Skocz do zawartości

Pylon Audio Opal 23


tom44

Recommended Posts

Witam,


Właśnie próbuje złożyć sobie sprzęt audio.
Budżet 6000
Salon 24 m

Słucham najwięcej metalu dużo black, death, doom, thrash, stoner ale też rocka progresywnego space czy klasyków rocka/metalu. Oprócz tego troche spokojniejszej muzyki jak blues czy filmowa. Lubie też dobre brzmienie koncertów również akustycznych.
Brzmienie, żywe mocne, dość dynamiczne ale nie sztuczne "komputerowe", selektywna linia perkusji i basu, sporo przestrzeni - to może dość chaotyczna próba opisania moich preferencji ale to też będzie pierwszy tej klas sprzęt w moim posiadaniu, dlatego i elokwencja jeszcze dość skromna icon_wink.gif

Liczy się dla mnie funkcjonalność możliwość podłączenia komputera, TV (raczej okazjonalnie ale już nie będę inwestować w kino domowe więc musi wystarczyć), spotify (słucham dużo), może w przyszłości gramofon.


Kompletować zaczynam od kolumn bo Pylon Audio Opal 23 zrobiły na mnie naprawdę duże wrażenie zarówno na ostatni audio show podłączone pod jakiś chyba włoski wzmacniacz lampowy, ale również pod typowo budżetowym AMC XIA30 grały naprawdę bardzo dobrze. Oczywiście chętnie posłucham sugestii ale natomiast tutaj raczej nie mam wątpliwości zarówno od strony budżetu, jakości jak i samego wyglądu. Na ten moment to instynktownie będą odpowiednie.

Do tego myślę nad:
Advance Acoustic X-i60
AMC XIA50
ROTEL RA-12
BC Acoustique EX-222.1
Denon PMA-720AE
Onkyo tx 8150 lub może już gdzieś jest dostępne Onkyo TX-8270

CD:
w zależności od wyboru wzmacniacza rozważam
Yamaha CD-N301 - nie mam zaufania ale też doświadczeń z marką imponujące możliwości sieciowe niezłe parametry "na papierze" chętnie zapoznałbym się z opinią użytkownika
onkyo C-N7050 - bardzo duże możliwości zwłaszcza dla muzyki z plików
Denon DCD-720AE

Jak jeszcze ktoś poleci dobre miejsce w Warszawie do odsłuchu takiego przekroju będzie rewelacja icon_wink.gif

Dzięki za każdą podpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szczerze to w tej kwocie słaby wybór. Zarówno kokumn jak i elektroniki.
Kolega w dziale opok pisze o opalach ale miał budżet przez pół prawie. Sam rozumiesz.
Tu możesz dostać sprzęt dużo wyższej klasy.
Do twoich preferencji brzmieniowych polecał bym heco music style 900, elac debut f6 czy też dali zensor 7 oraz elektronikę
Cambridge cxa60 z cxc, Yamaha as701 z cd300, czy magnata ma600 z odtwarzaczem CD do kompletu.

Zagladnij do nas na odsłuch, mamy także modele które wymieniłes w swoim poście, przesluchasz i zobaczysz czemu proponuje ci lepszy system.
A jako forumowicze masz u nas przewidziane rabaty i cennikowo wybierzesz sprzęt droższy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś proponuje Tobie najpierw na kartce napisać czego oczekujesz od brzmienia zaczynając na funkcjach kończąc icon_biggrin.gif .
Ponieważ wybrałeś elementy różne od siebie tak funkcjonalnie jak i brzmieniowo, od ciemno i ciepło grających , po całkiem jasno, detalicznie...do tej parady brakuje jeszcze różności w postaci kolumn i robi się miszmasz.
Bo dobierając do skądinąd przyjemnie i plastycznie grającego wzmacniacza podobnie grające kolumny będą ciepłe kluchy i zero kontroli basu, natomiast do detalicznego wzmacniacza dobierając też jasne i ostre kolumny będziesz mieć jazgot.

Cytat

CD-N301 - nie mam zaufania ale też doświadczeń z marką imponujące możliwości sieciowe niezłe parametry "na papierze" chętnie zapoznałbym się z opinią użytkownika
onkyo C-N7050 - bardzo duże możliwości zwłaszcza dla muzyki z plików
Denon DCD-720AE



Dane na papierze nie mówią nic nawet o brzmieniu kolumn- z tak często podawanym parametrem "mocy" i pasmem od -do, a co dobre parametry odtwarzacza CD icon_eek.gif Można znaleźć na szybko parę modeli o takich samych parametrach, a grających jednak inaczej.
Widzę jednak kolejną niespójność, bo skoro na liście są amplitunery sieciowe stereo np Onkyo 8150 bo jakiego grzyba chcesz kupować i płacić za "to samo " w odtwarzaczu sieciowym onkyo?

Pamiętaj, że tylko mądry dobór elementów do siebie nawzajem jaki i do gustu i potrzeb da frajdę i zadowolenie . Mądry czyli biorący pod uwagę jak gra każdy element systemu , bo to że każdy gra np dobrze( czy ma dobre parametry) nie znaczy że już dobrze razem.
Skoro nie wiesz jak grają " różne klocki", ( choć byłeś na AS, no ale tam to w 90% bardzo drogie h-ifi/hi-end ) pozostaje najpierw lektura ( a jest co czytać) a potem tylko odsłuch.
Cytat

lub może już gdzieś jest dostępne Onkyo TX-8270


Nastał ten dzień, nadejszła wiekopomna chwila i w sprzęcie stereo pojawia się wejście HDMI ( choć był już pewien model ale kariery nie zrobił). Po grzyba tylko, dostarczać sygnał wizji do wzmacniacza...ale wiem ... jest tyle pytań jak połączyć TV i nagłośnić oglądane tam filmy, gry z sprzętem stereo. Użycie kabla optycznego było jak pokazuje rzeczywistość za trudne, tak więc teraz wszelkie dvd, PS4, xboxy, wejdą ze swymi kablami hdmi do 8270, a ten przekaże to dalej do TV...można i tak;)
Choć naszła mnie kolejna myśl połączenie laptopa po HDMI z tym Onkyo...choć z drugiej strony po grzyba jak można muzykę zgrać na pena wsadzić wprost w jego usb ( czy utworzyć domowego nasa) , a nie włączać laptoka by słuchać muzyki po hdmi na odtwarzaczu sieciowym.
Sorry takie moje rozważania nad sensem pewnych pomysłów, no ale klient ma problem, firma idzie z pomocąicon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie wizji a dźwięku.
Nie jest to głupie rozwiązanie, powiem więcej bardzo dużo klientów o to pytalo. Jeśli onkyo nie zmasci dźwięku to ten model będzie hitem sprzedaży. Coraz mniej urządzeń ma iotyki czy koaxiale coraz więcej hdmi.
Takie drugie USB w dziedzinie audio.

Należy sprawdzić czy amplituner sieciowy wystarczy dźwiękowo czy jednak warto się rozglądać za czystym wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za odpowiedź i propozycje. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale mam budżet 6000 total na:
kolumny
heco music style 900 ok 3300 zł
elac debut f6 ok 4000 zł
dali zensor 7 ok 4000 zł

Cambridge cxa60 z cxc 5 800 zł
Yamaha as701 z cd300m ok 3 700 zł
magnata ma600 z odtwarzaczem CD do kompletu 5700 zł

Nie wiem jakie macie zniżki icon_wink.gif ? ale sądzę że w zasięgu jest tylko heco music style 900 + Yamaha as701 z cd300m
Możecie zaproponować coś w w niższym budżecie ?

Na stornie widzę, że nie macie Opali ale i tak chętnie umówiłbym się na odsłuch tylko czy jesteście gdzieś w Warszawie ?



Cytat

Witaj,

Szczerze to w tej kwocie słaby wybór. Zarówno kokumn jak i elektroniki.
Kolega w dziale opok pisze o opalach ale miał budżet przez pół prawie. Sam rozumiesz.
Tu możesz dostać sprzęt dużo wyższej klasy.
Do twoich preferencji brzmieniowych polecał bym heco music style 900, elac debut f6 czy też dali zensor 7 oraz elektronikę
Cambridge cxa60 z cxc, Yamaha as701 z cd300, czy magnata ma600 z odtwarzaczem CD do kompletu.

Zagladnij do nas na odsłuch, mamy także modele które wymieniłes w swoim poście, przesluchasz i zobaczysz czemu proponuje ci lepszy system.
A jako forumowicze masz u nas przewidziane rabaty i cennikowo wybierzesz sprzęt droższy.

Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Planetę mam na oku tylko nie wszystkie marki tam mają które chciałbym odsłuchać.

Możesz napisać coś więcej jakiej muzyki słuchasz, z czym porównywałeś. Może coś od strony użytkowej o tx-8150 bo funkcji ma wiele ale jak z się z tego Ci korzysta na codzień.

Dzięki.



Cytat

Witam ja swojego tx-8150 z opalami 23 słuchałem w Planecie Dźwięku i to miejsce mogę ci spokojnie polecić w Warszawie.Co do samego sprzętu jest bardzo zadowolony .




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,choć nie jestem pewny czy się rozumiemy.

Cytat

Z tego co napisałeś proponuje Tobie najpierw na kartce napisać czego oczekujesz od brzmienia zaczynając na funkcjach kończąc icon_biggrin.gif .


Ja wiem jak to ma brzmieć tylko może nie napisałem tego jasno, czego brakuje w opisie ?

Funkcjonalnie: CD+spotfy, podłączenie komputera, TV,możliwość podłączenia gramofonu.
Bardziej zaawansowane funkcje sieciowe, odtwarzanie plików z usb itd to fajne opcją i jestem ciekawy czy to ma sen w tym wydaniu, jakie są wrażenia z codziennego użycia. Ale to już nie jest mój wymóg w tym momencie.



Cytat

Dane na papierze nie mówią nic nawet o brzmieniu kolumn- z tak często podawanym parametrem "mocy" i pasmem od -do, a co dobre parametry odtwarzacza CD icon_eek.gif Można znaleźć na szybko parę modeli o takich samych parametrach, a grających jednak inaczej.


Dlatego pytam o opinię użytkowników ?!?

Cytat

Widzę jednak kolejną niespójność, bo skoro na liście są amplitunery sieciowe stereo np Onkyo 8150 bo jakiego grzyba chcesz kupować i płacić za "to samo " w odtwarzaczu sieciowym onkyo?



To nadinterpretacja bo jeśli będę opierał się np o Onkyo 8150 to dobiorę do tego zestawu odtwarzacz CD bez funkcji sieciowych i odwrotnie.
Pytanie co i dlaczego jest lepsze itd. A może w tym budżecie to nie ma sensu ? Takich informacji szukam.


Cytat

Pamiętaj, że tylko mądry dobór elementów do siebie nawzajem jaki i do gustu i potrzeb da frajdę i zadowolenie . Mądry czyli biorący pod uwagę jak gra każdy element systemu , bo to że każdy gra np dobrze( czy ma dobre parametry) nie znaczy że już dobrze razem.
Skoro nie wiesz jak grają " różne klocki", ( choć byłeś na AS, no ale tam to w 90% bardzo drogie h-ifi/hi-end ) pozostaje najpierw lektura ( a jest co czytać) a potem tylko odsłuch

.

To oczywiste i dlatego pytam o jakieś sensowne konfiguracje do odsłuchu. Tu jest potrzebna opinia poparta doświadczeniem jaka konfiguracja może mi się spodobać. Wiadomo, że muszę odsłuchać. Wiadomo też, że w pokoju odsłuchowym a w miejscu docelowym może różnie zagrać icon_wink.gif
Po co pisać takie farmazony ? icon_smile.gif



Cytat

Nastał ten dzień, nadejszła wiekopomna chwila i w sprzęcie stereo pojawia się wejście HDMI ( choć był już pewien model ale kariery nie zrobił). Po grzyba tylko, dostarczać sygnał wizji do wzmacniacza...ale wiem ... jest tyle pytań jak połączyć TV i nagłośnić oglądane tam filmy, gry z sprzętem stereo. Użycie kabla optycznego było jak pokazuje rzeczywistość za trudne, tak więc teraz wszelkie dvd, PS4, xboxy, wejdą ze swymi kablami hdmi do 8270, a ten przekaże to dalej do TV...można i tak;)
Choć naszła mnie kolejna myśl połączenie laptopa po HDMI z tym Onkyo...choć z drugiej strony po grzyba jak można muzykę zgrać na pena wsadzić wprost w jego usb ( czy utworzyć domowego nasa) , a nie włączać laptoka by słuchać muzyki po hdmi na odtwarzaczu sieciowym.
Sorry takie moje rozważania nad sensem pewnych pomysłów, no ale klient ma problem, firma idzie z pomocąicon_wink.gif.



Tu nie wiem po co producenci proponują takie a takie rozwiązania. Pytanie brzmi co sprawdza się i co rekomendujesz. Jak złożyłbyś zestaw stereo na moim miejscu i super jak byś napisał dlaczego lepiej komputer czy TV podłączyć tak a nie tak. Brakuje mi Twoich rekomendacji w poście.

Czy po tym uzupełnieniu informacji zarekomendujesz jakieś rozwiązanie ? Może nawet warto, żebyś się odciął od moich preferencji i napisał jak Ty byś zainwestował 6000 w pierwsze stereo być może to będzie jakiś interesujący trop.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam amplitunera stero z optyką(nowego) a tu wybór nie jest tak duży. Słuchałem tylko Yamahy r-n 602 z Klipsch w Saturnie wydała mi się zbyt ostra i Onkyo w Planecie z Indianami 550 i Opalami 23. Co wybrałem wiadomo. Zastanawiałem się jeszcze nad Pioneer sx30 ale to bliźniacza konstrukcja z tx-8150 i Harman hk 3770 ale nie czyta flaków z pena dlatego odpadły bez odsłuchu. Słucham dużo rocka ,muzyka lat 70/80, filmowa, elektro pop ogólnie szerokie spektrum. Podłączony mam do niego c-7030 i telewizor. Spotify po blutu ( brak premium ). To chyba wszystko jak coś to wal jak w dym. Nara.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ton44 napisz do nas to wszystkie systemy będą w zasięgu. icon_smile.gif
Możesz napisać tu na forum.

Dartvader szkoda że nie posluchales Yamahy z opalami.
No ale ważne że jesteś zadowolony.

Czekam czy marantz z denonem w końcu się przebudza z tej nostalgi czy jednak będą brnąć w te niby modne mini systemiki.

Jak na razie to onkyo wyznacza kierunki w amplitunerach stereo. Swego czasu podobnie było z kinowymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 1.03.2017 o 08:15, S4Home napisał:

Ton44 napisz do nas to wszystkie systemy będą w zasięgu. icon_smile.gif
Możesz napisać tu na forum.

Dartvader szkoda że nie posluchales Yamahy z opalami.
No ale ważne że jesteś zadowolony.

Czekam czy marantz z denonem w końcu się przebudza z tej nostalgi czy jednak będą brnąć w te niby modne mini systemiki.

Jak na razie to onkyo wyznacza kierunki w amplitunerach stereo. Swego czasu podobnie było z kinowymi.

Jak wygląda porównanie Yamahy z Onkyo w przypadku tych głośników??

Zastanawiałem się jeszcze nad samym wzmacniaczem NAD C338 zamiast ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...