Skocz do zawartości

prośba


dgolab@onet.pl

Recommended Posts

Skoro się nie znasz, to napisz konkretnie co chcesz uzyskać, co Ci się podoba w takim czy innym brzmieniu .
Zrób sobie rozpiskę priorytetów, jeśli chodzi o brzmienie i funkcje, potem poczytaj sam testy amplitunerów i kolumn. Wyciągnij wnioski.
Potem zrób już krótszą listę sprzętu do porównań w odsłuchach
To według mnie najlepsza na początek racjonalna porada icon_biggrin.gif .
Chyba że zakup ma być na zasadzie, kupię kino, bo fajnie mieć, ma ładnie wyglądać i być nowoczesne, a i tak mam pewnie drewniane uszy, więc mi wszystko jedno, a za 5-6 tys jakoś tam chyba zagra, bo takie za 4tys też jakoś grają.

Pro avanto grają całkiem ciekawie, ale bardzo specyficznie, faktycznie miękko i plastycznie, to musiałby być zakup poprzedzony solidnym odsłuchem, zresztą jak każdy inny...
Inna rzecz to kolumny do dość wydajnego pieca i raczej mniejszego pokoju( przeciętna efektywność)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele danych... ale cóż. Mógłbyś bardziej rozwinąć ten wpis.
Myślę sobie, że za 2500 tysiąca zł to już całkiem niezły piec można kupić - używany - mam na myśli stereo. Dźwięk bez porównania lepszy, to jakby porównywać Poloneza do Maserati. Jednym i drugim pojedziesz icon_biggrin.gif.

Ja mam stereo - dźwięk super, a i TV puszczone przez Daca do wzmacniacza - są basy, jest przestrzeń i tylko 2 kolumny! Można? Można! Ale co kto lubi.
Ja od początku nie chciałem kina - najpierw dużo czytałem, zdobywałem wiedzę, teorię, później jak dojrzałem do zakupu - zacząłem pytać na forach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sam nie wie czego chce i to jest problem. Bo wszyscy znajomi mają kino i jest fajnie? Nie wiem czy na siłe doradza się stereo. Moim zdaniem lepiej zacząć od dobrego zestawu stereo, a z czasem można rozbudować.
A zastanowiłeś dlaczego tak się dzieje, że kino jest odradzane? Stosunek jakości sygnału do ceny.

Np. w stereo - 700 zł wzmacniacz, 300 zł CD, 700 zł Kolumny, Kable - 200 zł i już to gra, a można i dużo taniej, za połowę tego i będzie już przynajmniej przyzwoicie. A kino - czy w takich kwotach zagra to dobrze w stereo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na to że zarówno Denon AVR-X2300W , jak i Audio Pro Avanto 5.0 HTS to komponenty wielokanałowe |( więcej niż 2 kanały ). Stereo to 2 kanały. Nikt Ci nie zabroni słuchać muzyki na takim zestawie, jednak każdy Ci tu powie że jeśli chcesz słuchać stereo to lepszym wyborem będzie zestaw 2 kanałowy. Dlatego albo wybrałeś zły dział, albo niewłaściwy sprzęt.

Jest też taki zwyczaj, że nie pisze się więcej niż 1 post po sobie. \kolejne kwestie pisze się w tym samym poście.

Tu masz informacje, jak napisać pierwszy post : http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Z pierwszego Twojego postu nie wynika czy taki sprzęt już masz, czy chcesz go nabyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc uzyskać poradę, mądrą i pomoc warto kierować się "Pierwszymi postami " i jak je pisać ( http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html ). Zresztą link mam w swojej stopce ...
Wtedy nawet jak nie wiesz co napisać i co jest ważne, napiszesz to i łatwiej jest poradzić, przy okazji pytania może na coś nakierują, lub dadzą do myślenia...?.

Bo taki post jak Twój jest w stylu zapytania na forum moto :" Chcę kupić czerwonego VW transportera, czy będzie ok ?" potem jest 50 pytań od innych i nagle okazuje się, że ktoś chciał kupić niemieckie auto na wycieczki z dziewczyną po krętych górskich drogach ...
Cytat

, piszecie rozne rzeczy ale nikt mi nie odpowiedział czy ten amplituner jest ok czy nie ?


S4home napisał między wierszami, czytaj...
Co znaczy ok ?... no właśnie opisz , dlaczego ten wybrałeś spośród wielu.
Tylko trzeba dobrać jeszcze kolumny, mądrze, mając na uwadze jak gra amplituner i kolumny, jaki jest metraż, napisz czego oczekujesz od brzmienia, bo tu wróżek niemaicon_wink.gif icon_cool.gif

Cytat

1ender , ja napisałem konkretnie co chce , ty masz kino i gratuluje, ja chce amplituner


Tylko Ty też wybrałeś kino domowe, bo to amplituner kina domowego, pytasz w dziale stereo( ale mniejsza o to), stąd kolega może myśli, że nie jesteś pewien swego wyboru...bo taki zestaw kinowy w muzyce dość średnio, niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bardzo dziekuje za odpowedz , piszecie , ze podalem mało danych na temat co chce , proszę zadajcie mi konkretne pytania , jedna odpowiedz rozumiem co do kolumn, wybrałem i zaproponowałem kiepsko , piszecie rozne rzeczy ale nikt mi nie odpowiedział czy ten amplituner jest ok czy nie ?



Czytałeś "instrukcję" pisania postów na tym forum? -
Proszę przeczytaj i - popraw Swój 1 post.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Przykłady postów:
http://forum.audio.com.pl/Jaki-wybrac-sprz...DL4-t40922.html
http://forum.audio.com.pl/Zmiana-kolumn--t44099.html
http://forum.audio.com.pl/Pierwszy-zestaw-...oju-t44466.html

dgolab@onet.pl
Kolego, zapytam kolokwialnie ile chcesz "głośników" w swoim zestawie 2 czy więcej czy np. 5, 7??
Ja mam akurat 2 kolumny głośnikowe, co jakbyś trochę poczytał wiedziałbyś, że jest to stereo, a nie KINO DOMOWE.

Trochę teorii:
Stereofonia (pot. stereo) - elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł. Zapis dźwięku odbywa się za pomocą co najmniej dwóch niezależnych mikrofonów, osobno dla kanału lewego i prawego, transmisja zaś poprzez dwa oddzielne kanały do dwóch osobnych głośników
Kolokwialnie mówiąc Zestaw Stereo to - zestaw urządzeń audio służący do słuchania muzyki bez wizji (np. teledysków). Czyli wzmacniacz lub amplituner, żródło dźwięku (np. Odtwarzacz CD, komputer, gramofon itd.) oraz 2 Kolumny głośnikowe.

Kino domowe - zestaw urządzeń audio i wideo przeznaczony do oglądania filmów, który pozwala symulować w warunkach domowych wrażenie dźwiękowe, jakiego doświadcza widz na sali kinowej lub koncertowej. Zazwyczaj w skład zestawu wchodzą: źródło sygnału w postaci odtwarzacza Blu-ray lub DVD, elementy audio do odtwarzania dźwięku przestrzennego (DTS, Dolby Digital, Dolby Digital EX, itp.) czyli wzmacniacz i zestaw głośnikowy w systemie 5.1 (również 6.1 i 7.1), oraz urządzenie do odtwarzania obrazu, np. telewizor lub projektor z ekranem projekcyjnym.

Rozwinięciem stereofonii jest stereofonia wielokanałowa, którą wykorzystuje właśnie Kino Domowe celem uzyskania dźwięku przestrzennego.
Dźwięk przestrzenny uzyskiwany jest dzięki wykorzystaniu zestawu minimum 5 głośników, którym towarzyszy dodatkowy głośnik niskotonowy, zwany popularnie subwooferem.

Źródło - Wikipedia.

Kolego dgolab@onet.pl - może teraz określisz czy chcesz zestaw KD czy Stereo - jakbyś jeszcze czegoś nie rozumiał to - pytaj.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne wyjaśnienie:)
To czy chcesz stereo czy kino jest tylko i wyłącznie twoim pomysłem
My możemy Ci doradzić jedno i drugir ale to który system wybierzesz zależy od tego jak go będziesz używał. Ile masz czasu na filmy ile.na muzykę. Skąd oglądasz filmy, jak słuchasz muzyke.
To wszystko ma znaczenie.
Generalnie, wybrałeś dobre elementy ale nie pasujące do siebie i zaczęła się dyskusja.

Dlatego określ kino czy stereo?
Chcesz poznać ograniczenia jednego i drugiego? Poczytaj albo pytaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że stereo jest odpowiednie gdy się chce słuchać muzyki. Ale filmy można też świetnie obejrzeć/posłuchać na stereo.
Natomiast kino domowe dobrze nagłośni filmy. Ale do słuchania muzyki się raczej nie nadaje. Zazwyczaj dobry wzmacniacz gra tak jak amplituner kina domowego 3 - 5 razy droższy. I to nawet nie zawsze KD gra tak dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...