Skocz do zawartości

Kolumny stereo do1000zl jakie wybrać do salonu 40m


Kanar

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
I teraz moje pytanie. Szukam kolumn do 1000zł nowe lub używane pod wzmacniacz yamaha ax 592. Pomieszczenie gdzie to będzie grało to salon około 40m, muzyka jakiej słucham to Techno, Dance, Elektronika, Rock.
Myślałem nad takimi kolumnami:
1.MAGNAT MONITOR SUPREME 1002
2.STX F200n lub F360
3.Tonsil maestro180
Co myslicie.

Aktualnie posiadam Tonsil Scherzo 200 niby dźwięk nie jest zły tylko gdzieś ucieka bass. Jak stanę w kącie to ładnie słychać ale tylko tam, myślę że problem może być z bass reflexem z tyłu obudowy. Niby magnat też ma z tyłu ale niżej schodzi więc może coś poprawi.

Chętnie rozważe wasze propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch synergy jeszcze są poza moim zakresem cenowym więc chyba te magnaty będą dobre. zmierzylem jeszcze raz salon i faktycznie jest 35m. A mam jeszcze pytanie co do tego tylnego bass reflex bo w Scherzo 200 też mam z tyłu i ten bas jest słabo słyszalny. Magnat powinien wypaść lepiej? Faktycznie mają szerszy zakres częstotliwości w górze jak i w dolnym paśmie i efektywność również, czyli wszystko wychodzi na plus. A co sądzicie na wzmacniacz yamaha ax 592 mam go też od niedawna więc nie wiem co o nim mówić bo narazie podpięty był tylko pod Scherzo

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...