Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze wzmacniacza i monitorów do 2000zł


domin1002

Recommended Posts

Witam wszystkich,
rozglądam się za wzmacniaczem oraz kolumnami podstawkowymi do ~2000zł. Pokój w którym to zagra ma 11m. a sprzęt nie musi być nowy. Słucham głównie muzyki elektronicznej oraz rocka ale chciałbym również aby zestaw sprawdził się jako odsłuch do syntezatora (Roland FA-06). Nie mam za bardzo możliwości posłuchania sprzętu a im więcej opinii czytam tym większy mam mętlik w głowie. Wiadomo każdy z nas ma inne gusta i oczekiwania. Mimo wszystko wybrałem kilka opcji i prosiłbym o pomoc w wyborze lub podanie innych propozycji.

Myślałem nad takimi wzmacniaczemi:
- Marantz PM-7000
- CAMBRIDGE AUDIO 640A V2.0
- Rotel RA-972

oraz takimi kolumnami:
- Dali 103
- Tannoy M2
- B&W DM303

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kolumny stać będą na regale jakieś 20cm od ściany. Chyba że to kiepski pomysł to postaram się znaleźć jakieś lepsze miejsce



Jeśli ten regał do był skrót myślowy, a są to komody to ujdzie .Jeśli jednak regał to regał- taki zabudowany, jakaś w nim wnęka itp to będzie grał Ci cały regał, wibracje , pogłos itd, porażka.
Monitory powinny być, stać na wysokości 50 - 90 cm bo tak ma się zazwyczaj głowę jak się siedzi siedzi. Wyżej jest jednak sporo gorzej, choć najgorzej jak takie maluchy typu monitor stoją na podłodze( jak podłogówki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...