Skocz do zawartości

Amplituner + kolumny <4000zł


Ania_jon

Recommended Posts

Witam

Chciałam skompletować sobie jakieś granie do pokoju.
Trochę radziłam się znajomych ale zrobili mi ogólny mętlik w głowie więc trafiłam o Was.
Otóż co do danych:
Pokój 26m^2 ale objętościowo wydaje się mały - poddasze - skosy, zwisy itp.
Muzyka - duża rozpiętość - przykładowo:
Trollward - Syntagma
Northland - The Old Town's Inn
Stworz - Matka Ziemia, Ojciec Słońce
Belzebong - Witch Rider
Troll Bends Fir - Kamarinskaya
Parov Stelar - Booty Swing
Pendulum - Tarantula
Fatboy Slim - Ya Mama
PRODIGY - RUN WITH THE WOLVES
Apocalyptica - Path
Blue Stahli-Disco Punks On Jolt
Two Steps From Hell - Black Blade

starczy i tak już namieszałam pewnie za dużo.
Co do amplitunera myślę o(może źle myślę :/ - będę wdzięczna za krytykę):
YAMAHA RX-V481
ONKYO TX-8150
Yamaha R-N402D
Ponieważ mają radio internetowe(wi-fi), usb, będę chciała też jakoś przesyłać sygnał z telefonu(np. teledysk z YOUTUBA).

Pozostało mi dobrać kolumny - tu nie wiem jakie ale warunek jest jeden - musi to być w jak największym stopniu polski wyrób.
Cały zestaw chciałabym skompletować o nowy sprzęt.

pomożecie? icon_biggrin.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YAMAHA RX-V481 to amplituner do kina domowego, więc do słuchania muzyki nie bardzo.
ONKYO TX-8150 jest OK, ale zamiast Yamahy R-N402D lepiej kupić model R-N602 - i wtedy też jest OK. Na kolumny zostaje jakieś 1500-2000 zł, więc szału nie ma, ale coś przyzwoitego już można kupić. Przeszukaj forum, bo temat kolumn do podanych przez ciebie amplitunerów był już wałkowany wielokrotnie. Na pewno znajdziesz odpowiednie podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam specem nie jestem mogę podzielić się swoimi doświadczeniami z zakupem w podobnej cenie. RX-V481 to amplituner do kina w muzyce będzie raczej kiepski. R-N402D nie słuchałem więc nie podpowiedzi. Słuchałem za to trochę droższej R-N602D była ok. Ale ja wybrałem TX-8150. Jeżeli chodzi o kolumny to też wybrałem Polski produktu Pylon Audio. Co do modelu to już kwestia gustu i zasobności portfela( ja Opal 23 ). Najlepiej umów się gdzieś na odsłuch. Miłego szukania. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania_jon mam wrażenie, że robisz wiele błędów, wynikających, albo z nieznajomości sprzętu i jego brzmienia ( ale można nawet poczytać), ale też takich czysto logicznych.
A tak w ogóle gdzieś uciekła muzyka, to jak chcesz jej słuchać, jakie lubisz brzmienie icon_redface.gif .
Żeby nie nudzić to szybko w punktach :

1) dobrze że odrzuciłaś ampli kinowy... choć w sumie jak potem czytam to może wszystko jedno co bierzesz,...
...a szkoda bo za 4 tys można dobrze ,ale można i bez sensu.
2) Onkyo tx 8150 to dobrze i mocno brzmiący amplituner stereo, gra precyzyjnie i twardo, do niego nieco cieplejsze kolumny o tym dalej...
3) Jak Yamaha rn402 D to sugeruję ( nie zagłębiając się w szczegóły techniczne ) coś z lepszej serii rn 500, lub najdroższej rn 602. RN 602 poza tym że jest zacniej zbudowana od serii 402, gra od niej dużo lepiej, a brzmienie w niskich tonach jest masywniejsze, średnica cieplejsza niż np. w Onkyo .
Tak więc kupując te same kolumny do RN 602, a do Onkyo 8150, czy RN 402, uzyskasz inne brzmienie.
4) Wybierasz Polskie kolumny bo... no właśnie żeby chociaż były jakieś... I inaczej brzmiące i większe. 28m i te monitory, pewnie powiesz, że nie masz miejsca na większe, ale takich STX mx140 nie postawisz na regale, komodzie, półce bo muszą mieć standy i zajmą dokładnie tyle miejsca co podłogowe.
Do Onkyo 8150, Yamahy rn 402 pasują cieplej i masywniej brzmiące STX electrino 250 do tego metrażu również icon_wink.gif Bardzo dobra jak na cenę Polska kolumna.
Do yamahy rn 602 w sumie też, jeśli lubisz solidne wypełnienie średnicy i dołu pasma i nieco cieplejsze brzmienie.
Jest bardzo wiele Polskich marek kolumn,dobrych jednak musiała byś wybrać używane, takie które jako nowe kosztowały kilka tys, ale to by pięknie grało icon_wink.gif

Te amplitunery naprawdę grają dobrze z mądrze dobranymi kolumnami ( jak każdy sprzęt), warto mieć do nich dobrze nagrane płyty CD, zastanowić się nad akustyką. W tych amplitunerach tkwi potencjał nawet na sporo lepsze, droższe kolumny niż 2 tys. Osobiście uważam że kolumny mogą, a nawet powinny być( w wielu przypadkach) droższe od wzmacniacza, wierz mi z kolumnami za 3- 6 tys zł taki zestaw bardzo pozytywnie zaskoczy .
Różnice między MP3 , a Flac niestety wyjdą tu jak na dłoni... i tu dochodzimy do zdania o puszczonym przez BTH teledysku.
W tych amplitunerach masz dostęp do kilkudziesięciu tys stacji radiowych " tematycznych" ( VTUNER) gdzie jest nadawana wyłącznie muzyka określonego gatunku", szukasz stacji bądź po kraju emisji, bądź po gatunku, masz też opcję wpięcia dysku hdd, lub pendriva, masz dobre DACki z opcją odtwarzania plików hires, więc co takiego masz w telefonie czego nie możesz podpiąć wprost, lub mieć w tych sprzętach ? Pomijam fakt degradacji dźwięku poprzez łącze BTH, jakość telefonu jako odtwarzacza icon_confused.gif icon_rolleyes.gif .
Dodatkowo teledysk to w większości wypadków plik mp4, xvid, divix itd to nie są w większości pliki muzyczna dla sprzętu audio. Jak odtworzysz je natomiast na TV (smart TV) podpiętym po kablu optycznym do takiego amplitunera usiądziesz i zapłaczesz jak podłą jakość oferuje osławiony YT w tandemie z TV jako odtwarzaczem. Tak więc jeśli źródłem ma być YT , to faktycznie wszystko jedno co kupisz nawet amplituner KD, niemniej kolumny większe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga. Bluetooth nie jest taki straszny, jak go malują. W zależności od rodzaju kodeka (AAC, AptX) oferuje strumień danych równy lub nawet większy niż MP3 320, więc tragedii nie ma. Czyli jak się puści przez BT FLAC-a to muzyka może być w lepszej jakości niż z MP3 320 granego przez kabel.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth z Youtuba to będzie katastrofa. Wszystko zaczyna się od dobrego źródła dźwięku, więc w Twoim wypadku wypadałoby zainwestować 20zł miesięcznie w Spotify na telefonie na początek. Potem faktycznie wzmacniacz stereo z Bluetooth i kolumny stereo.
http://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8150-tx-8150-...-i-hi-res-audio
http://sklep.rms.pl/harman-kardon-hk-3700-...plituner-stereo
http://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8130-tx8130-s...ga-hi-res-audio
http://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bez...-fi-dts-play-fi
http://sklep.rms.pl/harman-kardon-hk-3770-...plituner-stereo

Kolumny do 26m kw do różnorodnej muzyki, niewymagające przy ustawieniu i zgrywające się praktycznie z każdym wzmacniaczem:
jeśli lubisz cieplejsze brzmienie
http://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx...podlogowe-2-szt

jeśli lubisz duża dynamikę
http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-mk2...owe-stereo-2szt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Fajne funkcyjne urządzenia
Onkyo 8150 lub Yamaha rn602 czy też Pioneer sx30
Co do kolumn melodika bl40, indiana tesi 560, magnat quantum 677,
Co do bardziej zaawansowanych wzmacniaczy bez funkcji ale grający lepiej magnat ma600, Yamaha as701.

Jak widzisz wybór spory. Dobrze by było jakbyś odskuchala kilka typów i stwierdziła który jest dla ciebie.
Skąd jesteś?
Masz możliwość podjechania do nas i posłuchania?

Ewentualnie możemy wysłać sprzęt do Ciebie na testy. Sprawdzisz sobie w domu co i jak gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli jak się puści przez BT FLAC-a to muzyka może być w lepszej jakości niż z MP3 320 granego przez kabel.


Tylko jaki sens puszczać wtedy Flac z telefonu jak można Flac wprost z urządzenia icon_wink.gif i będzie lepiej . Chyba że nie chodzi by było lepiej, ale tylko jakoś tam. No ale zaczekajmy na przemyślenia autorki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko jaki sens puszczać wtedy Flac z telefonu jak można Flac wprost z urządzenia icon_wink.gif i będzie lepiej . Chyba że nie chodzi by było lepiej, ale tylko jakoś tam. "


No fakt, przykład trochę karkołomny, ale chodziło mi tylko o pokazanie, że potencjał w BT jest i że jakość bardziej zależy od źródła niż sposobu podłączenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

W sumie to nie wiem co napisać - trochę przytłoczyliście mnie tymi postami(za które z resztą bardzo dziękuje).
Nie wiem czy nie zbytnio wyrugowałam swoich potrzeb i czy do końca wiem czego chcę...

Nie ukrywam - głównie będę słuchać stacji radiowych(które widze nie przekraczają 200kb), mp3 które gdzieś tam zgromadziłam(rzadko jakości 320) i tego "nieszczęsnego" Youtuba.
Więc nie będą to jakiś wysokich lotów rzeczy.

Myślałam, że będzie prościej - trochę muszę jeszcze chyba poczytać, zastanowić się a mniej zawracać cztery litery innym.
Na razie dziękuję Wszystkim za poświęcony czas. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej poszedł bym w amplituner stereo, tam masz dokładnie funkcjonalność o którą ci chodzi. Dodatkowo nie odczujesz braków na jakosci .
Więc tylko kwestia doboru kolumn.
Skąd jesteś? Masz możliwość podjechać do nas na odsluch?
Sprawdzić co i jak gra, dlaczego. Które ci odpowiada które nie.
Wszystko pokażemy i wyjaśniamy.

Pozostaje do dyspozycji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...