Skocz do zawartości

Marantz PM6006 i głośniki od Mikrowieży


dwadeer

Recommended Posts

Witam i z góry przepraszam za kompletnie dyletancki post, ale liczę na wyrozumiałość i pomoc ekspertów na tym forum.
Lubię słuchać muzyki w dobrej jakości, ale kompletnie gubię się w szczegółach technicznych.


Zamierzam kupić wkrotce wzmaczniac Marantz PM6006 (Power Output (8 / 4 Ohm RMS) 45 W / 60 W).
Obecnie używam starej ale jarej mikrowieży JVC UXG6R z kolumnami typu bass reflex, 24W 6 Ohm.

Początkowo chciałem używać starych kolumn z nowym wzmaczniaczem - czy będą działały i czy mogę oczekiwać nieznacznej choć poprawy jakości dźwięku (głownym problemem obecnie jest fakt, że pokój w którym jest sprzęt jest dość sporawy (22m2), dlatego też myślę o zmianie sprzętu, bo mikrowieża "nie daje rady", dźwięk się gubi)

W przyszłości myślę też oczywiście i zakupie nowych kolumn, myślę o:

- Monitor Audio Bronze
- KEF Q300
- albo być może jak się uda Dynaudio Emit m10 ?

Co do źródeł muzyki to będzie to pewnie najczęściej winyl (Audio Technica LP120).
Co do gatunków to trudno zdefiniować, bo praktycznie wszystko od elektroniki poprzez rock i hip hop po jazz i klasykę.

Które kolumny najbardziej "dadzą radę" takiej przestrzeni i będą najbardziej uniwersalne jeśli chodzi i różne gatunki muzyki
(może być tak, że przy takim poziomie cenowym różnica między kolumnami będzie żadna ?)


Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem wcześniej marantza pm6005 i głośniki qef q300. Razem jak za taką cenę brzmiało to świetnie. Teraz poszedłem dalej i zamieniłem wzmacniacz na pm8005, a kolumny dokupiłem kef q500. Wzmacniacz stary już sprzedałem ale kolumny jeszcze mam, wraz z super podstawkami firmy norstone. Kolor czarny, stan idealny jakbyś był zainteresowany. Jedyne ale, to można się zastanawiać, czy to nie za mało na takich rozmiarów salon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dzięki za podpowiedź, generalnie kolumny podłogowe byłyby jakąś opcją, choć z drugiej strony na pewno i tak nie zawsze słuchałbym muzyki dość głośno - mieszkam w UK, gdzie w większości domów ściany są praktycznie z papieru icon_smile.gif i sąsiad słyszy wszystko, czego ja słucham, a nie wszystko lubi.
Myślałem o kefie a w UK można go dostać naprawdę tanio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie możesz je podłączyć nic się nie stanie. Ale stać je na coś więcej.
Jak używane to Tannoy DC6T.
Jak nowe to Indiana Line Tesi 560.

Niestety ale musisz iść w podłogowe do takiego pomieszczenia. Ewentualnie w duże podstawkowe.
Magnat 753, Studio 16 HZ Canto Grand czy Silver 2 od Monitor Audio.

Dynaudio nie nagłośnisz tym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dynaudio nie nagłośnisz tym wzmacniaczem.



A wobec tego zmiana wzmacniacza na np. Cambridge Audio CX60 / 80 ?
Wolę powoli zbudować coś na długie lata, w sumie kiedyś się przeprowadzę pewnie do mniejszego mieszkania i nie chciałbym zmieniać sprzętu.
Ale rozumiem, że jeśli sprzęt jest dobry (czyt. nie najtańszy), to coś o większej mocy będzie dobrze brzmiało nawet przy mniejszej głośności / mniejszych pomieszczeniach ?

W UK są bardzo dobre opinie na temat Dynaudio (co dziwi, bo mają rewelacyjne rzeczy swojej produkcji), jaki inny wzmacniacz dobrze by śmigał z kolumnami tego producenta ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio wymagają mocy. To kokumny dobre, bardzo dobre dźwiękowo, jednak grają dopiero kiedy wepnie się do nich mocny, lepszy wzmacniacz. Można śmiało powiedzieć że to ich wadą.
Model cxa80 byłby ok. Audiolab a8300 też, nad 375.
Wszystko brytyjskie klocki do znalezienia u was.
Marantz do dynaudio średnio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak: jaka byłaby najlepsza kombinacja
Cambridge CXA60
Cambridge CXA80
Marantz PM8005

z
Kef q700
Dynaudio Emit M20 albo M10
Monitor Audio Bronze 6
Focal chorus 716
Dali Zensor 5

Zależy mi na sprzęcie do każdego rodzaju muzyki.
Czy powyższe wzmaki/kolumny jakoś specjalnie "lubią" określony rodzaj muzyki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , np. Focal chorus 716 i małe Dali zensor 5 to zupełnie inne granie, brzmienie, dynamika, też na różne powierzchnie. Dali 5 delikatne, kameralne brzmienie, na mały pokój, Focal 716 ofensywne, dynamicznie mocne i detaliczne.
MA bronze 6 też dość twardo, dokładnie, szybko. KEF też w uproszczeniu po podobnej stronie .
Dynaudio jakie by nie były dobre już z racji innej budowy zaprezentują inną skalę brzmienia, podkreślam inną nie gorszą.
O innych elementach też można najpierw poczytać, przemyśleć czy będzie pasował do danego wzmacniacza, gustu.

Cytat

Zamierzam kupić wkrotce wzmaczniac Marantz PM6006 (Power Output (8 / 4 Ohm RMS) 45 W / 60 W).
Obecnie używam starej ale jarej mikrowieży JVC UXG6R z kolumnami typu bass reflex, 24W 6 Ohm.

Początkowo chciałem używać starych kolumn z nowym wzmaczniaczem - czy będą działały i czy mogę oczekiwać nieznacznej choć poprawy jakości


Tak na chwilę wracając do początku.... to zwykle robi się odwrotnie.... pali się kolumienki od mini zestawów i daje się lepsze markowe.Najczęściej to one są dużym ograniczeniem takich mini zestawów .
Nawet takie lepsze typu Denon M39, Pioneer xchm82, czy droższe Marantz melody, Yamaha pianocraft wchodzą na wyższy poziom z czymś markowym, jakimś dobrym monitorem, niedużą podłogówką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak.
Wszystkie te mini systemy są ograniczone mocno przez kolumny. Mocniej lub nie ale jednak.
Są systemy w których seryjne monitory na tyle ograniczają brzmienie że podpinajac inne jest to zupełnie inna jednostka. Wiem bo sprawdzilem. Ale nie będę tu przytaczał tych gorszych elementów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za dotychczasowe podpowiedzi.
Ale dalej mam dylemat. Załóżmy, że kupiłbym nowe kolumny do zestawu mikro, wtedy podłogowe odpadają pewnie.
Ale z tego co widzę generalnie podłogowe tej samej klasy naturalnie są droższe od podstawkowych, czyli dobrze rozumiem że za te same pieniądze wybór czasami jest między mocą a jakością dźwięku ?
Pokój jest rzeczywiście duży ale jak już wspominałem nie słucham często muzyki głośno, zależy mi bardziej na jakości niż mocy

Bardzo podobają mi się Focal 906, czytałem że z jazzem i wokalem i aksutyczną ogólnie muzyką dźwięk po prostu czaruje.
Ja się mają do Monitor Audio Silver (podstawkowe).
Co z B&W 685 S2?

Czy będą dobrze grały z PM8005 ?

Czy od biedy pociągną elektronikę typu Orbital, Jarre, Massive Attack ?

Co do kolejności zakupu nie ma to takiego strasznego znaczenia, myślę, że kolumny i tak kupowałbym góra 2-3 miesiące po zakupie wzmacniacza ...

Myślę, że nie będzie wyjścia, trzeba się będzie przejść do sklepu (najbliżęj mam richer sounds) i poprosić o demo ?

jescze raz z góry dzięki za jakiekolwiek porady.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...