Skocz do zawartości

DENON AVR-X2300W czy ONKYO NR TX-656


Gość

Recommended Posts

Witam Serdecznie
Które z wymienionych sprzętów polecacie do pokoju 20m2?
Kolumn jeszcze nie mam więc też będę wybierał.
Czego oczekuję dobrego dźwięku AUDIO w Stereo jak i przyzwoitego kinowego. Chciałbym podłączyć do niego odtwarzacz CD, obecnie posiadam ONKYO TX-8130 amplituner tylko Stereo i niechciał bym znacznie zwieść dźwiękiem w stereo w kinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW czy Mercedes?

Kolego amplituner wybiera się pod kolumny. Tylko
W ciemno powiem ci wybierz onkyo bo jest tańsze.
Wybierz denona bo ma audyssey, chociaż nieco go zepsuli.

No nie da się tak. Jaki budżet na kolumny. Nie wybieraj od końca.
"Dzień dobry chciałbym kupić nawigacje, ale jeszcze nie mam samochodu" spotkałem się kiedyś z takim gościem w sklepie.

Po kolei.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Denon, a Onkyo to nieco inne granie. Jeśli cenisz pewną neutralność , precyzję, twardość zostań przy Onkyo, jak chcesz więcej miękkości w niektórych obszarach pasma, blasku to raczej Denon.
Oczywiście amplituner nie gra sam, źle dobrane kolumny mogą te cechy zaprzepaścić, albo niepotrzebnie uwypuklić, najlepiej jak się jakoś uzupełniają, lub niwelują pewne przypadłości ( poniekąd jak masz teraz).

Cytat

. Chciałbym podłączyć do niego odtwarzacz CD,


W tych ampli masz wejścia cyfrowe, optyczne coaxialne,wspomniane kinówki mogą mieć gorszą sekcję analogową ,a niezły DAC, tak więc odtwarzacz CD możesz połączyć cyfrowo. USB w odtwarzaczu chyba już nie potrzebujesz bo amplitunery je mają i odtwarzają nawet flac, tak więc możesz kupić nawet jakieś starsze CD.


Cytat

"Dzień dobry chciałbym kupić nawigacje, ale jeszcze nie mam samochodu" spotkałem się kiedyś z takim gościem w sklepie.

Po kolei.


Z GPS to jeszcze można wybrać się piechotką na wycieczkę po obcym mieście, lesie icon_lol.gif , ale amplituner kinowy bez kolumn to już gorzej. Również amplituner kinowy z dwoma kolumnami to tez pewien brak sensu, bo ani kino, ani dobre stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Obydwa amplitunery oferują podobne wyposażenie, natomiast różnice są słyszalne szczególnie przy bezpośrednim porównaniu w trybie stereo. Onkyo jest mocne, dynamiczne, swietnie sprawdza się w kinie domowym, w stereo natomiast oferuje dźwięk szybki, analityczny, dokładny z mocnym i dobrze kontrolowanym basem. Denon natomiast oferuje brzmienie cieplejsze, lepiej wypełnione, bardziej gęste. Wszystko kwestia indywidualnych preferencji.
Kwestia kolumn - to zależy, jakie masz preferencje brzmieniowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jaki masz budżet przeznaczony na zakup zestawu.
Jesli stawiasz przede wszystkim na kino domowe oraz mocniejsze, szybsze gatunki muzyczne, na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie jeden z systemów Klipsch np. Klipsch R-26F / R-14M / R-25C. Jesli natomiast szukasz spokojniejszego, cieplejszego brzmienia, swietnie sprawdzi się system Tannoy Mercury 7.4 Set. Bardzo dobrą opcje będzie także Dali Zensor 7/1/Vokal.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę się pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...