Skocz do zawartości

kolumny + wzmacniacz (3500-4000 zl)


xiniol23

Recommended Posts

Hej. Postanowilem zakupic swoje 1 w zyciu kolumny + wzmacniacz. Na ten cel mam okolo 4000 zl. Gatunki muzyczne ktorych slucham to glownie lekki pop z nuta ballad/folku (Ed Sheeran) i wlasciwie nigdy nie slucham czegos ostrzejszego, wiec chcialbym aby brzmienie bylo mozliwie jak najbardziej lagodne i cieple. Sprzęt raczej planuje nowy, chociaz jezeli trafi sie jakas uzywka w dobrej cenie to pomysle. Nie znam sie za bardzo na tym szczerze mowiac, dlatego postanowilem ze napisze tutaj. Nie wiem rowniez przez co chcialbym muzyke puszczac, moj komputer posiada slaba karte dzwiekowa wiec chyba odpada, rozumiem ze wymagany jest zakup dodatkowo odtwarzacza CD tak? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, juz sie poprawiam. icon_smile.gif

Więc tak, chce zakupic kolumny + wzmacniacz

Ilosc pieniedzy ktora chce przeznaczyc? 4000 zl

Podlogowki czy standowe? Jeszcze nie wiem. temat jest otwarty

Czy sprzet ma byc nowy czy uzywany? Raczej nowy

Stereo, kino domowe czy analog? Stereo

Moj pokoj ma 24m2

Muzyka ktorej slucham, to lekkie kawalki, zalezy mi na cieplym brzmieniu. Chcialbym rowniez, aby byl to zakup na najblizsze 6 lat.
Nie wiem konkretnie jeszcze pod co będe podpinal sprzet, ale chyba po prostu pod odtwarzacz cd/PC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może jakie brzmienie lubisz ( napisałeś ciepłe, czasem to rzecz subjektywna) , ale czy coś kiedyś Ci się podobało w salonie, czy u znajomych ? To jako punkt odniesienia dla poszukiwań sprzętu icon_smile.gif
Czy masz kolekcję płyt CD, czy grasz z plików , jeśli masz płyty Cd to kupno używanego odtwarzacza to niewielki wydatek, a poprawa jakości i wygody.
Jak masz pliki to pomyśl o DACku, lub w przyszłości o jakimś odtwarzaczu do nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem okazji testowac niczego u znajomych, szczerze mowiac to nigdy nie mialem kontaktu z porządnym zestawem stereo, wiec nie mam za bardzo na co sie powolac. Jedyne kolumny, ktore zostaly mi polecone w sklepie to Klipsch RF 82, ale nie mialem okazji ich przesluchac. Co do brzmienia, to te trzy kawałki ( https://www.youtube.com/watch?v=sWtP_1lyghM https://www.youtube.com/watch?v=Wv2rLZmbPMA https://www.youtube.com/watch?v=qKCGBgOgp08) idealnie sumują moj gust muzyczny i wlasciwie glownie tego typu muzyki bede sluchal. Mam sporą kolekcje plyt CD, raczej nie bede uzywal plikow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To warto poszukać jakiegoś odpowiedniego odtwarzacza CD.
Co do oceny brzmienia czegoś na podstawie YT :
-to piosenka brzmi jak moje głośniki w laptopie...sorry
- kolumny brzmią jak moje głośniki w laptopie, sorry
Sorry tak nie kupisz, nie wybierzesz... może jak ktoś umieści filmik gdzie będzie przełączał kolumny marki X a potem Y to jakąś różnicę tonalną wyłapiesz, ale w 95% nadal nie będziesz wiedział jak te kolumny w rzeczywistości grają.
4 tys to kwota gdzie należy ruszyć się z miejsca, zwłaszcza jak niema się doświadczenia i posłuchać w salonie paru zestawów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Klipsch z ciepłem i takimi balladami niema nic wspólnego, Onkyo także ( jeśli chodzi o wzmacniacz tej marki) . Będzie ostro twardo, analitycznie ( w pewnym uproszczeniu oczywiście).
Cd wnoszą coś do brzmienia od siebie, ale oczywiście znacznie, znacznie mniej niż kolumny i wzmacniacz.

Poczytaj najpierw testy marek, urządzeń icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do muzyki która preferujesz poszedł bym bardziej w melodyjne kolumny niż mocne.
Tu klipsch nie będzie odpowiednim wyborem
Z nowych kolumn polecał bym bardziej elaca f5 i f6, zensory 7, heco music style 500 i do tego fajny wzmacniacz pokroju Yamahy as501, magnata ma600 tu masz od razu daca odpada kwestia źródła, Pioneer a30.
Jeśli masz niedaleko to zapraszam na odsluch. Na pewno po odwiedzinach u nas będziesz lepiej wiedział czego szukać np dalej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...