspekcie czasem lepsze ( lepsze wtyki, izolacja/ekranowanie ), czy też inne( co nie znaczy że są zawsze lepsze dla każdego), a na pewno ich wyższa cena wynika z innych aspektów, koszty produkcji są wyższe, bo krótko seryjność, ale droższe też bo wyższe są też nakłady marketingowe reklamy itd

Cytat

Ale konkretnie to który z tych 3 kabeli kupić.


W sumie patrz wcześniejsze uwagi... nawet jeśli których z nich jest znacząco inny, to wybór zależy też od konkretnych preferencji. konkretnego wzmacniacza. Bo chyba zdajesz sobie sprawę że brzmienie marantz pm 6006, a Denona pma1510, czy CA cx60 to różne historie.
Jeśli chcesz po prostu lepszy kabel RCA to każdy z nich jest lepszy od jakieś linki z marketu za 20zł icon_biggrin.gif , ale który z nich Tobie pasuje ( w dodatku konkretnie) to już wróżbiarstwo i kryształowa kula.

ps . Może się okazać że jak kupisz wzmacniacz z b dobrym dackiem i połączysz go z CD kablem optycznym, coaxialnym to takie połączenie wygra dla Ciebie jakością z połączeniem 2RCA, a nakładowo jest sporo tańsze ( chyba że chcesz płacić za markę na takim kablu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czytając barwne opisy jak "grają" te kable spodziewałem się nie wiadomo jakiej poprawy dźwięku icon_biggrin.gif . Sprowadziłeś mnie na ziemię. W takim razie wezmę najtańszą Melodikę.
Jeżeli chodzi o dźwięk to chodzi mi żeby był jak najbardziej muzykalny i nie "kłuł" w uszy. Na razie dłuższe słuchanie cd męczy (nie jestem w stanie określić czy to bardziej sprawa dołu czy góry). Radia mogę słuchać cały dzień stąd podejrzewam że jednak góra (dźwięk w radiu skompresowany i mniej szczegółowy).
Przy okazji w przyszłym miesiącu planuję wymienić stare kable głośnikowe JAMO FLAT 2x1,5 na Chord Clearway (59zł/m). Czy tutaj różnica będzie bardziej odczuwalna, czy również nie warto wydać aż tyle i lepiej wziąć Melodikę (20zł/m)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Radia mogę słuchać cały dzień stąd podejrzewam że jednak góra (dźwięk w radiu skompresowany i mniej szczegółowy).


Zależy jakie radio, bo jak dla mnie źle nadawane stacje FM, też z skompresowaną muzyką, gdzie dochodzi czasem niedoskonałość odbioru ( szum tła, bo zła antena etc) mogą męczyć.
Zaś stacje radiowe internetowe, czasem ganione za średni bitrate np. 128 - 192 kbsek nie są tak naprawdę złe, odpada szum tła, jest dużo przyjemniej, jest głębia, dokładność( co nie znaczy że ostrość, bo to nie to samo). Choć oczywiście zależy od wzmacniacza , kolumn.

Cytat

Przy okazji w przyszłym miesiącu planuję wymienić stare kable głośnikowe JAMO FLAT 2x1,5 na Chord Clearway (59zł/m). Czy tutaj różnica będzie bardziej odczuwalna, czy również nie warto wydać aż tyle i lepiej wziąć Melodikę (20zł/m)?


Raczej tak jest łatwiejsza do wyłapania, oczywiście nie zawsze. Może być jednak tak że droższy i tańszy kabel mają też podobny styl, cena nie zawsze jest wyznacznikiem. Ja usłyszałem różnicę po podłączeniu kabli melodika PR ( po cienkich kabelkach) , tak jak potem po podłączeniu Qed silver 25 th aniversary, a potem wypośrodkowałem temat kablem Norstone Classic 250.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko.
Kable dobiera się do konkretnego systemu. Raczej nie kupisz czegoś raz na zawsze, bo każdy zestaw gra inaczej i potrzebuje trochę innych kabli.
Dobiera się je także do swojego gustu. Kupujesz kable w zależności co chcesz osiągnąć w dźwięku, co skorygować.
Tak, że jeśli wymienisz wzmacniacz i kabel może być do wymiany.
Kiedyś była taka "zasada", że na kable wydawało się od 10 do 25 procent sumy za jaką kupiliśmy zestaw.
Obecnie w sroższych i bardziej dopracowanych zestawach ten procent może być dużo większy. Ale nie będę Ci tu "mieszał".

Możesz kupić teraz lepszy kabelek. Moim zdaniem będzie słychać różnicę w jakości dźwięku. W większości przypadków słychać. Niektórzy nie słyszą. Ale nie słyszą też różnic pomiędzy odtwarzaczami CD itp. Trudno przewidzieć do której grupy należysz.
Ale musiałbyś się wypowiedzieć co chciałbyś w tym dźwięku, który masz, skorygować.

Lepsze kable są dlatego droższe, bo więcej pokazują a raczej mniej psują w stosunku do tańszych.
Ich cena rzeczywiście wynika z tego, że często projekt wymaga produkcji jednostkowej, użycia drogich materiałów, procesów technologicznych.
Nie jest to tylko sztuka dla sztuki, ale dla efektu, którym jest lepsza rozdzielczość, naturalność, neutralność, brak zabrudzenia czy zgranulowania albo wyostrzenia dźwięku, pokazanie lepszej sceny stereo (np. pokazanie jej lepiej wgłąb, rozklejenie planów, instrumentów), lepszy tzw. "oddech", pokazanie mikrowybrzmień, tzw. "mikroplanktonu".

Jeśli chcesz kupić lepszy wzmacniacz, to kiedyś się odezwij. Nawet w tym wątku. Opiszesz wszystko według zasad i Ci pewnie pomiożemy.
Niektóre wzmacniacze wymienione przez Ciebie są niezłe inne słabe. Na pewno można lepiej, ale to już osobny temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten szczególnie że chodzi mi o to samo. Czyli niedrogi interkonekt 150/200 zł. Mój zestaw to Onkyo tx-8150 + c-7030 + Pylon Audio Opal 23 kable głośnikowe Melodika purple rain. Ostatni element który chciał bym kupić/zmienić to interkonekt. I tu pytanie do was czy to w ogóle ma sens czy w tym przedziale cenowym usłyszę różnice. Obecnie zestaw spięty prolink exclusive. Moje typy to: Melodika MD2R ,QED Performance Audio Graphite ,WireWorld Luna 7 ,Monkey Cable Concept. Chciałabym dźwięk czysty szczegółowy z dobrym basem bez ostrej góry. Jeśli coś napisałem nie tak to przepraszam😉.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...