Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


oki0721

Recommended Posts

Witam, jestem nowo zarejestrowanym użytkownikiem, a rejestracji dokonałem gdyż potrzebuję opini i rad ludzi doświadczonych.
Planuję zakup zestawu stereo i wzmacniacza (subwoofer z czasem dokupię), wzmacniacz musi mieć wyjście pre out. Mój budżet na wzmacniacz i kolumny to 1500 zł (1800 zł max.).
Posiadam pokój około 10m2. Lubię słuchać hip hopu i muzyki graniczącej z hip hopem (np. 21 pilots). Myślałem o kolumnach podstawkowych tannoy m2 ustawionych na wprost mnie w odległości około 3m. Dodam , że chciałbym pod wzmacniacz podłączyć telewizor icon_smile.gif
Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i przyjemnym basie. Myślałem o zrobieniu kolumn samemu ale boję się tego podjąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cytat

Planuję zakup zestawu stereo i wzmacniacza
Mój budżet na wzmacniacz i kolumny to 1500 zł (1800 zł max.).
Posiadam pokój około 10m2.
Lubię słuchać hip hopu i muzyki graniczącej z hip hopem (np. 21 pilots).
Myślałem o kolumnach podstawkowych tannoy m2 ustawionych na wprost mnie w odległości około 3m.
Dodam , że chciałbym pod wzmacniacz podłączyć telewizor icon_smile.gif
Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i przyjemnym basie.



1. Z czego będziesz "puszczał" muzykę - komputer, Cd, radio, adapter (podaj też co z tego sprzętu posiadasz, tzw. sprzęt towarzyszący)
2. Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

3. Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Np. konieczne jest wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3...

4 . Załącz rysunek pokoju

".....pod wzmacniacz podłączyć telewizor"
Będzie potrzebny Dac - przetwornik cyfrowo/analogowy, takie zestawienie zdecydowanie poprawi jakość sygnału TV, szczególnie jeżeli chcemy korzystać z muzycznych stacji TV.
Drugą bardzo ważną i często bagatelizowaną kwestią jest jakość kabla antenowego koncentrycznego, która przy niewielkim nakładzie finansowym przyniesie zdecydowaną poprawę audio ale też i obrazu. Kabel musi być całkowicie miedziany tzn. "drut" jak i oplot na kablu. Oplot minimum 32 jeszcze lepiej gdy ma 64. Taki zabieg zapobiegnie też tzw. klatkowaniu czy "zamrożeniu". Kabel musi być w jednym odcinku. Przy mierzeniu długości kabla dobrze jest wziąć sobie zapas, ale o tym dopiero po wklejeniu przez Ciebie rysunku poglądowego pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co ma być źródłem dźwieku? Tylko TV, czy może też telefon, komputer, CD? Może wrzucisz szkic pokoju z umeblowaniem i miejscem przeznaczonym na kolumny.

PS Subwoofer do tak małego pomieszczenia, a szczególnie do słuchania muzyki, nie jest potrzebny.




Źródłem dźwięku będzie głównie TV ale też telefon.
Załączam szkic pokoju

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz jeszcze proszę, jaką głębokość mają szafki na których będą stać kolumny? Niektóre monitory potrafią być bardzo głębokie.



Szafki mają głębokość 30 cm więc biorę też pod uwagę przemieszczenie głośników, mogą się znajdować na ścianie (zakupię podstawki jak będzie trzeba).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Planuję zakup zestawu stereo i wzmacniacza
Mój budżet na wzmacniacz i kolumny to 1500 zł (1800 zł max.).
Posiadam pokój około 10m2.
Lubię słuchać hip hopu i muzyki graniczącej z hip hopem (np. 21 pilots).
Myślałem o kolumnach podstawkowych tannoy m2 ustawionych na wprost mnie w odległości około 3m.
Dodam , że chciałbym pod wzmacniacz podłączyć telewizor icon_smile.gif
Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i przyjemnym basie.



1. Z czego będziesz "puszczał" muzykę - komputer, Cd, radio, adapter (podaj też co z tego sprzętu posiadasz, tzw. sprzęt towarzyszący)
2. Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.

3. Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
Np. konieczne jest wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3...

4 . Załącz rysunek pokoju

".....pod wzmacniacz podłączyć telewizor"
Będzie potrzebny Dac - przetwornik cyfrowo/analogowy, takie zestawienie zdecydowanie poprawi jakość sygnału TV, szczególnie jeżeli chcemy korzystać z muzycznych stacji TV.
Drugą bardzo ważną i często bagatelizowaną kwestią jest jakość kabla antenowego koncentrycznego, która przy niewielkim nakładzie finansowym przyniesie zdecydowaną poprawę audio ale też i obrazu. Kabel musi być całkowicie miedziany tzn. "drut" jak i oplot na kablu. Oplot minimum 32 jeszcze lepiej gdy ma 64. Taki zabieg zapobiegnie też tzw. klatkowaniu czy "zamrożeniu". Kabel musi być w jednym odcinku. Przy mierzeniu długości kabla dobrze jest wziąć sobie zapas, ale o tym dopiero po wklejeniu przez Ciebie rysunku poglądowego pokoju.



1. Muzykę będę puszczał głównie z telewizora i telefonu. Posiadam komputer, telewizor.
2. Może być nowy i używany.
3. Chciałbym go podłączyć pod hdmi, żeby puszczać muzykę z youtube lub czasami obejrzeć jakiś film.
4. Rysunek załączony wyżej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ELAC-ki to raczej zbyt duże. Po pierwsze są wysokie i głośnik wysokotonowy będziesz miał znacznie powyżej uszu (a powinien być na ich wysokości), a dodatkowo są chyba za mocne. W małym pomieszczeniu duże kolumny to porażka. Paradoksalnie grają mniejszym basem niż mniejsze. Wiem, co piszę, bo osobiście tego doświadczam. Mały monitor potrafi na 10m2 zrobić naprawdę show.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Te ELAC-ki to raczej zbyt duże. Po pierwsze są wysokie i głośnik wysokotonowy będziesz miał znacznie powyżej uszu (a powinien być na ich wysokości), a dodatkowo są chyba za mocne. W małym pomieszczeniu duże kolumny to porażka. Paradoksalnie grają mniejszym basem niż mniejsze. Wiem, co piszę, bo osobiście tego doświadczam. Mały monitor potrafi na 10m2 zrobić naprawdę show.



Jesteś w stanie polecić jakieś monitorki ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tanie MA MR1 i moim zdaniem są warte swojej ceny. Większe MR2 powinny być już w zupełności wystarczające. Ale to tanie konstrukcje i ich wykończenie jest adekwatne do ceny. Koledzy z branży na pewno Ci lepiej doradzą. Mi chodziło tylko o to, żebyś nie szukał zbyt dużych kolumn. W Twoim przypadku lepiej małe, ale wyższej klasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem do Hip-hopu Rapu - lepiej się sprawdzi Rotel lub Yamaha.
Słuchałem HK 680 - było tak "se"- tylko i wyłącznie moje subiektywne odczucie. Ciekawą alternatywą może być ten model amplituner Yamahy
http://allegro.pl/yamaha-rx-797-rds-najnow...6724034193.html
Masz wszystko co potrzeba, a nawet więcej - jest dobrze kontrolowany Duuży bas (podstawa w Rapie) świetna średnica i góra. Dodatkowo dobrze grające radio. Mocy aż nadto. Ma też chyba sterowanie z iPhone - nie pamiętam. To fajny piecyk, cena też.
Youtube sobie odpuść nawet po Dacu - nie za ciekawie (słabo). Pomyśl o jakimś Cdeku, albo dac i komputer.



Ta yamaha wygląda interesująco. Ale czy zgra się z elac el 60 albo elac el 75 ? Możesz poleci jakiś dac albo firmę w jakiej mogę szperać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do elacow Yamaha. Harman di bardziej agresywnych no bowersow
Dużo lepsze kolumny od tych bowersow to te elaci tyle że faktycznie duże.
Nr od monitor audio na pewno odpuść.



A czy moc wzmacniacza nie będzie za duża do tych elaci ?

Nie było pytania, po prostu trzeba używać z głową icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yamahe zestawiłbym z podstawkami Dali, Avance, Wharfedale, Phonar.
Koledzy pomogą wybrać dobrze grające modele.
moja propozycja
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikow...html#66d6c7446a
Dynamiczne i ciepłe, dobry bas - myślę że dobrze zagrają razem.



Te kolumny wyglądają obiecująco ale i tak zacznę szperać w wymienionych markach. Dziękuję za pomoc, teraz wiem co jak i z czym icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poszukaj kolumn i amplitunera tutaj
http://www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf


To fajna ściąga, ale.., ale trzeba pamiętać o pewnym baardzo dużym skrócie myślowym, ( wszak opis to 1/4 smsa), pewnym kontekście opisu.
Niemal każdy z tych produktów jeśli tylko nas zainteresuje, jest opisany szerszym artykułem, testem, jakąś opinią.

Cytat

. Myślałem o kolumnach podstawkowych tannoy m2 ustawionych na wprost mnie w odległości około 3m.


Nieco mało dynamiki, średnia góra pasma, mało zróżnicowana na ten i inny gatunek muzyczny. Bezpieczniej Mission m31i, Mission m72.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Poszukaj kolumn i amplitunera tutaj
http://www.hi-fi.com.pl/pliki/systemowe/ranking.pdf


To fajna ściąga, ale.., ale trzeba pamiętać o pewnym baardzo dużym skrócie myślowym, ( wszak opis to 1/4 smsa), pewnym kontekście opisu.
Niemal każdy z tych produktów jeśli tylko nas zainteresuje, jest opisany szerszym artykułem, testem, jakąś opinią.



Zawsze jak patrzę jakieś kolumny to wklepuję ich nazwę w google i czytam recenzje i fora także spokojnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat


Zastanawiam się nad http://allegro.pl/yamaha-rx-797-rds-najnow...6724034193.html ale wciąż nie wiem jakie głośniki.
Myślę nad Phonar Compact 2 i nadal szukam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home
A widzisz gdzieś literkę V ? Amplituner kinowy to np. RX-Vxxx. Ten akurat model występuje jako Amplituner stereofoniczny, jeżeli jestem w błędzie to proszę wyprowadź mnie. Wcześniej ta Yamaha była przez Ciebie akceptowalna co się zmieniło? Może człowiek przy kompie icon_biggrin.gif

Poza tym jak się przyjrzysz to ile widzisz wyjść na kolumny 5, 7, gdzie podłączysz centralny, sub i satelity??
Rutyna.... ??

oki0721 9.03.2017 g. 15:53
Coś słuchałeś? Na coś się zdecydowałeś, a może już kupiłeś??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...