Skocz do zawartości

Zestaw alternatywny do kwoty 6000 zł


pokefcb

Recommended Posts

Witam Wszystkich Forumowiczów,

Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze sprzętu stereo. Pokój do nagłośnienia ma 31m^2.
Wczoraj byłem na odsłuchu i kilka zestawów trafiło w mój gust. Niestety przekraczają one mój budżet i chciałbym się Was poradzić czy istnieje szansa na zbliżoną jakość w cenie do 6000 zł? Sprzęt nie musi być nowy, najlepiej gdyby był jeszcze na gwarancji (warunek nie jest konieczny).

Testowane zestawy, które były akceptowalne:
1. CAMBIDGE CXA80 + KLIPSCH RP280F
2. VINCENT SV227 + KLIPSCH RP280F

Zestaw, który brzmiał lepiej dla mnie i takiego mniej więcej grania szukam:
1. CAMBIDGE CXA80 + MONITOR AUDIO SILVER 8
2. VINCENT SV227 + MONITOR AUDIO SILVER 8

Pozdrawiam,
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy nie są podobne, bo jednak Vincent, a CA to inny sznyt brzmieniowy, co nie znaczy że nie mogą się podobać obydwa .
Generalnie widzę, że ( chyba) chcesz coś analitycznego , dynamicznego..
Co do propozycji CA cx60 z MA silver 8 ( tudzież RX8) mam pewne obawy, bo 60 nie jest jakoś wybitnie mocna, wydajna, a silvery8 schodzą do 3,5ohma. Tak więc niskie tony mogą nie mieć dobrego dociążenia i kontroli przy głośniejszym odsłuchu ( a pokoik jest spory).

Co do propozycji serii bronze8 zamiast silver8 to jasne, że można posłuchać, czy pasuje, mam też inna propozycję...
Poszukaj zamiast silverów 8 ich poprzedniej odsłony, bo chyba bywa jeszcze w sklepach seria RX8 , różnica cenowa jest spora, wiadomo nowe musi być droższe, a starsze tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

CAMBIDGE CXA60 powinien zabrzmieć podobnie do CXA80, a jest sporo tańszy. Podobnie z zamianą MONITOR AUDIO SILVER 8 na serię Bronze.


No nie do końca bo ani cxa80 nie gra jak 60tka ani tym bardziej bronze jak silver.
Tutaj to mocno szczeliles i nie trafiłeś.

Co do budżetu to napisz do mnie o cenę a co do alternatyw to
Audiolab a8300
Cxa60 z tym że do odsłuchu
Klipsch rp260
Magnat quantum 755

Podjedz do nas na odsluch jeśli masz możliwość. Oczywiście zaproponowane przez Krafta systemy także ci podlacze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dostaniesz znakomite kolumny od Polka - Signature S55
http://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s...reo-klasy-hi-fi

Wielki komfort ich użytkowania jest taki, ze zagrają bardzo dobrze zarówno z Vincentem, jak i z Cambridgem. Aczkolwiek lepiej z Cambridge Audio.
http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-cxa60-...cz-zintegrowany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zestawy nie są podobne, bo jednak Vincent, a CA to inny sznyt brzmieniowy, co nie znaczy że nie mogą się podobać obydwa .
Generalnie widzę, że ( chyba) chcesz coś analitycznego , dynamicznego..
Co do propozycji CA cx60 z MA silver 8 ( tudzież RX8) mam pewne obawy, bo 60 nie jest jakoś wybitnie mocna, wydajna, a silvery8 schodzą do 3,5ohma. Tak więc niskie tony mogą nie mieć dobrego dociążenia i kontroli przy głośniejszym odsłuchu ( a pokoik jest spory).

Co do propozycji serii bronze8 zamiast silver8 to jasne, że można posłuchać, czy pasuje, mam też inna propozycję...
Poszukaj zamiast silverów 8 ich poprzedniej odsłony, bo chyba bywa jeszcze w sklepach seria RX8 , różnica cenowa jest spora, wiadomo nowe musi być droższe, a starsze tańsze.



Dzięki za odpowiedź.
Na pewno jeszcze trochę przesłucham zestawów zanim coś wybiorę. A zestawy rzeczywiście są różne i bardziej odpowiadał mi zestaw z Vincentem, ale był z 1,5 tys droższy.
A co do brzmienia to zdecydowanie szukam czegoś dynamicznego. Na pewno będę chciał znaleźć gdzieś do przesłuchania te starsze RX8, bo ich cena jest sporo atrakcyjniejsza od nowych 8.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tej cenie dostaniesz znakomite kolumny od Polka - Signature S55
http://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s...reo-klasy-hi-fi

Wielki komfort ich użytkowania jest taki, ze zagrają bardzo dobrze zarówno z Vincentem, jak i z Cambridgem. Aczkolwiek lepiej z Cambridge Audio.
http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-cxa60-...cz-zintegrowany



Bardzo chętnie przesłuchałbym takiego zestawu. Jednak mam trochę obawy co to niskich tonów, czy będą na zadowalającym mnie poziomie.
Będę w Białymstoku pewnie w tym miesiącu w któryś weekend, więc jeśli będzie możliwość odsłuchu, to chętnie z niej skorzystam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego pytania.
Za niewiele więcej?
Rf82II są tańsze. I nowsze RP 280 to jednak lepsze kolumny
Chyba napisałeś na odwrót icon_smile.gif
Co do cena jakość to faktycznie da się wyrwać 82 w dobrej cenie ale trzeba szukać. Wiele osób sprzedaje je po kilku latach w cenach zakupu. Niestety to tyczy się coraz większej ilości sprzętu używanego.
Nowe drozeje używane za nim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie rozumiem tego pytania.
Za niewiele więcej?
Rf82II są tańsze. I nowsze RP 280 to jednak lepsze kolumny
Chyba napisałeś na odwrót icon_smile.gif
Co do cena jakość to faktycznie da się wyrwać 82 w dobrej cenie ale trzeba szukać. Wiele osób sprzedaje je po kilku latach w cenach zakupu. Niestety to tyczy się coraz większej ilości sprzętu używanego.
Nowe drozeje używane za nim



Może rzeczywiście już mi się pomieszało od tego czytania. Źle odebrałem wypowiedzi o starszym modelu Klipscha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

W tej cenie dostaniesz znakomite kolumny od Polka - Signature S55
http://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s...reo-klasy-hi-fi

Wielki komfort ich użytkowania jest taki, ze zagrają bardzo dobrze zarówno z Vincentem, jak i z Cambridgem. Aczkolwiek lepiej z Cambridge Audio.
http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-cxa60-...cz-zintegrowany



Bardzo chętnie przesłuchałbym takiego zestawu. Jednak mam trochę obawy co to niskich tonów, czy będą na zadowalającym mnie poziomie.
Będę w Białymstoku pewnie w tym miesiącu w któryś weekend, więc jeśli będzie możliwość odsłuchu, to chętnie z niej skorzystam.




Zapraszam. Rozwiejemy obawy. Ostatnio wziąłem do domu te Signature i grają niesamowitym, głębokim ciepłym basem. Rewelacja dla basoluba!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Cytat

Cytat

W tej cenie dostaniesz znakomite kolumny od Polka - Signature S55
http://sklep.rms.pl/polk-audio-signature-s...reo-klasy-hi-fi

Wielki komfort ich użytkowania jest taki, ze zagrają bardzo dobrze zarówno z Vincentem, jak i z Cambridgem. Aczkolwiek lepiej z Cambridge Audio.
http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-cxa60-...cz-zintegrowany



Bardzo chętnie przesłuchałbym takiego zestawu. Jednak mam trochę obawy co to niskich tonów, czy będą na zadowalającym mnie poziomie.
Będę w Białymstoku pewnie w tym miesiącu w któryś weekend, więc jeśli będzie możliwość odsłuchu, to chętnie z niej skorzystam.




Zapraszam. Rozwiejemy obawy. Ostatnio wziąłem do domu te Signature i grają niesamowitym, głębokim ciepłym basem. Rewelacja dla basoluba!



Dzień dobry.
Dzisiaj wieczorem jadę do Białegostoku i chciałbym się umówić na odsłuch do Was. Czy będzie to możliwe w dniu jutrzejszym (sobota 18.03.2017) w godzinach 10-11?

Pozdrawiam
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2017 o 17:06, S4Home napisał:

Dzwon, panie!
Chłopaki mogą nie odpisać i co wtedy.
Pisz później wrażenia!

Zgodnie z prośbą opisuję wrażenia z wizyty w Białymstoku. :)

Na wstępie chciałbym pochwalić bardzo miłych i pomocnych pracowników sklepu. Byli bardzo cierpliwi i odpowiedzieli na wszystkie (nawet z pozoru banalne) pytania.

Przesłuchaliśmy wszystkich kombinacji na poniższych kolumnach i wzmacniaczach:

Wzmacniacze:

1. ONKYO A9070

2. CAMBRIDGE CXA80

3. Advance Acoustic X-i105

Kolumny:

1. Polka Audio Signature S55

2. TANNOY 67? (koszt pary około 5k)

3. Polka Audio RTI A5

4. Definitive technology BP9020

 

Wniosków z odsłuchu było bardzo wiele. Pierwszym bardzo ważną uwagą od panów z obsługi była pomoc w doborze wzmacniacza (wraz z żoną słuchamy muzyki dosyć głośno). Niektóre wcześniej planowane do sprawdzenia wzmacniacze były trochę za słabe (Cambidge CXA60).

Dźwięk uzyskiwany z połączenia kolumn z wzmacniaczem Onkyo A9070 najbardziej nam odpowiadał. Było wystarczająco dużo partii dolnych. Partie środkowe i górne były na zadowalającym nas poziomie.

Po pierwszych kilkudziesięciu minutach mogliśmy odrzucić zestawy złożone z:

- RTI A5 - dzwięk nieco sztuczny, nieodpowiadający bass

- BP9020 - zdecydowanie za dużo dolnych partii, nawet na minimalnych ustawieniach dodatkowego głośnika niskotonowego dźwięk był nie do zaakceptowania

 

Ostatecznie najlepszym rozwiązaniem dla nas był zestaw Onkyo A9070 + PA Signature S55. Jedynym mankamentem jest przekroczenie budżetu (>6k PLN).

W każdym razie ten odsłuch wypadł bardzo dobrze. Udało nam się znaleźć kolejny potencjalny zestaw, który trafia w nasz gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy to prawdopodobnie model Revolution XT6F biorąc pod uwagę cenę jaką napisałeś.

Duży plus, warto było prawda?

Rozumiem że system nie wybrany jeszcze? Coś jeszcze chcesz odsłuchiwać?

Prawdę mówiąc to sprawdź jeszcze:

Heco Music Style 900, Elac Debut F6, Dali Zensor 7

Co do elektroniki: Yamaha AS701, Magnat MA600, NAD356BEE, Cayin MT35S

Myślę że w którejś z tych konfiguracji mógł byś odnaleźć pożądane brzmienie i zmieścić się w budżecie.

 

Pozostaje do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, S4Home napisał:

Tannoy to prawdopodobnie model Revolution XT6F biorąc pod uwagę cenę jaką napisałeś.

Duży plus, warto było prawda?

Rozumiem że system nie wybrany jeszcze? Coś jeszcze chcesz odsłuchiwać?

Prawdę mówiąc to sprawdź jeszcze:

Heco Music Style 900, Elac Debut F6, Dali Zensor 7

Co do elektroniki: Yamaha AS701, Magnat MA600, NAD356BEE, Cayin MT35S

Myślę że w którejś z tych konfiguracji mógł byś odnaleźć pożądane brzmienie i zmieścić się w budżecie.

 

Pozostaje do dyspozycji.

Prawdę mówiąc to spodobały mi się odsłuchy i pewnie jeszcze chwilę dam sobie na decyzję.

Jeśli chodzi o kolumny to w tej cenie chyba najlepiej dla mnie brzmiały te Polka S55. Z Dali Zensor 7 słuchałem zestawów na Cambridge CXA80 i Vincent sv227, ale zupełnie nie trafiły w mój gust.

Teraz jest kwestia elektroniki czy jakiejś używanej nie znaleźć za 2-2,5k PLN, która będzie zbliżona brzmieniowo do wzmacniacza onkyo a9070. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś o Zensorach dlatego polecałem odsłuch. :)

Niestety po zmianie forum jest jakiś problem z wklejaniem linków zatem tylko wymienie modele wzmacniaczy w tej cenie, nie dam gotowych linkow:

Roksan K2, Xindak XA6950, Marantz PM-KI Pearl Lite, jest to odpowiednik modelu 8005, Roksan Caspian I, Denon PMA2000, NAD 370, 372 nowszy 356BEE.

 

Pozostaje do dyspozycji

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 10:24, S4Home napisał:

Nie napisałeś o Zensorach dlatego polecałem odsłuch. :)

Niestety po zmianie forum jest jakiś problem z wklejaniem linków zatem tylko wymienie modele wzmacniaczy w tej cenie, nie dam gotowych linkow:

Roksan K2, Xindak XA6950, Marantz PM-KI Pearl Lite, jest to odpowiednik modelu 8005, Roksan Caspian I, Denon PMA2000, NAD 370, 372 nowszy 356BEE.

 

Pozostaje do dyspozycji

 

Dzięki za podpowiedzi. A któryś z tych wzmacniaczy dorówna mocą i będzie podobnie brzmiał do ONKYO A9070? Czy może lepszym wyjściem jest poczekanie chwilę i odłożenie pieniędzy na 9070?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...