Skocz do zawartości

Problem z PC/Kino domowe


Mańko

Recommended Posts

Witam, napotkałem się z problemem podłączenia kina domowego z komputerem. By móc korzystać ze wszystkich głośników podłączyłem się kablem optycznym, niestety nie ma żadnego dźwięku, próbowałem to skonfigurować, ale no niestety nie daje rady i potrzebuje pomocy, mój sprzęt to port optyczny w zintegrowanej płycie głównej MSI B250 PRO CARBON a kino to LG LHB655 5.. Podłączenie kablem analogowym skutkowało działaniem tylko dwóch głośników, stereo. Włączyłem tryb OPTICAL, ale cisza, liczę na waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Konfiguracja odbywa się w dwóch etapach:

Etap 1: ustawienia systemowe. Wchodzisz do Panel Sterowania - Dźwięk - Odtwarzanie - zaznaczasz optical out. Czy jak to się tam u Ciebie nazywa
Etap 2: konfiguracja programu. Każdy program instalowany pod Windows domyślnie ustawia wyjście analogowe 2 kanalowe.

1. Zainstaluj VLC Media player w wersji 2.0.0
2. Włącz film który jest nagrany w ścieżce dzwiękowej 5.1 lub ma taki tryb do wyboru.
Przykład:
Audio 1 .....................: AC-3 | 640 Kbps | 5.1
Audio 2 .....................: DTS | 1 510 Kbps | 5.1
Language 1 ..................: Polish Lector
Language 2 ..................: English
3, Kliknij w trakcie odtwarzania prawy. Dzwiek Ścieżka dzwiekowa - wybierasz tą która Cie interesuje patrzy wyżej
Kliknij w trakcie odtwarzania prawy. Dzwiek Urządzenie dzwiekowe - wybierz SPDIF

I będzie działać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatna odpowiedź, lecz zaznaczenie Realtek Digital Output niczym nie skutkuje, dalej brak dźwięku mimo że kino widzi sygnał nadawany przez komputer, w innym wypadku opcja Optical była by niewidoczna. Jeszcze jedno pytanie, w Default format moge wybrać tylko dźwięki 2 kanałowe, może ktoś wie dlaczego? nawet jeśli sygnał jest nadawany stereo to nie powinno być jakiekokolwiek dźwięku? Zawsze to jakiś punkt zaczepienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uzyskam dźwięk tylko i wyłącznie 5.1 tak? Gdy puszczę muzyke głośniki mają być cicho bo to nie jest 5.1? Spróbowałbym, gdyby oddawałły chociaż dźwięk stereo. Ale są całkowicie cicho... Mogę poszukać jakiegoś filmu 5.1, pobrać program vlc i sprawdzić twoją metodę.

EDIT: Dziękuje bardzo za pomoc i cierpliwość przy pomocy z tym problemem, szukających rozwiązania z podobnym problemem polecam zdjąć gumowe nakładki ze złączek...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...