Skocz do zawartości

Marantz PM8005 + NA6005 - wrażenia pozakupowe


Kraft

Recommended Posts

Myślę, że między nimi jest różnica klasy. Te konstrukcje się jednak sporo różnią.

Dla ciekawych zamieszczam ocenę dźwięku tych kolumn (plus paru innych dla kalibracji) z miesięcznika Stereoplay.

Sonus Faber Venere S - 60
B&W CM 10 - 59

KEF R900 - 59
KEF R700 - 56
KEF Q900 - 55
KEF R500 - 54
KEF Q500 - 50

Elac Debiut F5 - 49
Monitor Audio BX5 - 46
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że walczymy w tym wątku ze stroną wizualną, ale myślę grzechem byłoby chociaż nie spróbować do tego marantza takich kolumienek jak ProAc Studio 148. Szczerze polecam, jedne z moich ulubionych kolumn poniżej 20 tyś. za parę. No i tak jak chciałeś, masz przetworniki Scanspeak i Seas... icon_wink.gif

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wo...studio-220.html
https://www.proac-loudspeakers.com/html_fil...eaker=Studio148
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Czytałem o ProAc-ach, ale są powyżej mojego budżetu. Podobny zestaw przetworników mają PA Diamond 28, które zamierzam odsłuchać. Po cichu liczę, że mi się spodobają i że okażą się ekonomiczną alternatywą dla ProAc-a. Jeśli chodzi o wykończenie, to ich olejowana okleina dębowa, to dokładnie to czego szukam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Waszej strony opisujący Minasy:

"Żywe sugestywne brzmienie z mocnym ,szybkim i konturowym basem."

Jeśli grają, tak jak piszecie, to chyba nie dla mnie. Do Marantza raczej szukam spokoju, a nie żywości. Konturowy bas też nie brzmi mi zachęcająco, bo na drobne masaże w tym zakresie się nie obrażam. No i dodatkowo cena poza zakresem.

UWAGA: poproszę o wpisywanie porad dotyczących kolumn pasujących do Marantza PM8005 na moim innym wątku zatytułowanym "Marantz PM8005 - dobór kolumn", bo się robi bałagan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytałem o ProAc-ach, ale są powyżej mojego budżetu.



Z odpowiednim rabatem są niewiele powyżej twojego budżetu, a budżet też da się nagiąć. Możemy się spotkać gdzieś pośrodku. icon_wink.gif
Co do porównania z Diamond 28, słuchałem, i niestety podobieństwo jest głównie od strony wizualnej. 148 mają inny tweeter, inną zwrotnicę, jeden z przetworników jest dedykowanym "basowcem". Pylony to dobre kolumny, ale siłą rzeczy nie mają takiej średnicy ani detalu u góry jak ProAc, zróżnicowanie basu też nie takie. Ale to nikogo nie powinno dziwić, różnica ceny jest spora. Tak czy inaczej, polecam sobie posłuchać obu. To w końcu sama przyjemność, do niczego nie zobowiązująca.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. Tylko nie można przesłuchać wszystkiego. Uwag siada, pojawia się znużenie i wrażenia nie są już miarodajne. 2-3 godziny to chyba max. A słuchanie i porównywanie wyników z różnych sal odsłuchowych, z różnych tygodni, też nie jest miarodajne. Chcę wytypować kilka kolumn, które będę mógł odsłuchać podczas jednej sesji tak by móc wyrobić sobie o nich jakąś obiektywną opinię. Wasze uwagi są w tym bardzo pomocne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja z kefami tak mam, że często naprawdę ciężko mi się oderwać od słuchania. Dziś 2 godziny męczyłem Leonarda Cohena i nie miałem dość. A to seria q. Chociaż jeszcze zależy jaki rodzaj muzyki się puszcza. Przy czymś mocnym tyle się nie wytrzyma ale to w sumie chyba cecha samej muzyki, a nie kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że ktoś się do tego słowa przyczepi. Słuchałem, słuchałem ☺ A oprócz kefów słuchałem wharfdale, dynaudio, bw, jamo i jeszcze ze 3, ktorych nazw nie pamiętam. Ze wzmacniaczy to denon, teac, primare, yamaha, kilka marantzów. Nie za wiele tego, bo nie mam za bardzo gdzie. W moich rejonach pustynia, jeśli chodzi o hi-fi niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Informacja dla użytkowników Marantza NA6005. Zamiast używać dedykowanej (brzydkiej i niefunkcjonalnej) aplikacji Marantz Hi-Fi Remote można użyć odrobinę lepszej Marantz Remote App (mimo, iż przy otwieraniu informuje ona, że nie jest przeznaczona dla NA6005). Jeśli komuś nie odpowiada jej "sucharowaty" wygląd, to może zamiast niej ściągnąć nowocześniej wyglądająca (lecz niestety tak samo (nie)funkcjonalną aplikację bratniego Denona (Denon Remote App).

Szukałem jeszcze czegoś zastępczego wśród aplikacji niezależnych, ale dotychczas nic ciekawego nie poszukałem. Jeśli ktoś znalazł, to proszę o informację. 

A tak na marginesie, to po trzech miesiącach użytkowania tytułowego zestawu muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony. Dźwięk jest wspaniały, wciągający na długie godziny i dający mnóstwo radości ze słuchania. Jedyny zgrzyt to ta nieszczęsna aplikacja na smartfona, która potrafi zirytować. Hańba, że poważny koncern nie potrafi zaproponować w tej dziedzinie czegoś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje dla Denona i Marantza to ten sam program (poza szatą graficzną). Wiem, że nie tylko ja na niego narzekam. W Google Play ma ocenę 2.2!!!

Sprawdziłem jeszcze aplikację o której pisał Sturek (AVR Remote). Na liście urządzeń do wyboru nie ma NA6005. Jest NA7004 i po jego wyborze wprawdzie łączy się odtwarzaczem, ale nie za bardzo działa. Nie tędy droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 20:01, Kraft napisał:

Szukałem jeszcze czegoś zastępczego wśród aplikacji niezależnych, ale dotychczas nic ciekawego nie poszukałem. Jeśli ktoś znalazł, to proszę o informację.

nieśmiało zapytam: do czego lub w jakim celu używacie owych aplikacji? swój set Marantz-a tj. wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy oraz odtwarzacz CD obsługuje jednym pilotem dołączonym bodaj do odtwarzacza sieciowego i nie brakuje mi nic w jego funkcjonalności... ¬¬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...