Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500 zł


oki0721

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 godziny temu, oki0721 napisał:

Znalazłem tylko https://www.olx.pl/oferta/okazja-igla-wzmacniacz-nad-d3020-z-dac-cyfrowy-CID99-IDfG7Wh.html#54b68cc6b5 i inne NAD 3020i , jednak cena trochę wygórowana . CA a500 nie jest nigdzie dostępny. Jest również i pioneer http://allegro.pl/referencyjny-wzmacniacz-pioneer-a-656-gwarancja-i6769838496.html , onkyo jest dostępny tylko w cenie 1000+ . Teraz pytanie, pioneer czy CA ?

@S4Home co powiesz o nadzie? warty tej ceny? Nowy widziałem ok. 1700 zł allegro.

@oki0721 To też może jest pomysł, zacząć od czegoś tańszego i z czasem rozbudowywać zestaw.

Edit: @oki0721 powiedz czy w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę do większego pomieszczenia - w sensie metrażu niż to co teraz. Bo może nie ma sensu szukać czegoś droższego, mocniejszego ? I poszukać wzmacniacz 250-500 zł? Masz około 10 m2 - dobrze pamiętam?

A500 widziałem w zestawie tuner, cd, wzmak za 1200 zł - cena za zestaw całkiem... Ale zniknął.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, żeby nie wbijać się zbytnio w koszty - jednak wrócimy do Cambridge Audio A1 - tani (250-350zł) i całkiem przyzwoite granie. 20 W - pozytywnej mocy spokojnie wystarczy do 10m kw. Spodoba się, zostawisz, nie to będziemy kombinować. Osłuchasz sie trochę i będziesz wiedział co pasuje w brzmieniu, a co będziesz chciał zmienić. Myślę, że kolumny, które kupiłeś Liberty 3+ dobrze razem zagrają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to trochę mnie dziwi że jeszcze stoi. W swoim czasie bardzo rozchwytywany model. Konkurencja dla 326 tylko z zasilaniem w klasie D. Całkiem ciekawy. Raczej nie łączyć go z kolumnami o mocno kontrolowanym, krótkim basie. Czyli tu może być różnie.

656 w tej cenie wygląda także na dobrą propozycję. I daje gość gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, April 14, 2017 o 21:42, 1Ender napisał:

Tu się z Tobą nie zgodzę, to wzmacniacz produkowany w latach 1989-1990, czyli może dziać się wszystko. Co z tego, że kiedyś może był świetny, teraz to złom. Natomiast Cambridge Audio A1 jest prawie 10 lat młodszy. A ewentualne naprawy, wymiana kondensatorów itp - są bardzo tanie. Po takim "odświeżeniu" A1 pogra jeszcze kolejne kilka ładnych lat.

A to niby dlaczego wzmacniacz 1990 roku to złom? Wg niektórych produkcja dobrego sprzętu w przystępnej cenie zakończyła sie w latach 90.

Znów wtopa, kolego 1Ender.xD

Kolego Oki0721, osobiście gdym miał wybierać to wolałbym używany 20- letni wzmacniacz za 500zł niż nowy w tej samej cenie. Weź tego Pioneera, jak radzi S4Home, tylko się upewnij, że nie ma usterek i nie był naprawiany a jeżeli był to na czym naprawa polegała (to takie rutynowe pytanie, które zawsze należy zadać przed zakupem). Poza tym sprzedawca daje 14-dniową gwarancję rozruchową, możesz zlecić w serwisie za niewielkie pieniądze przegląd wzmaka i jak coś będzie nie tak to za naprawę płaci sprzedawca. Ta oferta wygląda na prawdę dobrze.

Edytowano przez Jan2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm hm hm. Ja mam wzmacniacz z 78r w stanie CAŁKOWICIE oryginalnym. Są tylko ustawiane w nim prądy spoczynkowe. Zapewniam Cię Ender, że bije on na głowe dzisiejsze wzmacniacze do.....kilkudziesięciu tyś. Tak naprawdę jest to chyba najlepszy wzmak tranzystorowy jaki słyszałem.

Reszta maich wzmakow to lata 90. Musialbym stracić majątek, żeby mieć wzmaki na takim poziomie gdybym chciał je teraz kupić.

Był na przeglądzie. Trzyma parametry.

Ostatnio kolega wymieniał kondensatory na inne we wzmacniaczu sansui 40letnim. Zużycie kondensatorow to niecałe 20 procent.

Tak, trzeba wymieniać elektronikę ale w sprzecie budżetowym, ktory wtedy też był produkowany.

Chcialbym zobaczyć te wzmaki obecne do 5kzł co będzie z nimi za 10lat...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie te stare Pioneery, to sprzęty które maja dużą moc, dużo ważą, ładnie wyglądają, tylko "mały" problem - nie grają tak dobrze jak konkurenci. To były ulubione wzmacniacze do starych Tonsili z powodu przymglonej góry, która łagodziła pisk tych tubek marnej jakości. Z Nadów popatrz za 3140, 3240PE, 3060, 3080, 3130, 3150, ewentualnie nowsze (jeszcze nie tak neutralne jak najnowsze) 3300, 3400, są też czasem tanio amplitunery Nad na bazie 3140 lub 3240 (numer modelu zaczyna się w przypadku amplitunerów od cyfry 7).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, don napisał:

Odpuść sobie te stare Pioneery, to sprzęty które maja dużą moc, dużo ważą, ładnie wyglądają, tylko "mały" problem - nie grają tak dobrze jak konkurenci. To były ulubione wzmacniacze do starych Tonsili z powodu przymglonej góry, która łagodziła pisk tych tubek marnej jakości.

No... szczególnie jak się słuchało na włączonej korekcji barwy . Na "direct" o zamglonej górze nie ma mowy. Chyba , że masz na myśli przyciemniony charakter tego wzmacniacza, ale to zupełnie co innego oczywiście ;)

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o nr listu przewozowego sprzedawcy - to sobie sprawdzisz kiedy będziesz miał doręczenie. Daj sobie miesiąc do dwóch na odsłuch, bo wtedy będziesz miał ten "właściwy" dźwięk - przy nowych kablach. "Wzmaka" zostawił bym przynajmniej ze 3 "miechy" na osłuchanie. To taki minimum czas by stwierdzić czy jest ok.

Ze swojego doświadczenia napiszę, że melodika wygrzewa się dość długo. Nawet kupiłem inny kabel, bo stwierdziłem, że mało niskich tonów. Co się okazało zupełnie nie potrzebnie. Uzbrój się w cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego zakupu, daj się wygrzać kabelkom. Zaczekaj z zakupem. Za miesiąc, dwa powinno być inaczej. Ja to nazywam otwieraniem się dźwięku. Czy lepiej - mam nadzieję. Na tę chwilę zakup kabli uważam trochę bez sensu. Osłuchaj się i tak minimum po dwa i pół do trzech miesięcy zdecydujesz.

Oczywiście zrobisz co zechcesz. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2017 o 07:49, 1Ender napisał:

@don te starsze.

Edit: Kolega kupił Eltax Liberty 3 z fajnymi podstawkami (6779649764)

http://allegro.pl/eltax-liberty-3-z-fajnymi-podstawkami-i6779649764.html

podawał wcześniej

Zestawik całkiem przyzwoity, dość mocno po jasnej, analitycznej stronie (zarówno z uwagi na kolumny jak i wzmacniacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...