Skocz do zawartości

Pierwszy Sprzęt Audio (3500pln)


truedomel1

Recommended Posts

Po pierwsze jako nowy... To ładnie się przywitam ze stałymi bywalcami tegoż forum.

Będzie to kolejny post laika typu co kupić. Proszę o wyrozumiałość gdy bedę pisał rzeczy niezbyt mądre a może nawet głupie.
Przeczytałem setki stron , testów tematów i ...znane powiedzenie im wiesz więcej tym wydaje Ci się, że wiesz mniej. Nadszedł chyba czas by poznać opinię Was, ludzi znających się na tym.
Do rzeczy teraz

Fundusze:
Sprzęt koniecznie powinien zamknąć się w max. 3500, co gorsza oprócz audio planuję w tym samym czasie zakup kilku sprzętów z innej dziedziny więc jest możliwa taka opcja, że będę zmuszony skierować się do jakiejś sieciówki by wspomóc się ratami. Zdaję sobie sprawę jak wielkie to ograniczenie przy kupnie audio ale cóż. Może uda mi się tego uniknąc a może nie.

Sprzęt nowy przeznaczony do muzyki, czasem pewnie jakiś film a raczej koncert ale odpadają wszelkie wielokanałowe systemy. Ma być stereo i nic więcej. Konkretnie to amplituner i kolumny.

Obecnie nie posiadam żadnego sprzętu.

Miejsce odsłuchu:
Kolejna pięta achillesowa. Prawdopodobnie totalnie nie sprzyjający akustyce pokój połaczony z aneksem kuch. Pow całości to 18m2. Podłoga to panele, płytki, ściany goły tynk, gips itd. Z tym prawdopodobnie nie jestem w stanie zrobić nic. (poniżej postaram się wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe)

Muzyka której słucham:
Jest to przede wszystkim mocne rockowe granie typu Rammstein, Metallica ,Exploited. Jednakże bardzo często a nawet co dzień słucham czegoś totalnie odmiennego typu 21Pilots, taka pani może mało znana Banks, The Black Keys. Prościej chyba będzie powiedzieć czego nie słucham.... rap, elektronika, techno, polski współczesny radiowy pseudo rock pop czy jak to nazwać. Jakiego brzmienia oczekuję..... Choć dźwięk to coś niesamowicie istotnego dla mnie i potwornie więcej w nim "dostrzegam" niż zwykły Kowalski, to nie nazwę się audiofilem i trudno użyć mi precyzyjnych określeń. W dodatku moje oczekiwania co do dźwięku nie idą chyba w parze z mozliwościami finansowymi. Podsumowując, chcę słyszeć ..... wszystko, każdy możliwy dźwięk, instrument, jednocześnie w sposób taki, by absolutnie nic, w jakiś nienaturalny sposób nie wybijało się przed szereg.

Funkcjonalność sprzętu:
Sprawa priorytetowa to zaimplementowana aplikacja Tidal. I tutaj pojawia się też pytanie, jak obsługiwana jest aplikacja Tidal w takim amplitunerze? Domyślam sie,że musi amplituner posiadać HDMI, a katalogi Tidal widoczne są na TV, jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie bo to dośc ważne.Wiem, że każdy właściwie amplituner obecnie umożliwia szereg możliwości strumieniowania ale nie chcę słuchać Tidala strumieniując go z innego urządzenia. Do tego Port usb do którego podepnę dysk twardy.
Ze względu na umeblowanie itp., liczą się również gabaryty sprzętu w związku z czym interesują mnie amplitunery typu slim lub jeszcze mniejsze wynalazki. Kolumny podłogowe.... jeśli nie będzie to szaleństwem na tej powierzchni.

Do czego skłaniam się na chwilę obecną po poszukiwaniach:
http://rms.pl/wzmacniacze/pioneer-sx-s30dab
http://www.euro.com.pl/kolumny-audio/pylon...ly-polysk.bhtml
Czy ten zestaw może ze sobą współpracować ?? Czy może jest coś, co technicznie bądź brzmieniowo wyklucza to połączenie?

Zwróciłem uwagę na coś takiego co byłoby idealne rozmiarowo, ale brak portu usb a nie chcę się pozbywać tej możliwości i liczyć tylko na strumień po WiFi. Może znacie podobny sprzęt innej marki?
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bez...acja_techniczna

A teraz najgorsze...... powyższe typy wybrane zostały na podstawie ich funkcjonalności, tych których oczekuję ja. Nie słyszałem tego nigdzie a co gorsza w mojej okolicy nie widzę takich możliwości, kupno bez odsłuchu.... chyba nie muszę na tym forum kontynuować tego zdania. Niestety na to się zanosi, pocieszam się tym, że cokolwiek kupię , a będzie to pod względem funkcji zadowalające mnie, to będzie to nieporównywalnie lepsze od tego co mam i szansa niezadowolenia jest chyba mała.

Wybaczcie ten przydługawy post, Wasza każda opinia, sugestia na temat tego co powiedziałem będzie bardzo istotna, nawet gdy pójdę jakąś swoją być może złą drogą nie korzystając z tego co się tutaj dowiem.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Zacznę od elektroniki - jeśli zależy Ci amplitunerze, który będzie centrum Twojego systemu audio-video, tak naprawdę masz do wyboru dwa bardzo podobne urządzenia - Onkyo TX-L20D oraz Pioneer SX-S30DAB. Pod względem funkcjonalności obydwa amplitunery oferują praktycznie pełne wyposażenie, brzmią także podobnie.
Kwestia kolumn - myślę że w naszym założonym budżecie wybierałbym pomiędzy jedną z trzech konstrukcji - Pylon Audio Pearl 25, STX Electrino 250 oraz Indiana Line Nota 550.
Pylon Audio to równe, dynamiczne, bardzo spójne, uniwersale granie. STX lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, eksponując trochę bardziej skraje pasma, to bardzo swobodne, koncertowe granie. Indiana Line natomiast to bardziej gęsty, ciepły przekaz.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. U nas masz także możliwość zakupu w kredycie 0% także na odległość (do wyboru system ratalny BNP Paribas i Credit Agricole).
W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że połączenie Pioneera sx s30 z pylonami nie będzie błędem?
Czy Onkyo ma już na pokładzie aplikację Tidal czy trzeba strumieniować z innego urządzenia? Jeśli chodzi o Onkyo to z tego co czytałem nie w każdym modelu jest dostępny tidal lub też coś źle doczytałem. Jak wygląda sterowanie tidalem w tych dwóch amplitunerach?
Kolumny Pylon Pearl..... 20 a 25, jest duża różnica dźwięku ? Wybacz to pytanie, wiem, że tego posłuchać trzeba ale na pewno parę słów na temat różnic możesz powiedzieć biorąc pod uwagę swoje, doświadczenie. Czy 25 nie będą zbyt mocne do mojego pomieszczenia?
Dzięki za odp. tak poza tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer xs30 i Onkyo tx 8150 to urządzenia bardzo podobne, niemal bratnie konstrukcyjnie, choć pewne niuanse brzmieniowe są, SX30 gra chyba bardziej analitycznie i twardo.
Co do kolumn PP20 i poniekąd modelu PP25, raczej nie z tymi amplitunerami i nie do tej muzyki, choć to kwestia gustu).
Dlaczego, owszem przejrzystość, klarowność brzmienia dzięki amplitunerom sx30 i 8150 będzie dobra. Jednak tym kolumnom nieco brakuje tzw dociążenie dołu, wypełnienia i dynamiki .
Tak więc kolumny ogólnie rzecz biorąc z nieco lepszym pazurem i dołem. Mając do wyboru PP20 i Stx electrino 150, wybrałbym te drugie, to samo z 25 vs 250, zaś Indiana line Nota 550 też jest świetna( gabarytowo coś pomiędzy 20 a 25), bardziej dynamiczna, szybsza od PP20/25.
Można by poszukać też Monitor Audio BX5 bo chyba powoli znikają na rzecz następcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem kolejne posty pod wpływem Waszych opinii na temat brzmienia pylonów i chyba będę musiał poszukać czegoś innego. W ich opisach notorycznie przejawia się niezbyt duża ich kompatybilność z ostrą muzyką rockową. Może polecane przez Was modele będzie mi łatwiej znaleźć do odsłuchu ponadto.
Jeśli chodzi o amplituner to raczej wybór pozostaje pomiędzy SX-S30 Pioneera a Onkyo TX-L20D. Wybór ten jest podyktowany co prawda nie brzmieniem bo nie miałem okazji ich słyszeć jeszcze lecz funkcjonalnością bo ta również dość istotną ma dla mnie rolę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pioneer SX30 tak. Onkyo LX20 nie. To nie dobry model. Onkyo już wypuszcza nowy model z HDMI 8270. Jednak będzie poza budżetem.
Jeśli chcesz wybrać coś do odsłuchu stereo to na pewno nie to.
Tak samo nie pylony. To naturalne kolumny bez dynamicznego zejścia na basie.
Prawdę mówiąc w tym budzecie skłaniał bym się ku:
Pioneer SX30 + Melodika BL40
http://s4home.pl/produkt/melodika-bl40/
http://s4home.pl/produkt/3923/
Rozumiem że masz nowe mieszkanie. Design te sprawy. Jednak akustycznie z czasem pomyśl chociaż o jakimś dywanie przed sobą a kolumnami.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,

Pioneer SX30 tak. Onkyo LX20 nie. To nie dobry model. Onkyo już wypuszcza nowy model z HDMI 8270. Jednak będzie poza budżetem.
Jeśli chcesz wybrać coś do odsłuchu stereo to na pewno nie to.
Tak samo nie pylony. To naturalne kolumny bez dynamicznego zejścia na basie.
Prawdę mówiąc w tym budzecie skłaniał bym się ku:
Pioneer SX30 + Melodika BL40
http://s4home.pl/produkt/melodika-bl40/
http://s4home.pl/produkt/3923/
Rozumiem że masz nowe mieszkanie. Design te sprawy. Jednak akustycznie z czasem pomyśl chociaż o jakimś dywanie przed sobą a kolumnami.

Pozdrawiam



Dzięki za podpowiedzi. Na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak:
Przyznaję bez bicia, że zakładając temat kierowałem się raczej potrzebą uzyskania potwierdzenia własnego wyboru. Dzięki powyższym postom juz wiem, że wybór kolumn będzie inny. Pylony nawet bez odsłuchu ich, wydają się "nie dla mnie", a brak możliwości ich usłyszenia przed kupnem skreśla je chyba całkowicie.
Amplituner... to będzie na 99% Pioneer SX-S30
http://www.q21.pl/pioneer-sx-s30dab.html
Wybór ten podyktowany jest przede wszystkim funkcjami jakich oczekuję od sprzętu, i do tego bedę chciał "dopasować" kolumny. Bardzo proszę również jeśli ktoś ma taką możliwość o przybliżenie jak wygląda sterowanie aplikacją Tidal w tym urządzeniu.

Pozostaje kwestia kolumn
Coraz bardziej na podstawie oceny samego siebie jestem w stanie określić swoje oczekiwania (niestety bardziej obrazowo niż używając profesjonalnego słownictwa). Potrzebuję kolumn, które z pazurem i agresywnie zaatakują mnie w mocnym gitarowym graniu.

Na tą chwilę po Waszych podpowiedziach będę szukał do odsłuchu:
http://www.q21.pl/stx-electrino-250.html
http://s4home.pl/produkt/indiana-line-nota-550-x/
http://s4home.pl/produkt/melodika-bl40/
http://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-ko...podlogowe-2-szt

Niestety wiąże się to z koniecznością uzupełnienia budżetu względem pierwotnych Pylonów ale to inna sprawa. Zapewne lepiej odłożyć zakup o miesiąc dwa.

Pytanie i prośba w tym momencie takie.... czy którekolwiek z powyższych kolumn powinienem wykluczyć ze względu na amplituner, który chcę kupić bądź preferencję muzyczne (dość szybki i mocny rock).
Pytanie do użytkownika S4Home jeśli można...
Czy na odsłuch kolumn konieczne jest wcześniejsze umówienie się, czy można odwiedzić sklep bez tego.
Akustyka pokoju, ubolewam nad tym ale niestety, prozaiczne powody być może, każda kocia rasa z gatunku długowłosych wyklucza wręcz posiadanie jakichkolwiek dywanów, tym bardziej gdy kocia populacja określana jest w liczbie mnogiej. To nie do przeskoczenia dopóki żyją i nie zamienię je na sfinksy icon_smile.gif, no ale to już mój problem i raczej na forum animals.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Witaj,

Pioneer SX30 tak. Onkyo LX20 nie. To nie dobry model. Onkyo już wypuszcza nowy model z HDMI 8270. Jednak będzie poza budżetem.
Jeśli chcesz wybrać coś do odsłuchu stereo to na pewno nie to.
Tak samo nie pylony. To naturalne kolumny bez dynamicznego zejścia na basie.
Prawdę mówiąc w tym budzecie skłaniał bym się ku:
Pioneer SX30 + Melodika BL40
http://s4home.pl/produkt/melodika-bl40/
http://s4home.pl/produkt/3923/
Rozumiem że masz nowe mieszkanie. Design te sprawy. Jednak akustycznie z czasem pomyśl chociaż o jakimś dywanie przed sobą a kolumnami.

Pozdrawiam



Akustyka pokoju, ubolewam nad tym ale niestety, prozaiczne powody być może, każda kocia rasa z gatunku długowłosych wyklucza wręcz posiadanie jakichkolwiek dywanów, tym bardziej gdy kocia populacja określana jest w liczbie mnogiej. To nie do przeskoczenia dopóki żyją i nie zamienię je na sfinksy icon_smile.gif, no ale to już mój problem i raczej na forum animals.

Pozdrawiam.



S4Home
Pisał o dywanie i słusznie, rozważ to bo akustyka ma ogromny wpływ na finalny efekt dźwiękowy. Sam miałem i koty i psa, więc taki argument, że nie można mieć dywanów do mnie nie przemawia. Jest tylko więcej pracy przy sprzątaniu. Druga rzecz, kotki lubią drapać - więc istnieje możliwość, że nowy sprzęt będzie zniszczony przez zwierzaki, a co za tym idzie, kłopotliwy do późniejszej odsprzedaży - jeżeli oczywiście będziesz chciał sprzedawać.
Konkludując mały dywan - chodniczek - pomiędzy kanapą, a kolumnami nie zaszkodzi. Bez tego kolumny mogą "bumnić".
Możesz też rozważyć zakup używanego sprzętu. Zawsze to mniejsza strata przy odsprzedaży, np. kolumn podrapanych przez kociaki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyjechać kiedy ci pasuje. Jeśli akurat ktoś będzie to poskuchasz tego co ktoś a później ppdeonirmy twoje:)
Melodika z gamie tego co wybrałeś jest bezkonkurencyjna. To klasa lepiej od pozostałych kolumn.
Posłuchasz sprzętu u nas. Wiadomo będzie to grać inaczej, kable akustyka itp. Później weźmiesz sprzęt do siebie i zobaczysz czy nadal jesteś z tego zadowolony.
Naszym celem nie jest ci sprzedać byle co. Tylko pomóc świadomie dokonać wyboru. Dlatego dajemy takie możliwości.
Skąd jesteś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Ender
Koty bardzo wychowane, małe szanse by drapały, a jeśli nawet to trudno, muszę się z tym pogodzić. Większy problem to ta akustyka, na duży dywan nie ma szans, pytanie moje czy jakieś małe chodniczki tuż przed każdą z kolumn coś pomogą?
S4Home
Co zresztą widać w opisie jestem z Chełmka więc to parę km. Myślę że w środę dam radę podjechać do Oświęcimia i posłuchać Melodiki oraz Indian. Jak będę miał pewność tego wolnego czasu w środę to spróbuję telefonicznie się umówić na konkretną godzinę, jeśli nie to podejdę "przy okazji" bez umawiania, może znajdziecie trochę czasu wolnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogą.
Bo chodzi o pierwsze odbicia. Więc te chodniczki musiały by być w środku odległości między tobą a kolumnami. No chyba że designersko jakoś do tego podejdziesz.
Nigdy nikogo nie odeslalismy. Więc oczywiście zapraszam. Dla pewności zadzwońicon_smile.gif
Posłuchasz i zobaczysz o ile twoja wiedza nagle wzrośnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...