Skocz do zawartości

Zestaw STEREO później rozbudowany do 5.1


grab

Recommended Posts

Witam,
Nowy na forum jestem, ale trochę czytałem do tej pory. Potrzebuję porady co do zbudowanie systemu na miarę dla mnie icon_smile.gif W załączniku plan pokoju.
Najpierw skupmy się na ważnych kwestiach. Początkowo chciałbym zestaw STEREO i chciałbym na niego wydać ok 6-7 tys., chociaż może być mniej lub więcej jeśli będzie jakiś przeskok jakościowy, lub go w takich kwotach nie będzie.
Jeśli chodzi o kwestie proporcji odsłuchu, to od razu mówię, że to akurat proporcje 20-70-10 muzyka-film-gry. Filmy raczej z klimatyczną muzyką niż jakaś nawalanka z filmów akcji (za to dochodzą gry RPG głównie). Muzyka głównie rock i metal, trochę muzyki instrumentalnej.
Istotne jest to, że muzyka i filmy będą odtwarzane z serwera NAS najlepiej po hdmi (chociaż jeśli ktoś ma sugestie co do podłączenia QNAP TS-253A, to chętnie posłucham). Muzyka w formacie flac, bo niestety musiałem się ograniczyć z liczbą płyt. Dedykowany player CD kupię na samym końcu, jeśli w ogóle. Muza i filmy będą też odtwarzane z laptopa. Serwisy streamingowe (Tidal) będą dodatkowym atutem, jeśli będą w cenie. Jeśli miałbym za to wydać nie wiadomo ile dodatkowo, to wolę podłączyć kompa do amplitunera.
Kwestia przednich kolumn - ograniczenia wielkościowe do szer 28cm i głębokość nie więcej niż 25cm - reszta nie ma znaczenia w wymiarach.
Na obrazku K1 i K2 kolumny przednie, S1 i S2 przyszłe satelitki. C1 - centralny, SUB to sub icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Mam kilka pytań.
Czy ta kwota to na powtórne stereo do przyszłej rozbudowy czy już na całość.?
20 procent bedziesz używał w stereo? Jak? Siedział i rozkoszowal się muzyką? Jeśli nie to skupił bym się na finalnym kinie.
Od razu ci zaznaczę że kolumna prawa przednia nie może tam stać.
Róg pomieszczenia najgorsze co może byc.
Czy możesz przesunąć telewizor wraz z całym osprzętem w prawo?

Odpowiedz na pytania i coś poszukamy i doradzimy. I zrobimy lepsze ceny:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jest na amplituner i dwie kolumny najpierw kupowane (resztę chciałbym kupić za rok).
Telewizor wypełnienia całą przestrzeń od tego narożnika wystającego do okna. Przesunąć się go nie da. Wiem, że to kiepskie miejsce w tym rogu na kolumnę, ale inaczej się nie da. W sumie muzyka raczej będzie jako tło do rozmowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobił bym inaczej.
Pominął kwestie kolumn podlogowych bo mimo że lepsze nie bardzo się tu nadają. A poszedł w lepszy ampli i kolumny podstawkowe.
Na jakiej wysokości masz regał? Miał byś możliwość takiego umiejscowienia monitorow aby sopran znalazł się na wysokości połowy ekranu?
Do tego solidne dwa Subwoofery i będzie to grało na prawdę dobrze.
Wstępnie myślę o klipsch rp160 z onkyo 810 oraz sub 112 lub 110 sw.
Ewentualnie wiszące s4home.pl/produkt/magnat-cinema-ultra-thx-5-1/
W kinie jest to rewelacyjne rozwiązanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV wisi na ścianie, a szafka RTV służy za dodatek do wystroju pokoju icon_wink.gif będzie na niej stał amplituner, a w środku jest serwer NAS. Monitory podstawkowe mogę powiesić na ścianie (prawa) i postawić na parapecie (lewa) lub na podstawkach trochę odsuniętych od ściany (tylko problem z wysokością może być). Wtedy monitory byłyby w ok 1/3 wys. ekranu TV. Tylne satelity będą na wysokości ok 110cm lub wyżej (dolna krawędź), co będzie praktycznie w połowie ekranu.
O onkyo 810 sporo dobrego przeczytałem ale zastanawia mnie czy różni się on znacząco od 800 - poprzedniego modelu - bo różnicy w cenie jest 1200-1500zł i jestem ciekaw dlaczego. Testów porównawczych wskazujących na te różnice zasadniczo nie ma zbyt konkretnych.
Te Klipsch ogólnie fajnie wyglądają, tylko muszę sprawdzić jak grają. Jeśli nie znajdę w Rzeszowie, to pod koniec marca będę w okolicach Oświęcimia, to wpadnę do Was na odsłuch i ewentualnie coś wybierzemy icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To zrobił bym inaczej.
Pominął kwestie kolumn podlogowych bo mimo że lepsze nie bardzo się tu nadają. A poszedł w lepszy ampli i kolumny podstawkowe.
Na jakiej wysokości masz regał? Miał byś możliwość takiego umiejscowienia monitorow aby sopran znalazł się na wysokości połowy ekranu?
Do tego solidne dwa Subwoofery i będzie to grało na prawdę dobrze.



Pytanie dlaczego dwa subwoofery? Jeden (może mocniejszy) nie da rady uzupełnić pasma przy takim ustawieniu jak zaproponowałem? Jak w ogóle miałyby te dwa suby stać?

Ewentualnie może jakieś jednak podłogowe kolumny, tylko płytsze (bo z tego co widziałem to Klipsch się zaczyna od 35cm głębokości). Ten róg przy każdej podłogówce będzie niszczył akustykę? Z tą głębokością chodzi głównie o przybliżanie się źródła dźwięku do miejsca siedzenia na narożniku.. Ten kawał betonu w rogu niestety przybliża kolumnę o 30cm i nie chciałbym coraz bardziej jej przybliżać do kanapy. Tym bardziej, że druga będzie stała pod oknem i różnica w odległości będzie już kilkadziesiąt cm, a im bardziej symetrycznie, tym lepiej..

Onkyo 800 i 810 różnią się czymś poza mocą wyjściową na kanał? bo nie wiem czy przy stosunkowo małym zestawie budowanym na bazie Klipsch jest sens dopłacać 1200-1500zł. Może ktoś się wypowiedzieć i coś poradzić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa mniejsze subwoofery mają swoje zalety, zarówno w stereo jak i kinie domowym.
Mogły by stać w dowolnym miejscu pomieszczania ale raczej oddalone od siebie.
Ta szafka musi wylądować nieco w lewo. wówczas sub jest po lewej i po prawej stronie pod kolumnami podstawkowymi. Mniejsze. ale dwa.
Problemem u Ciebie nie jest głębokość kolumn ale to że jedna kolumna będzie wciśnięta bardzo do rogu. To wyjątkowo złe położenie.
Onkyo RZ800 już nie ma. Tak te modele różnią się zasilaniem. Nikt nie każe Ci tyle dopłacać zrobimy lepszą cenę na RZ810.
Ten zestaw będzie mały ale nie będzie słaby, bo chyba mylisz te dwa słówka.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę coś z Klipscha słuchał w sobotę i chciałbym dopytać co do reszty zestawu, bo od razu posłuchałbym całości? Które satelitki sprawdzić? Satelitek jest sporo.. starsza seria R starczy, czy lepsza będzie RP? Centralny starczy RP-250C czy mocnieszy RP-450C.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że nie gorszy zestaw kina będziesz miał na Melodice, za to dobre 2000zł taniej
http://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-kina-dom...kii-blc20-bls20

Jeśli zaś szukasz kolumn amerykańskich zwróć uwagę na potężnie grające Polk Audio - obędzie się bez subwoofera
http://sklep.rms.pl/zestaw-kolumn-do-kina-...5hcs-5-0-s-5035
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchach i zupełnie zniechęciłem się do Klipsh, gdy posłuchałem Monitor Audio Bronze 6. Skończyłem parę godzin temu wszystko łączyć z onkyo tx-rz800. Brzmi to wspaniale. Zrobiło na mnie takie wrażenie, że kupiłem od razu cały zestaw z głośnikiem centralnym i bronze 1, jako satelitkami. Obejrzałem "Na skraju jutra", posłuchałem muzyki i jestem zakochany. Nawet ze słabą akustyką w moim salonie gra ten zestaw rewelacyjnie po kalibracji. Polecam takie zestawienie każdemu. No i bardzo elegancko wyglądają w orzechowej okleinie.
W każdym razie dziękuję wszystkim tutaj za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...