Skocz do zawartości

Salon 70m2 - Wybor sprzetu


swiss555

Recommended Posts

Witam,
Dziekuje za przyjecie na forum, to bedzie pewnie moj jedyny temat bo jestem laikiem w tych sprawach.
Ostatnio wybudowalem dom, z dosyc nietypowym salonem polaczony z jadalnia i kuchnia. (wszystko na otwartej przestrzeni az pod dach)
Wymiary:
Dlugosc: 10m
Szerokosc: 7m
Wysokosc 8m

W domu jest straszne echo. Ogolnie trudno ze soba rozmawiac.
Ogladam duzo filmow i slucham od czasu muzyki. ale raczej chodzi mi o dobre efekty filmowe.
Myslalem o zestawie kina domowego 5.1, ale boje sie ze przy tej kubaturze to dźwięki beda sie odbijac.
Nastepnie pomyslalem juz o kolumnach 2.0.
I po poszukiwaniach wyszlo na Tonsil Zeus + wzmacniacz (jeszcze nie wiem jaki)
Co o tym myslicie?
Co byscie polecali do kwoty 3000zl.
A jesli sie nie da rady do tej kwoty to z jaka kwota da rade?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z branży ma rację. Takie pomieszczenie trzeba wpierw zaadaptować akustycznie a dopiero myśleć o zestawie audio.
Ale czy ma być on do stereo, czy do kina musisz się zdecydować.
Jeśli w większości oglądasz filmy a muzyka okazjonalnie, to raczej KD.
Ale jeśli muzyki jest sporo, to zdecydowanie zestaw stereo i kolumny stereo. Czyli po prostu kolumny. Kolumny 2.0 to terminologia z kona domowego. Na gruncie stereo tego określenia raczej się nie używa.

Tu proszę poczytaj miniporadniki o akustyce pomieszczenia i ustawianiu kolumn. Po więcej napisz do mnie na PW, podając adres mailowy.
Akustyka, to podstawa w osiągnięciu dobrego dźwięku.
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

Sprzęt nowy, czy używany? Bo kupując używany możesz mieć dużo lepszy za takie same pieniądze jak nowy. Chodzi o jakość dźwięku.
Ale pewnie i tak musisz najpierw akustycznie przystosować pomieszczenie. Można profesjonalnie, co wyjdzie drogo albo bardzo drogo. A można spróbować samemu za pomocą umeblowania, zlikwidowania dużych, twardych, płaskich powierzchni, które na ogół nie są dobre dla dźwięku. Jak poczytasz poradniki, to będziesz wiedział jak to można zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu problemem będzie kubatura pomieszczenia, pokój ma obietość domu o powierzchni ok 160 m2 tak jak pisał Angel, akustyka to podstawa z linków dowiesz się o czasie poglosu itp. Sam stwierdziles ze ciężko się rozmawia więc słuchanie muzyki moze okazać się koszmarem icon_sad.gif i raczej budżet będzie mały
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karą to może być zły, nieodpowiedni zestaw, albo co gorsza dobry, a w złym pomieszczeniu ( częste sytuacje) .
Takie zestawy trzeba dobrać z głową tym bardziej jak budżet mały ( zresztą zawsze należy z głową ), a nie pod presją widma kostuchy icon_wink.gif
Czy wybrałeś, tffu, wiesz już co bardziej lubisz i wolisz , muzykę , czy film ?

PS. Potem kasa na wystrój choć takie atrium to faktycznie pogłos jak w starym kościele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Daj sobie spokój.
Raz że cena dwa że cena do wielkości nie pozwoli nawet na wybór sprzętu używanego do twojego pomieszczenia.
Na prawdę, jesteśmy branża w naszym interesie jest sprzedawać, ale mówię ci szczerze to nie ma sensu.
Wrzuć schemat szkic plan domu to odniesiemy sie jeszcze raz. Ale do póki budżet nie wzrośnie, nic z tego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam,
Dziekuje za przyjecie na forum, to bedzie pewnie moj jedyny temat bo jestem laikiem w tych sprawach.
Ostatnio wybudowalem dom, z dosyc nietypowym salonem polaczony z jadalnia i kuchnia. (wszystko na otwartej przestrzeni az pod dach)
Wymiary:
Dlugosc: 10m
Szerokosc: 7m
Wysokosc 8m

W domu jest straszne echo. Ogolnie trudno ze soba rozmawiac.



Ja bym pomyślał o zbudowaniu antresoli, nad miejscem gdzie oglądasz telewizję i relaksujesz się. Zyskałbyś dodatkowo miejsce na np. dodatkową sypialnie. Zabudował ściankami np. z karton-gipsu. Patrząc na wysokość Twojego domu to jak dla mnie czyste marnotrawstwo powierzchni bo przy 8m wysokości - teoretycznie mogły by być, aż 3 kondygnacje! Czy Twój dom był budowany przez górali? W takim domu będzie Ci raczej trudno żyć, a przecież dom to azyl, bezpieczeństwo i odpoczynek od trudów dnia, codziennego. Ja bym nie mógł.

Moja prośba - uzupełnij swój pierwszy wpis - po zapoznaniu się z poniższym tematem
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Poczytaj też o akustyce - pisał o tym Angel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to już ingerujesz mocno w chaupę.
Generalnie takie przestrzenie są teraz modne. Myślę że kolega nie po to robił taki dom żeby teraz go przebudowywać pod kątem kina za 3000 zl.
Podejdźmy do sprawy z głową. icon_smile.gif
Wyglądowo pewnie robi świetne wrażenie, akustycznie to jest mikro hala. Więc budżet do dozbierania i zapraszamy za jakiś czas.
Po prostu kolego swiss555 nie chce żebyś wtopił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem dlatego mówię żeby odpuścił. Jeśli mamy coś doradzać na siłę to nie tędy droga. Ja wiem że każdy chce obcować z audio, filmami itp. Fajnie wszystko super. Ale to nie te fundusze.
Tu co najwyżej kolega może wybrać i wrócić za jakiś czas z pretensjami.
Chyba byśmy tego nie chcieli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...