Skocz do zawartości

Cayin CS-55 A


Recommended Posts

Witam
z góry chciałem zaznaczyć że jestem zielony i nie mam bladego pojęcia dlatego pisze tutaj gdzie mogę nauczyć się czegoś icon_smile.gif
od kilku tygodni jestem posiadaczem wzmacniacza Cayin CS-55 A i w związku z tym mam pytanie czy tym wzmacniaczem można "sterować"."wysterować" ??
tutaj ma dwóch zdjęciach są przełączniki i śruby,ktoś wie jak jest efekt kręcenia ? która śruba odpowiada za co ?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie.
Za encyklopedia elektroniczną przypomnę, że BIAS po polsku oznacza niezerową wartość napięcia lub prądu w różnych punktach układu elektronicznego w celu zapewnienia poprawnej pracy. Inaczej jest to ujemne napięcie polaryzacji siatek lamp mocy. Ustawia się je tak – to napięcia – aby lampy w stopniu mocy nie przekraczały dopuszczalnej mocy admisyjnej.
Pokrętła te zatem – pisząc w dużym skrócie - służą do ustawiania punktu pracy lamp. Bias ustawia się dla lamp mocy tylko po wymianie lamp w stopniu końcowy wzmacniacza, oczywiście gdy zajdzie taka potrzeba.

Rozumiem, że wzmacniacz jest nowy, lampy też. Wzmacniacz działa bez zarzutu. Zatem nie bardzo rozumiem, co chcesz ustawiać i sterować w swoim wzmacniaczu przy pomocy tych "śrub", no chyba że chcesz skutecznie uszkodzić lampy mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...