Skocz do zawartości

Yamaha MusicCast - problem z podłączeniem


hubkubas

Recommended Posts

Witam od trzech dni walczę z podłączeniem Music Cast w nowym soundbarze YAS 306. O to mój problem:
Ściągnąłem na Iphona aplikację MusicCast i robię wszystko jak przykazano, tzn trzymam connect na urządzeniu przez 5 sekund, zaczyna migać dioda wifi, odpalam na iphonie apkę, dochodzę do momentu kiedy poleca połączyć się z siecią sianą przez YAS 306, łączę się z nią wracam do apki i tu zaczyna się zabawa tzn apka mi pokazuje jakieś dziwne sieci do połączenia, nieznane mi, a nie pokazuje tej mojej. Na Youtubie w filmiku pokazowym koledze demonstrującemu pokazuje, jego własną sieć i On się z nią łączy i wszystko gra. A u mnie pokazuje dziwne sieci, każe wpisać hasła i po tym jak ja wpisuje hasła z "d..y" to co logiczne pokazuje, że połączenie jest zerwane. I co teraz, ma ktoś jakiś pomysł może, please.

hk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor, który jest nad YASem i inne urządzenia sieć widzą bezproblemowo, odtwarzają itp.
Nie rozumiem"
"Na fonie podłącz się do domowej sieci i sproboj wtedy!"

W procesie instalacji, tam przecież jest polecenie, aby w telefonie wyjść z apki i przełączyć się w wifi na sieć YASa....?

h
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na Youtubie w filmiku pokazowym koledze demonstrującemu pokazuje, jego własną sieć i On się z nią łączy i wszystko gra. A u mnie pokazuje dziwne sieci, każe wpisać hasła i po tym jak ja wpisuje hasła z "d..y" to co logiczne pokazuje, że połączenie jest zerwane. I co teraz, ma ktoś jakiś pomysł może,


Jak ma wonostojący dom to wiadomo że łapie jego jedyne domowe wifi , a jak mieszkasz w gęstej zabudowie to łapie wifi też od sąsiadów.
Aby połączyły się urządzenia w domowej sieci najpierw muszą pod nią być zapisane... chyba masz zabezpieczone wifi , jak tak to wpisz swoje hasło a nie z d icon_surprised.gify icon_eek.gif apka też ma być włączona pod twoją siecią , całość zajmuje minutkę, proste jak budowa młotka, tylko w dobrej kolejności i... spokojnie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wolnostojący dom, ale wśród innych domów. Raz jeszcze napiszę: mniej więcje w 1:11 na filmie a w realu instalacja "staje" w momencie kiedy, wybieram sieć musiccast setup, wracam do aplikacji i tam każe wybrać sieć domową, na filmie też jest ta sieć domowa wybierana. A u mnie nie ma mojej sieci domowej nagle, tylko są jakieś inne, pewnie domów dookoła. A może problemem jest to, że moja sieć jest zabezpieczona - WPA2-PSK(TKIP)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Odkopię, bo mam podobny problem.

Wcześniej konfigurowałem MCR-N670D na urządzeniach z Androidem. Obecnie mam telefon z iOS i mam problem z konfiguracją. Telefon w ogóle nie widzi sieci MusicCastSetup. Dzieje się tak pomimo "connecting" na wyświetlaczu Yamahy.

 

Ustawienia routera się nie zmieniły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 9 months later...

Miałem ten sam problem, znalazłem inny workaround. Mój Samsung Galaxy S9 przez kilka godzin nie był w stanie połączyć się z soundbarem (yas-306). Już pakowałem go z powrotem do kartonu z zamiarem oddania, kiedy z pracy wróciła żona. Tak dla uzyskania ostatecznej pewności że ten MusicCast Controller to szajs użyłem jej Samsunga Galaxy S20. Ten sam proces poszedł błyskawicznie za pierwszym razem. Na S20 Stworzyłem pokój w aplikacji i miałem z niego dostęp do wszystkich platform streamingowych i internetowych stacji radiowych. Najlepsze było to że jak spróbowałem połączyć się moim S9, to uruchomienie radia zajęło dokładnie jeden klik. Nie było już procesu logowania od początku, tylko od razu zaczęło grać i był odstęp do wszystkich ustawień (film, gry, telewizja, sport lub muzyka). Widocznie ustawienia konta zapisane są na soundbarze albo w cloudzie Yamahy. PS. Na S9 jest Android 10, na S20 jest Android 11 - może jest tak że wsparcie dla najnowszego OS jest lepsze niż dla starszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Dnia 4.12.2022 o 18:59, Michelin napisał:

Podbijam temat, 

Działało latami i przestało.po jakiś zawirowaniach z siecią .

W czasie konfiguracji mówi że nie udało się połączyć z siecią (-20305).

Zresetowałem, Odinstalowałem , spróbowałem na innych urządzeniach...

 

 

U mnie pomaga odłączenie yamahy od prądu na chwilę. Niestety, problem często wraca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

U mnie R-N303D połączony z WiFi bez problemu ale za cholerę nie chce połączyć się z aplikacją Musiccast na Android. Wcześniej działało, czasami jakaś zwiecha. Od kilku dni nie pomaga nawet odłączenie sprzętu od prądu na cały dzień.

Przywróciłem ustawienia fabryczne, klocek podłączyłem do WiFi błyskawicznie przez WPS. Po uruchomieniu konfiguracji w aplikacji i wybraniu sprzętu, pokazuje sieć Musiccast. Jest komunikat że połączył się z tą siecią, prosi o wpisanie hasła do WiFi domowego i po tym nie łączy się z aplikacją. Pokazuje błąd -20354.

Jakieś sugestie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 09:44, mar76ek napisał:

Nie wiem jak jest w RN-303, ale w mojej MCR 470 wciskam przycisk connect, następnie odpalam musiccast i łączę się z siecia, która nadaje Yamaha. Następnie już w musiccascie wybieram siec docelową i wpisuję do niej hasło. 

Nie łączę osobno klocka z WiFi jak ty to opisałeś. 

Robię i tak i tak i aplikacja nie widzi sprzętu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...