Skocz do zawartości

Odtwarzacz MP4 Hi-Res Audio


kubikolos

Recommended Posts

Witam. Rozglądam się za jakimś porządnym odtwarzaczem muzyki. Mam już kilka wstępnie wybranych modeli FiiO X3 v2 i drugi FiiO X1 MKII . Szukam naprawdę mocnego sprzętu gdyż zwyczajnie w świecie chcę słuchać swojej ulubionej muzyki w jak najlepszej jakości. Wiem również, że wiele zależy od słuchawek i na chwilę obecną posiadam JBL T280, ale zastanawiałem się nad jakimiś monitorami typu ME Electronics lub podobne. Nie mam pojęcia czy te odtwarzacze są naprawdę tak dobre jak ludzie je oceniają czy to po prostu skok na kasę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poleciłbyś ten odtwarzacz? Ciekawi mnie własnie jak to jest z tym, że tyle taki sprzęt kosztuje i jak to jest, że jest aż tak wysoka jakoś dźwięku. Póki co te JBL będą musiały zostać gdyż zastanawiam się jakie dokładnie wybrać. Zastanawiałem się czy Shure SE 215 będą odpowiednie lub Fostex TE-05 ewentualnie HiFiMAN RE-400i. Czyli wrzucam sobie pliki w formacie FLAC i wszystko będzie grało jak należy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym słyszałem, ale to raczej nie będzie sprawiało mi problemu. Generalnie chodzi mi o to, że wrzucę sobie albumy we FLAC'u i chciałbym się cieszyć najlepszą możliwą jakością audio w tym urządzeniu. Słucham raczej chorej i głośnej muzyki icon_biggrin.gif Mam jeszcze kilka pytań. Posiadasz to urządzenie w podstawowej nie odświeżonej wersji? Wchodzą tam tylko karty microSD czy microSDXC też tam wejdzie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszą wersję X1. Czy będziesz się mógł "cieszyć najlepszą możliwą jakością audio", to pewnie nie, bo po co by robili odtwarzacze za 2000 zł? Jednak jeśli porównam X1 ze moim stacjonarnym odtwarzaczem Marantz NA6006 - kosztującym pięć razy tyle - grającym przez wyjście słuchawkowe, to nie powiem, że X1 gra gorzej. Trochę inaczej, bardziej ciemno, ale nie gorzej.

aha, MK2 ma innego DAC-a niż MK1, więc nie wiem, czy grają tak samo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...