Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


oki0721

Recommended Posts

ok nie zwróciłem uwagi na kup teraz. Kable jakieś ofc 2,5 mm2 używane, tak do 20 zł bym szukał. Z nowych np. Melodika z żyłą basową, ale to chyba będzie ponad 20zł za mb. Z kablami, konektokrami, zaczekałbym jak już będziesz miał wszystko łącznie z dac.

Wtedy można by coś pomyśleć.  I zaczekałbym na opinie kolegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minut temu, 1Ender napisał:

Przypomnij źródło dźwięku tzn. z czego będzie "szła" muza?

Planowałem puszczać ją z telefonu, laptopa lub telewizora(zależy co będziesz najlepszym rozwiązaniem)mam wyjście optyczne w telewizorze, w karcie dźwiękowej do laptopa też :) Z czasem zdecyduję się na zakup odtwarzacza CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD >>kabel 2xRCA-2xRCA  do 60cm >> wzmacniacz

TV>> k. optyk, SPDIF >> Dac >> k. 2xRCA-2xRCA ok. 120-150cm >> wzmacniacz

Komp >> k. Usb - Usb drukarkowy max 3m >> Dac >> k. 2xRCA-2xRCA ok. 120-150cm >> wzmacniacz

Edit: kable głośnikowe to tak 1,5m - 2,5m max w Twoim pokoju. 2,5mm2 OFC czysta miedź - używany.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonem nie eksperymentowałem, zazwyczaj można wyjść gniazdem słuchawkowym kabelkiem - mini jack- 2xRCA  bezpośrednio na wzmak, jakość dźwięku - nie polecam.

a jaki masz telefon i jakie gniazda, słuchawkowe i jakie jeszcze?

Fiio robi jakieś daci z we wy na mini jack, ale w tym temacie nie podpowiem. Chyba że 2 daci, ale nie wiem czy to ma sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra DacMagic 100 Cambridge Audio. Na pokładzie usb, 2x spdif. optyczny. Bardzo przyzwoity dac.

Będziesz potrzebował kabel koaksjalny i optyk.

Edit: A może dźwięk z karty będzie zadowalający i podłączysz sobie bezpośrednio do wzmaka?

Tobie na początek wystarczy Fiio D03 - ma optyk i koaksjalny. Coś niewiele ponad 100 zł.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym źródłem będzie w twoim przypadku dac. 

Ale nie dostaniesz go tak latwo. Musisz polować. 

Podłączenie z koniem zapewni najlepsze rezultaty. CD to także dobra opcja jednak tu tylko płytki i trzeba uważać aby kupić sprawny lub taki do którego są dostępne lasery.

Co do wzmaka polecam śledzić, szukać musical fidelity lub NADa. Powinieneś coś znaleźć chodź to także może nieco zejść. Dobra opcja byłby także Pioneer 656 lub onkyo 8050. Chodź tu warto przeglądać oferty pod kątem stanu i ceny. Niestety ostatnio ceny bywają za drogie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko https://www.olx.pl/oferta/okazja-igla-wzmacniacz-nad-d3020-z-dac-cyfrowy-CID99-IDfG7Wh.html#54b68cc6b5 i inne NAD 3020i , jednak cena trochę wygórowana . CA a500 nie jest nigdzie dostępny. Jest również i pioneer http://allegro.pl/referencyjny-wzmacniacz-pioneer-a-656-gwarancja-i6769838496.html , onkyo jest dostępny tylko w cenie 1000+ . Teraz pytanie, pioneer czy CA ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...