Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
uraharu

Problem z amplitunerem

Zakupiłem jakiś czas temu amplituner KD Onkyo NR555, z nadzieją że obsłuży obraz 4k, hdr i pare innych bajerów, niestety mam problem z jego podłączeniem.

1 Problem
Podłączam poprzez kabel HDMI do amplitunera konsole Xbox one, a amplituner do tv PHILIPS 55PUS6401 w port HDMI 1 (obsługa hdcp 2.2 4k etc)
Xbox nie wykrywa telewizora 4k ani hdr'a, nie da się tej opcji włączyć w konsoli. Natomiast podłączając ją bezpośrednio do portu HDMI 1, wszystko działa prawidłowo. Co może być tego przyczyną?

2 Problem
Podłączam dekoder DVBT do amplitunera kablem HDMI, a amplituner kablem HDMI do tv jak wyżej - na telewizorze obraz jest, a dźwięku nie ma. Podłączam natomiast komputer tym samym kablem w ten sam port HDMI - obraz jest, dźwięk jest. Na dekoderze ustawiony jest dźwięk po hdmi.

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad1. Znajdź użytkownika ryback na Audiostereo miał ten sam problem jakoś sie uporał znim.
Ad2. Nie ma dźwięku wogole czy na telewizorze?
Wybrales źródło na amplitunerze? Obraz moze być orzeouszczany z innego źródła.
0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

 • Ostatnie posty

  • A ja bym jeszcze raz podkreślił, że chodzi o nowego Rotela. Myślę, że dużo osób w tym wątku powinno posłuchać z otwartą głową nowego Rotela, a nie skreślać go na bazie tego, jak Rotele grały kiedyś. Szczególnie, jak widzę porównania do 06 to mi się kopułka tytanowa w kieszeni otwiera.  Swoją drogą, połączenie z NAD 375 również bardzo sensowne, ale w tą stronę iść już z wiedzą, że zmieni on znacząco charakter kolumn. No, i nie dostajemy wodotrysków w postaci USB DAC'a, armii wejść cyfrowych itp.  
  • REWEX Płock, ulica kolegialna 1 http://www.rewex.pl/
  • Witam, Tak wszystko mam już kupione, Wzmacniacz CA A1 V3 Odtwarzacz Rotel RCD-965BX   Obydwa sprzęty w idealnym stanie, dopiero dziś w sumie zaczynam odsłuch sprzętu dlatego co do dźwięku wypowiem się za jakiś czas, ale pierwsze wrażenie pozytywne. Poniżej kilka zdjęć, sorry za słabą jakość.  
  • Jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Tymi watami w głośnikach "moc myślę 50w rms" ja bym się za bardzo nie sugerował. Coś musi pociągnąć te głośniki. A co z dedykowanymi głośnikami Logitecha do tego suba? może lepiej zainwestować w jakiś soundbar i podłączyć go z Twoim subem? W takim pomieszczeniu będzie wystarczająco 
  • Marcin moim zdaniem warto mieć płytę testową, choćby po to, aby zweryfikować dokonane ustawienia. Ja mam płytę wytwórni Opus3. Na płycie tej nagrany jest materiał muzyczny w doskonałej jakości. Do innych płyt testowych można zaliczyć takie, na których nagrany jest materiał pozwalający za ich pomocą skontrolować można m.in. antyskating, siłę dźwięku w kanałach, prędkość obrotów talerza, azymut (tu wymagany oscyloskop), rezonans niskich częstotliwości. Do takich płyt należy choćby płyta testowa Dr. Feickert’a. Można ją nabyć w kwocie ok. 80 zł. Na płycie tej znajduje się 7 sygnałów testowych pozwalających na skontrolowanie ww. Oczywiście płyta testowa nie zastąpi innych przyrządów. Czyli podchodząc poważnie do tematu, przy założeniu że wchodzimy „głęboko” w sprawę winyla, nie traktujemy słuchania płyt z tego nośnika okazjonalnie  – oprócz koniecznych do dokonania ustawień akcesoriów warto mieć np. wymienione płyty testowe. Płyta testowa nie jest często używana zatem nie będzie zachodziła konieczność wymieniania jej, pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbali.
  • nic ciekaweg tak samo jak w polityce ..
 • Ostatnio poruszane tematy